От кога детска кухня при късно захранване?

  • 1 848
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 159
всичко е много относително, зависи с каква скорост искаш да му въведеш храните
и ние се захранихме след 6-тия месец, но не мисля да я записвам още
много мами около мен вече ги записаха бебоците
въпрос на мнение

# 16
  • София
  • Мнения: 250
Захраних на 6м, а на кухня записах на 11. Първия месец захранвах с храната там. Повечето застройки са с кисело мляко с което бях захранила. Яйце има много малко и то е варено и настъргано, а прясното мляко е сухо.

# 17
  • Мнения: 629
Ние се опитахме да се захраним на 5.5 месеца, но реално стана от 6-тия. На кухня мисля да започнем от 1 годинка. При нас в Западен парк до колкото знам се готви без свинско и риба. Вместо яйца ползвали яйчен прах, а десертите ги правели с обикновено сухо мляко. Така че десертите хич и не смятам да ги давам.
Най-добре е да се пита във всяка конкретна кухня как се готви. Явно, че има разлики.

# 18
  • Мнения: 3 423
Аз също съм започнала след 6-я месец със захранването, което вървеше много бавно. Сега след 11-я месец го записах на частна кухня, но му взимам диетично меню (безмлечно) предназначено за деца с алергии. Детето го харесва из съм доволна. Успех!
коя частна кухня предлага безмлечно меню ,моля те сподели Hug


Ози имат безмлечно меню. Разликата с млечното е, че не слагат яйца и мляко в застройката на супата - така ми обясниха от кухнята. Иначе всички друхи храни трябва да си въвела.

Аз записах малкия на кухня на 1г и 1 м.
много мерси  Hug

# 19
  • Мнения: 115
На 1 годинка, но не я яде. Спрях го за месец и от понедлник пак сме на кухня. Ох дано я прояде  Praynig

# 20
  • София
  • Мнения: 6 259
Та това ми е въпроса - кога да почнем с детската кухня при захранване след 6 навършени месеца? Имайки предвид, че там готвят със сол, захар, а слагат и яйца и мляко...? newsm78
Когато вече си въвела успешно въпросните храни. Wink
Моят син така и не го записах; яйце до скоро не ядеше, прясно мляко също мнооого късно дадох (направи алергична реакция към жълтък и оттогава ок. 1 г. правеше обриви от някои храни), сол и захар не исках да му давам. А и честно казано на мен ми беше приятно аз да му готвя (имах много замразени зеленчуци). На 1г5м тръгна на ясла (частна) и там се съобразяваха с храните, които не може да яде.

# 21
  • Мнения: 1 427
8-10 месеца по мое мнение. И задължително след като е въведено прясно мляко и яйце!

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Записах го на 1 г. 3м. и то главно защото ми я носят вкъщи. Захранен е на 5,5 м.

# 23
  • Мнения: 131
Благодаря ви, мамчета!  Hug
Ще поразпитам как готвят и ще реша...а как ми се иска аз да й готвя, ама все още много ме е страх от пустите нитрати  Thinking...вие как мислите - мога ли да започна да й приготвям разни супички и манджички със зеленчуци от пазара?

# 24
  • Мнения: 966
от пазара най-добре сезонните да купуваш.
Кухнята е улеснение по добре да се ползва Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 44 122
Благодаря ви, мамчета!  Hug
Ще поразпитам как готвят и ще реша...а как ми се иска аз да й готвя, ама все още много ме е страх от пустите нитрати  Thinking...вие как мислите - мога ли да започна да й приготвям разни супички и манджички със зеленчуци от пазара?

а на кухня ако я запишш с какво мислиш, че ще готвят....въпреки, че аз лично на вашата възръст не смеех да давам неща от пазарите....само на бурканчета беше.

# 26
  • Мнения: 131
а на кухня ако я запишш с какво мислиш, че ще готвят....

Ами както казах - със сол, захар, яйца, мляко и т.н., с които хич не съм съгласна до годинката...

# 27
  • София
  • Мнения: 44 122
а на кухня ако я запишш с какво мислиш, че ще готвят....

Ами както казах - със сол, захар, яйца, мляко и т.н., с които хич не съм съгласна до годинката...

неее Simple Smile имах пред вид за зеленчуците - пак ще са от пазара, нитратки или не и от консерви и т.н....няма да са био храни нито в държавните, нито в часните кухни Wink

# 28
  • Мнения: 131
Май трябваше да задам темата - кога да захраня с нитрати...  newsm62

# 29
  • Мнения: 967
В наешто семейство и аз и таткото смеалергични, за това бях посъветвана от лекар да изчакам задължително при Дими с кравето мляко до 1год. и 2-3мес. минимум, а за яйцата - до 1год. и половина. Така че кухнята за нас беше немислима до 1год и половина, а след този период той си беше вече изцяло на обща храна и така и не намерих за нужно да го записвам на кухня. Ако не се страхуваш от алергии обаче мисля, че на 1год и 2-3мес. можеш да пробваш ако решиш.

Общи условия

Активация на акаунт