Гащите ни стягат вече, а ДЕКЕМВРИ още е далече!

  • 11 569
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 630
Привет момичета   bouquet
Чудесна темичка -  Hug Ивалинаи.
Баба Тонка - много актуални заглавия.   Peace
В последните дни освен да ям, да чета и да мързя  май нищо друго не правя Embarassed По отношениена чистотата и готвенето и аз съм от третата порода. Странното е, че прди да забременея до някъде ми доставяше удоволствие да готвя разни измислени манджи, но сега удоволствието е предимно от яденето.
Венчо-ЧЕСТИТО   bouquet И много да се обичате! А за килограмите - и аз съм станала мощна и избягвм да се снимам,че истината е жестока. Като знам и колко лесно свалям .... ама после ще му мислим. Освен това, голяма част от общото подпухване  е резултат на задържане на течности в организма на бременната, а те се елиминират още преди раждането.
Днес мъжа ми ще боядисва детската и нещо ме удари вълната и аз да се включа. Може и само да преча, но ще се бутам и ще давам акъл /въпреки обхваналото ме затъпяване/.
Лек и слънчев ден   bouquet

# 16
  • Мнения: 366
Венчо, честито ви бракуване! Радвам се, че се появи и че причината за изчезването е била техническа. Нещо си ми слабост и си те диря.  Hug
Ей, много скорпионки тук бе, че и малки скорпиончета. А в предишната темичка девите се представиха. Аз съм козирог, има шанс с дребния да сме една зодия.
А и да не забравя - заглавието е супер и отговаря на истината 100%. Вчера установих, че вече всички панталони (дори и с ластици) ми стягат и изборът ми е м/у две чувалоподобни рокли  Sick Май ще щурмувам магазините днес-утре.

# 17
  • Мнения: 114
Добро утро и от мен момичета.
Страхотна темичка отново-браво.   bouquet
Vencho-честито за бракосъчетанието.Пожелавам ви дълъг изпълнен с много щастие и любов семеен живот.    bouquet
Незнам  дали на вас ви се случва,но напоследък имам ужасни киселини.И най -интересното е,чес появяват основно вечер.Купих си едни хапчета за смучене(Фруктови),но ми остават много гаден вкус в устата и на няколко пъти повръщах от тях  Sick.Иначе слава на Бога с бебока всичко е наред.От известно време е много активно-не се спира дори и за минутка  Simple Smile,понякога като ме изръчка в корема подскачам от стрес  Laughing.След 3 седмици ще ми бият първата анти Ди инжекция и ми е малко нерво,но съм сигурна,че всичко ще бъде наред.
Пожелавам ви лек ден мамчета.

# 18
  • Мнения: 686
Зравейте и от мен.
Току що преподредих гардераба на Ралица и изрових запазените й бебешки дрешки,отделих ги и остава само да ги изпера и подредя.Вчера лека по-лека ударих едно чистене,бърсане на прах,готвене и т.н.По принцип и аз не съм перфектната домакиня,но не мога да трая разхвърляно(а Ралица,често се грижи да имам доста работа).През първите месеци на бременността бях много зле и у дома бе станало кочина,а нямах сили да чистя.Мъжа ми е скаран с домакинската работа,нямам излишни средства за помощница,а свеки и мама си гледат живота и който си има работа да си я върши.Няма значение,важното е,че сега съм добре и ми е чистичко.Вчера го помолих да обере паяжините от терасата да не се катеря по столовете,а милия "Ама то и с прахосмукачката става"(накарай мързеливия на работа да те научи на акъл)

# 19
  • Мнения: 219
Иве - отново страхотно оформление   bouquet
Бабче - добре, че те стягат вече гащите, че да измислиш такова хубаво заглавие  Mr. Green (споко, не си единствена, добре, че имам няколко чифта дето се разпъват повече, та за сега положението е добре, пък после...бе ще ходим без гащи и без това повече в къщи ще си стоим  Joy ).
xixi доста мамчета ни мъчат киселините (макар, че последните 2-3 вечери нямах, дано е така и занапред  Praynig ). До някъде знам, като причина, че е яденето на сладко след вечера, та гледам да избягвам. Също пиенето на газирано (особенно сода, или газирана вода, аз не ги обичам и си пия фантичка, но по-добре да не е сладко), а може да пробваш и с Талцид, знам, че той е за киселини и обикновенно помага. А не се изненадвай, че е вечер, по принцип е така...
И какво стана тук, имаме си една камара мамчета деви и още една камара мамчета скорпиони. Хм, овни няма ли бре? Обикновенно девите и овните преобладават (казвам това, защото едно време в клас бяхме от 24 човека 9 на 9 овни и деви, та за другите не остана бройка Simple Smile ). А аз си имам и една теория защото повечето са тези зодии, като се замислите, овен е март-април, това значи, че е заченат лятото, а защо? Защото обикновенно човек тогава почива и се отдава на плътски удоволствия. А девите са август- септември, което значи, че са заченати зимата и то по-точно около декември, когато вече човек се настройва за студа, че ще си е повече в къщи, както и за празници и се гушкат с половинката (то това май и за скорпионите може да се каже Simple Smile )
Та така. А някой каза, че повечето в и-нет били близнаци. Това защо? Брат ми и мъжа ми са тази зодия, и е вярно, че не можеш ги отлепи от компа, ама...(е брат ми повече от колата, ама едно време беше компа, за него нямаше гаджета, а само комп  hahaha )
Пожелавам ви топъл и усмихнат ден. А аз после ще се отчета как е бебо.

# 20
  • Мнения: 40
Венчо - честито и от мен . Щастлив семеен живот ти пожелавам bouquet

Xixi - не се притеснявай за инжекцията, на мен вече ми я биха, изобщо не ми се е отразила по никъкъв начин и не създаде каквито и да било проблеми Peace

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 409
привет и от мен...
от вчера съм дежурна в тоалетната, язно е онзи вирус smile3550
а днес сутринта едвам се изправих от болки в корема, леки, но постоянни и корема ми е твър като камък, и то най-много ме стяга на около 4-5 пръста под пъпа, отпуска ме за 20-30 мин и пак.... Това контракции ли са и какво? или от двудвентото висене в WC-то, понеже до сега не съм имала такова оплакване, а уж бременността води до запек, хм ...  newsm78

Исках да Ви питам: аз съм кръвна група А+, но незнам каква е таткото, та той трябва ли да си прави тест, че имала понякога случай за несъвместимост на кръвните групи и било наложително да се прелее нова кръв на бебето!?!

# 22
  • Мнения: 219
mamaYanni и ние с прахосмукачката обираме, и мисля, че е мн по ефективно, ако случайно има и паяк - хоп в прахосмукачката, а и няма да се замаже паяжината по стената, както ако се обере с метлата. Така, че...карай го по-често да свърши нещо, може и други идей да му хрумнат  Laughing
munieca несъвместимосста не е от кръвните групи, а от Rh, дали е + или -, но след като ти си + мисля, че не е проблем. Все пак ако има по-вещи мами, нека кажат (но ако имаше от какво да се притесняваш, смятам, че доки щеше да ти каже).

# 23
  • София
  • Мнения: 2 846
Здравейте, момичета!

Иве, няма вече да те хваля - ти си знаеш! Венчо, честито официално бракуване - формално, формално, ама все пак си е вълнуващо, нали? Муниека, няма проблем с кръвните групи, щом ти си с положителен резус-фактор, няма никакви опасности за бебето!

Момичета, стига с тия чистеници, бре! Какво ви става - само това ви е в главите от 2 дни! hahaha

За киселините - дъвчете Талцид, безвреден е за бременни и много помага! Няма смисъл да търпите и да се мъчите.

# 24
  • Мнения: 534
момичета, хиляди  Hug
вече ми става неудобно, но знайте, че всичко това, което правя е нищо в сравнение с хубавата атмосфера, която си създаваме тук, благодарение на всички вас Hug  bouquet Hug  bouquet
да ви се похваля (Клерски, последно за чистенето Wink), че днес започвам началото на края - полека-лека да чистя...и от утре започваме с лепенето на тапети...ох, и да се пренесем в една свястна и чиста стая (нали пък съм и дева на всичкото отгоре Flutter), че ми писна...но много мина, мъничко остана...май май ще финишираме малко преди бебо Praynig

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 327
Муниека, както е казала и Клер, няма проблем след като ти си с положителен резус фактор, т.е. няма нужда да бодат и любимият ти!
А аз да попитам за тази инжекция "Анти Ди"! Понеже аз съм с отрицателен резус фактор, а мъжа ми е с положителен... Бях чула, че тази инжекция се бие в 28 г.с (сега съм в нея), а доки нищо не ми каза като ходих в петък... Та съм в едно чудене какво да правя newsm78 Помагайте с инфо, моля ви!

# 26
  • Мнения: 1 210
Dive - Сега е времето да ти направят изследвания за наличие на антитела. Ако са отрицателни - не се налага да се поставя инжекция по време на бременността.
Ще ти направят още едно такова изследване през 36-та седмица.
Ако всичко е наред, след като родиш ще изследват кръвта на бебчо - ако е Rh- като теб - инжекцията по принцип ти се разминава. Ако обаче е Rh+ ще ти я сложат (след като се изръсиш 180 лв за нея). Важно е да се сложи до 72 часа след раждането на бебето, за да няма проблеми при следваща бременност.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Здравейте и от мен в новата ни , прекрасна както винаги темичка! Иве,  newsm51
А заглавието не невероятно! Бабче, супер си!
И относно гащите, нали в началото на темичките има едни списъчета с неща , дето трябва да си набавим. Та там пише за гащи (тип бабешки) и аз понеже карам по списъците с покупките и отидох   вчера да потърся некви такива гащи да си купя - гледах , гледах - е те толкова ужасни, че накрая пак си купих нормални женски само дето гледах да са без разни ластици, само дантелка да има. Дали ще свършат работа ?  newsm78 Ма ония много ужасни, бе хора  Sick Вярно, че няма да ходя на ревю, ма сърце не ми даде да си дам парите за т'ва  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 114
Dive - Сега е времето да ти направят изследвания за наличие на антитела. Ако са отрицателни - не се налага да се поставя инжекция по време на бременността.
Ще ти направят още едно такова изследване през 36-та седмица.
Ако всичко е наред, след като родиш ще изследват кръвта на бебчо - ако е Rh- като теб - инжекцията по принцип ти се разминава. Ако обаче е Rh+ ще ти я сложат (след като се изръсиш 180 лв за нея). Важно е да се сложи до 72 часа след раждането на бебето, за да няма проблеми при следваща бременност.
Anichka-съгласна съм с теб.Най интересното е,че на мен няма да ми правят такива изследвания за наличие на антитела,ами направо ще ми бият инжекцията .Странна работа  newsm78

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 327
На мен ми правиха вече 2 пъти изследване за антитела - в 11 г.с. и в 22 г.с.
Утре вечер съм при частното доки и ще я питам какво да правим... Защото на една мацка от курса за бременни и биха такава инжекция в 28.г.с. при отрицателни резултати от изследването за антитела (каквито са и при мен).
Ако още някой знае нещо, да споделя:)

Общи условия

Активация на акаунт