Котешка екзема?!?

  • 32 738
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Мда, и аз съм имала това. Когато бях по-малка. Всички деца имаха от махалата. От едно болно коте, което беше изхвърлено, пък ние го прибрахме.
Много упорито не минаваха.
Помогна ни един приготвян крем в аптеката.

Сигурно вече има готови кремчета.
Ако вече сте посетили дерматолог, сподели.

# 16
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Аз името на ветеринарният крем мога да го напиша и знам че помага със сигурност защото съпругът ми е вет.лекар и понякога и той се заразява но детенцето е малко и освен това е до устата. Най добре е първо преглед!

# 17
  • Мнения: 1 942
Така наречената котешка екзема не изглежда като обрив. тя е опасно и трудно лечимо заболяване. Имах я аз, след години и Боби. Изглежда като червено петънце с неправилна форма. След като го намажеш с какъвто и да е крем се вижда, че е леко вдлъбнато и се зачервява. Расте доста бързо.

Отивайте веднага на кожен лекар. Ако е това, може да се разнесе по други части на тялото и детето да остане без окосмяване там /е не за винаги де/. Маже се със специални кремове, а в по-тежки и упорити форми се пият и хапчета. лекарите обичат да се презастраховат и да изписват и хапчетата, но като им прочетохме противопоказанията решихме Боби да не ги пие. Трябва да се спазва отлична хигиена, да се ползва самостоятелна кърпа, да се мият ръцете след третиране за да не се заразят и другите членове на семейството.  Peace Пиши после какво е казал кожния.

# 18
  • Мнения: 3 537
Така наречената котешка екзема не изглежда като обрив. тя е опасно и трудно лечимо заболяване. Имах я аз, след години и Боби. Изглежда като червено петънце с неправилна форма. След като го намажеш с какъвто и да е крем се вижда, че е леко вдлъбнато и се зачервява. Расте доста бързо.
да,точно така изглеждаше и при мен.От едно малко петънце,стана огромно,на цялата ми буза. #Crazy

# 19
i az imam kote6ka ekzema,no samo po racete kajete mi kakvo da pravq  Cry

# 20
  • Мнения: 479
Така наречената котешка екзема не изглежда като обрив. тя е опасно и трудно лечимо заболяване. Имах я аз, след години и Боби. Изглежда като червено петънце с неправилна форма. След като го намажеш с какъвто и да е крем се вижда, че е леко вдлъбнато и се зачервява. Расте доста бързо.

И аз съм имала като малка точно същата екзема. Споням си че като се къпех мама я облепваше с найлон за де не се разнесе по тялото, защото е заразна.
Лекарството за което се сещам е разтвор от кастелани. Имаше и още едно кремче, но не се сещам как се казваше.

# 21
  • Мнения: 1 984
i az imam kote6ka ekzema,no samo po racete kajete mi kakvo da pravq  Cry
ходиш на лекар, пиеш хапчета и мажеш.
малко инфо:
http://images.google.bg/images?hl=bg&q=Trichophyton&lr=l … p;sa=N&tab=wi

 

Общи условия

Активация на акаунт