Ужасно съм възмутена от управата на Пирогов!

  • 13 781
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 300
Макар че не са ми се случвали такива фрапантни неща съм на категоричното мнение, че болниците не трябва да се управляват от лекари. Докторът си го интересуват само болестите, него не можеш да го накараш да мисли нито за ремонт на сградата, нито за снабдяване с материали, нито за управление на персонала, а да подпише документ му е най голямото изпитание. 
Единственият ми досег с болница е бил покрай раждането - е няма такава неразбория. Не може да няма доставка на определено лекарство и да ми кажат "Еми свършило е", забележете не че няма пари, а нямало доставка. Не мога да повярвам че няма кой да изпълни поръчка на медикамент в болница с по 30 раждания на ден.В крайна сметка фармацевтичните компании за разлика от болниците си гонят печалбата и със сигурност ще се радват да продадат нещо.
А корупцията.... през 1997г оперираха майка ми ( планова операция) и един лекар три пъти разходи баща ми, защото си искаше парите първо в левове, после в долари, а накрая вече не знам и аз по какъв начин. При тогавашния курс на долара това си беше подигравка за хората- да се сменят лев долар  и после обратното.

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Искали са вероятно да им предложите пари и като са видяли, че няма са отлагали ... така е там

# 17
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Ваче, много съжалявам за свекърва ти! Дано бързо се възстанови и забрави престоя си там!

Здравната ни система е просто ужасна! Плащаш здравни осигуровки, а когато ти се наложи медицинска интервенция плащаш и луди пари!

За престоя в болницата - има някакви лимитирани дни, които един пациент трябва да стои най-малко в болница, за да бъде изплатена клиничната пътека от здравната каса.

Свекърва ми в момента е в ИСУЛ - операция по спешност на спукан кръвоносен съд в главата. Няма нужда да споменавам, че си е сериозна операция. Първото което направиха е да проверят има ли Здравни осигуровки. При операция по спешност -тя едва ходеше, а е жена на 58г. трябваше да платим 640лв. за операция /това си били тарифи на болницата, имаме и касова бележка/ и отделно 800лв. за някаква щипка, която прищипвала кръвоносния съд! Shocked Сами се сещате, че не ни беше достатъчен шока от състоянието й, а и притесненията как да намерим 1500лв, за 2 дни.

Лекарите си свършиха работата добре - оперираха я, няма оплаквания от персонала в болницата, но за мен си остава изумлението, че въпреки платените Здравни осигуровки, въпреки операцията по спешност, трябваше да дадем още 1500лв. Още не е изписана, така че и не знам до края на престоя й дали ще се налижи да се плаща някаква сума!

Ужасно е, на човек да не му идва до главата да се разправя с болници! Sad

# 18
  • Мнения: 631
Името й седеше на таблото с планираните операции. През всички тия "планирани" дни я подготвяха за операция, не ядеш, не пиеш вода 24 часа, клизма... май последно бяха общо 4 пъти! Когато благоволиха да я оперират тя направи аритмия и я изкарали от операция преди да са почнали. Добре де, случва се на възрастни хора. Но когато човек пие лекарства за сърце те се пият стриктно и не се спират изведнъж. Преди операцията сестрата й казала да не си пие хапчето вечерта, защото стомаха трябва да е празен  Shocked. Резултата е ясен! Следват още дни в болницата, закупуване на протеза или имплант не знам как точно се нарича за скромната сума от 830 лв. След закупуване на протезата зав. отделение минал и казал на свекърва ми "Ама вас изобщо няма да ви оперираме!"  Shocked.. едва ли не "Ти какво правиш тук"

Сега идва същественото, което ме взриви тази вечер!!!

Мъжа ми прибра майка си у дома и ми разказва какво се случва. Платил си той в касата потребителската такса за клиничната пътека. Занесъл я в отделението. Излязла сестрата с една тетрадка и му казала "Ами ето тук ни карат на всички да предложим да дадат дарение за отделението"



За да не оперират толкова време е имало някаква причина - следи се отток, екстензията, физиологични показатели и т.н.т.

По повод тетрадката не съм съгласна да има такива тетрадки в отделението. Дарение се прави на касата, за което ти издават бележка и е легално. Това е била някаква самоинициатива на самото отделение - да си изкара някой лев допълнително.

# 19
  • София
  • Мнения: 13 206
Та може и при вас да е бил подобен проблемът, че не сте "дарили" преди...  Wink

Ооооох... ooooh! ми те не са искали да "дарим". Аз много чаках този момент да се състои. Щях да даря белязани пари, със сигутност!!! Доктора казал на мъжа ми "Не влизайте в никакви финансови взаимоотношения с никой!". Явно се визират санитарите, на които както Буболина е казала се дават по 5 лв. Имаше момента, че му бяха споменали при постъпването, че импланти и протези се заплащат от пациента и се прави дарение. Първата част, добре.. регламентирана е! Втората,обаче още тогава ме ядоса, че се споменава. Не вярвах да последва тоя цирк после.

И другия парадокс. Като лежиш в болница си плащаш дните по клинична пътека, които си изразходвал. За тази диагноза мъжът ми е платил 10 дни. Жената седя 26  Rolling Eyes На 20 ден я оперираха. В деня след оепрацията я вдигнаха да стъпва. Никой не можа да ни даде адекватно обяснение, защо аджеба седи 20 дни човек и чака опънат на екстензия, без да може да се помръдне. Не е имало някакъв проблем със самата нея, просто тя си лежеше и чакаше, а останалите идваха оперираха ги и си отиваха. Жената до нея дойде 4 дни след свекърва ми. Направиха й доста по-сложна операция. Започнаха раздвижване чак на 6-7 ден и вчера ги изписаха двете заедно. Свеки викаше "Аз жива оттук няма да изляза" #Crazy И това е жена с много силен дух да го каже.

Започва цялата история да ми прилича на един трилър "Реквием" се казва където правителството води политика на физическо унищожаване на старите хора и неизлечимоболните, за да не теглят пари от здравните застраховки. Като стачкуваха Пироговци какво стана? Ама пациентите не могат да стачкуват.. Мислех си за хората, които нямат близки да платят протезата или да дадат дарение. Какво се случва с тях?!

Shammi, нямаше никаква такава причина! Нямаше оток никакъв, за екстензията пък да кажа, че никой не се грижеше, тя непракъснато се смъкваше до земята и мъжа ми я оправяше, което е недопустимо! Физиологичните й показатели си бяха ОК. Факта, че я подготвят 4 пъти за операция си го показва. Дори една събота и аз бях там и в 16:00 попитах сестрата дали има изобщо шанс днес да я оперират. Тя каза "Да, чакам доктора да се качи и да я вземат, нека да не пие вода и да не яде нищо!" Познайте... в 18:00 дошъл доктора и казал, че и днес няма да я оперират. Обясняваха ни, че няма операционна  Shocked Shocked Shocked В Пирогов... няма операционна. В същото време се оперираха пациенти постъпили по-късно със същите диагнози. Аз лично няколко пъти ходих да гледам таблото, там са написани и диагнозите и планките и всичко. Викам си, сигурно нещо по-специално трябва за свекито. Е, какво по-специално.. нищо!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 623
Съжалявам за това, което ти се е случило  Sad,
но явно всяко отделение си е само за себе си.
Аз от своя личен опит мога да споделя, че съм
много доволна от абсолютно всички лекари,
сестри и санитари в отделенията "Детска токсикология"
и "Детска реанимация - изгаряния". Невероятни хора,
които се грижиха денонощно за детето ми.
А д-р Боянова спаси живота, на моето малко слънце -
ще съм й благодарна докато съм жива.
Никой по никакъв повод не ни е поискал и 1 стотинка,
като се има предвид, че само антибиотика на Бобо
струваше 7000 лв. Единственото, което ни помолиха
да закупим беше един противоалергичен сироп Кларитин.

Дано никога да не изпадаме в положението, на свекърва ти  Praynig

# 21
  • Мнения: 25 611

Ооооох... ooooh! ми те не са искали да "дарим".
 

Е, обикновено те не си искат направо. Точно това е номерът, мотаят пациента, докато близките се усетят и почнат да търсят други пътеки. Или някой "услужливо" им намекне...  Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 13 206
А корупцията.... през 1997г оперираха майка ми ( планова операция) и един лекар три пъти разходи баща ми, защото си искаше парите първо в левове, после в долари, а накрая вече не знам и аз по какъв начин. При тогавашния курс на долара това си беше подигравка за хората- да се сменят лев долар  и после обратното.

Ужас!! Това е още по-фрапиращо!!! Shocked
secretgarden, ми нямат ли уста да кажат!? Щяхме да намерим подходящите банкноти! Twisted Evil
irka, e това на твоята свекърва не е ли дори животоспасяваща операция Confused Аз също съм изумена, че за това са ви искали пари. Айде свеки си счупила бедрото.. два пътя има, операция или да лежи в корито. Естествено, че операцията е по-добра и затова си платихме джаджата дето я сложиха. Поне имаш избор. Обаче от самото начало питахме колко струва това нещо и те вдигаха рамене. Накрая аз викам, ми кажете ни порядъка. И доктора вика, ми между 140 лв и 800 лв.  Money Накрая казаха, доставиха протезата, идете да я платите в еди коя си фирма и донесете фактурата. Дори не ти оставят избора ти да си я намериш сам ако можеш. Ще се разтърся аз и ще видя в другата фирма колко струва. Сигурна съм, че ще я намеря минумум със 100 лв по-евтина  Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 4 451
Vache, много съжалявам . Дано бързо се възстанови жената! Praynig
Това с тетрадката ме утрепа. #Cussing out Ужасно грозно е, нямам думи.
Свекърва ти са я държали толкова дни в болница, вероятно защото са я завели по някаква клинична пътека и тя трябва да стои толкова, колкото лимитирани дни има по нея. За да може после да си приберат парите. Ей на това винаги ме е било яд.  Rolling Eyes

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ми не казват ... очакват да се сетиш...да кажеш ... "Добре, защо сега...нямате пари ли...ние ще дарим ... и така "  Close

# 25
  • Мнения: 2 891
Maйка ми има две сменени тазобедрени стави в Ортопедията. Първия път (2003, мисля), санитарката и искаше по 2 лв., на подлога. Обявиха и сума, която трябва да заплати, ако иска да и имплантират американска става. Фактура за платеното и дадоха тайно, набутана в документите и, когато я изписваха, която ,разбира се, беше на по-ниска цена. На следващата година, когато дойде време за другата операция, сумите се бяха променили, но за мама - не, защото била "стар пациент". Говорим за суми над 2000 лв. на става.

# 26
  • София
  • Мнения: 13 206
Съжалявам за това, което ти се е случило  Sad,

Ох, добре, че си доволна, защото си спомням тогава с Бобо какво беше. Оставаше да се появят и такива проблеми... Confused
Между другото ние наистина не сме недоволни от лекарите. Хората си свършиха оперативната работа както трябва, дори й сложиха спинална упойка, за да мине по-леко за нея. Възмутена съм от другите идиотии. Заради техните сметки, клинични пътеки и неща сега жената ще се възстанови много по-бавно, щото и мен здрава, права да ме опънат 20 дни с един топуз на крака после няма да мога да се движа, а тя дето като всеки възрастен човек си има разните ставни и костни болежки сега ще има много по-дълъг възстановителен период. Мъчително за нея, мъчително и за нас, и за детето, което се скъсва да реве, защото баща й не спи вкъщи.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 363
Vache, много съжалявам за неприятните изживявания, които са ви причинили.

това е то, истинското лице на Пирогов и персонала му, на който съчувстваме след показните им медийни изяви. колко сме бедни, но колко сме самоотвержени. чушки.

ясно е, че свекърва ти е лежала толкова време там, защото не сте платили. не винаги идват да си искат парите - понякога трябва ти да ги гониш, едва ли не. защото са бая уядени.

моята свекърва работи в ортопедичен магазин срещу Пирогов. имат си цял куп лекари от отстрещната сграда на хранилка при тях. има тетрадка, в която ежедневно се вписват сумите, дължими на всеки лекар. лекарят праща с рецепта при тях болния, казва му, че ако не си купи протезата от там, няма да му я постави, а магазинът отчислява 25% от стойността на покупката за доктора.
идват да си ги прибират тия кинти всеки ден, ще знаете. бедните доктори от Пирогов.

# 28
  • София
  • Мнения: 13 206
Vache, много съжалявам . Дано бързо се възстанови жената! Praynig
Това с тетрадката ме утрепа. #Cussing out Ужасно грозно е, нямам думи.
Свекърва ти са я държали толкова дни в болница, вероятно защото са я завели по някаква клинична пътека и тя трябва да стои толкова, колкото лимитирани дни има по нея. За да може после да си приберат парите. Ей на това винаги ме е било яд.  Rolling Eyes

Да, и аз това мислех! Дори рових клиничните пътеки.. колко съм изкукала вече  ooooh! Накрая платиха 10 дни, значи толкова е била пътеката. И операцията не е кой знае какво. Аз като видях как я вдигнаха на другия ден. Човек, който е лежал малко ще се справи за нула време.
А, за храната.. докато гледах какво им сервират и те го отказват така или иначе си мислех защо аджеба изобщо го готвят  Rolling Eyes Какъв е смисъла да харчиш пари и после да изхвърляш храната. Наистина за болниците за храна не се отпускат пари, ама пък да готвят по-малко пък по-качествено. Да могат тия хора дето са сами и без близки поне да ядат свястна храна

jam, имаме приятели лекари. Работят и те в болница, не са джипита. Казват, че за тях е ужасно унизително пациента да ги гони да им дава пари. Обаче те работят в болници с доста по-висок стандарт от Пирогов. Тия болници не са по-богати от Пирогов.
За протезите беше ясна работата от самото начало. Имаме познати и приятели, можехме да я намерим, но бяхме наясно, че лекарят няма да я сложи. Затова я платихме където ни каза той. Хубаво бе, нека е така.. нищо против нямам, стига да е регламентирано и стига доктора да е съвестен и да предлага на пациента наистина нещо качествено.

# 29
  • Мнения: 794
Vache, според мен проблема си е глобален, не управата е виновна , а държавата!!!!

Проблема е в цялата система на здравеопазването !!!!
То не бяха джи-пита, реформи, вноски и т.н.... накрая като имаш нужда от лекарска помощ ти се показва среден пръст (извинете) от държавата ...

Прощавайте, но леко ще отклоня темата от „Приогов” и ще обясня на мен какво ми се случи:
Преди известно време се натрових  с храна. Бабата на  моята съквартирантка ни бе изпратила вкусно ядене...  Mr. Green... стана ад -- повръщане,разстройство пред 2 минути... Линейка отказа да дойде на адреса... Едва ни придружиха да близката болница с руло тоалетна хартия няколко приятели.. Там звъним на вратата - един сънен чичко ни каза - ако нямате личен лекар тук, няма да ви приемем!!!!

Късмет, че имахме... Влязохме, чакахме 30 мин да се събуди дежурния лекар, след това ни приеха, докато чаках аз видях как приятелката ми изпаднала в шок е цялата в кърв - не можеха да и сложат системата, пукнаха и вената и нямам да ви казвам какво стана ..

Питаха ни естествено за алкохол, дрога и т.н... нямаха обаче дори едно елементарно хапче, добре,че имаха въглен ...

Извикаха най-накрая линейка - в нея какво да ви кажа - казаха ми да държа системата на приятелката ми (тя легнала, беше по-зле) за да не я удари.. нямаха с какво да я закрепят!!!!!!

Отиваме до инфекциозна болница.. там имаше една санитарка и дежурен лекар.. Не зная да ли сте посещавали това болнично заведение, но трябваше да се качим до втори етаж...Нямаше кой да носи носилката - горкия доктор и тогавашното ми гадже я
изкачиха до горе изнемогвайки....

Прекарахме седмица на системи - само ни вливаха Рингер (мисля, че така се казваше) и Глюкоза, които сами си купувахме, както и всички допълнителни медикаменти...

Лекарите и сестрите бяха големи професионалисти - всичките на ниво, но болницата -   като най-големия коптор - мухлясала, разрушена, с ронеща се зеленясала мазила...

Не мога да си представя как се дезинфектира това место....

Исках само да илюстрирам, че безумието не е само в Пирогов, а навсякъде... Безотговорната политика на държавата относно здравето на българина ме вади и мен извън релси. ..

Единственото, което на мен лично ми остава е да се моля, семейството ми и аз да сме здрави и никога да не се налага да ползваме "безплатните" лекарски услуги, които в момента ни се предлагат!!

Последна редакция: вт, 18 сеп 2007, 10:12 от Samantha Jones

Общи условия

Активация на акаунт