За финансовата zависимост на една жена..

  • 12 218
  • 263
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 166
EGR, извинявай, но ти започна да обиждаш!!!!
А колкото до разсъждението - "ако се разведем..." - не го разбирам. Защо се жените, ако си мислите какво ще се случи ако се разведете?????
Ох, за да не ми се налага да го преглъщам още веднъж /трети път/ тоя коментар, ще му отговоря.
Не мисля, че някоя от тези, които можахме да си представим живота без човека до нас, го погребахме или се разедохме с него. Темата все още е финансова "зависимост". От кой друг, освен от супруга, може да зависи една омъжена жена? Естествено, че за да си отговориш на подобен въпрос за зависимост, трябва да "елиминираш" фактора, който те прави зависима. Това не значи нищо, освен че искаш да отговориш реално. Ама някои наистина май се чудят какво да правят.... Thinking

# 61
  • Мнения: 3 423
Хм, мъжът ми работи в момента, аз пък
работя върху отглеждането на детето.
Чувство за финансова зависимост обаче
нямам. Нито знам колко пари получава,
нито той знае аз колко имам. Май не ми
се е случвало да му искам. Знам, че и с мъж,
и без мъж мога да си изкарвам парите, та
в общи линии не се вълнувам особено. Виж,
аз да дундуркам неработещ мъж, не мога
да си го представя, ама по никакъв начин.

# 62
  • Мнения: 26
А делите ли си със съпруга ти домашните задължения и прибирането на детето?

Ти какво раzбираш от думата "Делене" първо ?

# 63
  • Мнения: 9 990
поравно поемане на семейните задължения и грижи
Когато ти не можеш да вземеш детето-той да го вземе, когато ти не можеш да напазаруваш-той да напазарува. Когато ти не можеш-той да врътне копчето на пералнята и да прибере прането, ако завали-ей такива-ежедневни и елементарни, но отнемащи време дейности все пак.

# 64
  • Мнения: 23
Хайде и аз да напиша нещо в тази тема Grinning
В периода на бременността,раждането и отглеждането на детето в бебешка възраст,жената няма как да не бъде уязвима и финансово зависима.Всичко това,за което говори авторката,за нещата,с които й се е наложило да се справя сама ,според мен са малко неестествени и свръх натоварващи.Тримесечното бебе има нужда от грижите на майка си.Това е факт,за който е излишно да се води спор.Семейството е семейство за това и двамата родители да поемат своите отговорности и има периоди в живота, когато единият партньор е по-натоварен от другия .И не на последно място,призванието на жената преди всичко е да отгледа децата,да се грижи за домакинството и да създава уют в дома,а не да гради кариера,докато някой друг се грижи за децатай,нали? Mr. Green

# 65
  • Мнения: 1 336
Трети посвещават целия си живот на дома и семейството си. Само те си знаят колко трудно е това, повярвай ми. Но при голяма част от тях това е призвание и е нещо, което могат да правят най-добре.
На някои от тях просто им е по-лесно.

Може в началото да им се е струвало така, но впоследствие става ясно колко е натоварващо психически.
Много е натоварващо да работиш маникюр и педикюр по цял ден, хайде моля ви се...и работещите понякога си остават в отпуска да си "гледат къщата и детето", чак пък толкова ... кое е натоварващо да заведеш детето на училище или да избършеш праха от телевизора, може би едно кино или шопинг тур  Wink

# 66
  • Мнения: 26
Хм, мъжът ми работи в момента, аз пък
работя върху отглеждането на детето.
Чувство за финансова зависимост обаче
нямам. Нито знам колко пари получава,
нито той знае аз колко имам. Май не ми
се е случвало да му искам. Знам, че и с мъж,
и без мъж мога да си изкарвам парите, та
в общи линии не се вълнувам особено. Виж,
аз да дундуркам неработещ мъж, не мога
да си го представя, ама по никакъв начин.
Успя ли да иzчетеш концепиите zа градините  Wink...Нали си в момент на търсене...

# 67
  • Мнения: 26
Трети посвещават целия си живот на дома и семейството си. Само те си знаят колко трудно е това, повярвай ми. Но при голяма част от тях това е призвание и е нещо, което могат да правят най-добре.
На някои от тях просто им е по-лесно.

Може в началото да им се е струвало така, но впоследствие става ясно колко е натоварващо психически.
Много е натоварващо да работиш маникюр и педикюр по цял ден, хайде моля ви се...и работещите понякога си остават в отпуска да си "гледат къщата и детето", чак пък толкова ... кое е натоварващо да заведеш детето на училище или да избършеш праха от телевизора, може би едно кино или шопинг тур  Wink

 Naughty

# 68
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Трети посвещават целия си живот на дома и семейството си. Само те си знаят колко трудно е това, повярвай ми. Но при голяма част от тях това е призвание и е нещо, което могат да правят най-добре.
На някои от тях просто им е по-лесно.

Може в началото да им се е струвало така, но впоследствие става ясно колко е натоварващо психически.
Кое е толкова натоварващо- бездействието ли?

# 69
  • Мнения: 1 172
А делите ли си със съпруга ти домашните задължения и прибирането на детето?

Принципно, да. Но има периоди, в които някой го тръшва мързела, или пък му се струпват прекалено много други ангажименти. Тогава временно се променя разпределението на задълженията, като другия поема повечето. И мисля, че е съвсем нормално. Ето, например, вече 5 или 6 дни подред готвя само аз, защото той е ангажиран служебно. Сигурна съм, че като отмине този период пък той ще поеме това задължение.
Ползваме и платени услуги за всичко, с което не можем да се справим сами.

# 70
  • Мнения: 26
поравно поемане на семейните задължения и грижи
Когато ти не можеш да вземеш детето-той да го вземе, когато ти не можеш да напазаруваш-той да напазарува. Когато ти не можеш-той да врътне копчето на пералнята и да прибере прането, ако завали-ей такива-ежедневни и елементарни, но отнемащи време дейности все пак.


За мен думата делене по принцип не съществува, zащото той се сеща винаги zа всички теzи неща , беz да има нужда да се споделя преди това, какво трябва да се направи и кой ще го направи... В моето семейство равноправие винаги е имало..

# 71
  • Мнения: 412
Хайде и аз да напиша нещо в тази тема Grinning
В периода на бременността,раждането и отглеждането на детето в бебешка възраст,жената няма как да не бъде уязвима и финансово зависима.Всичко това,за което говори авторката,за нещата,с които й се е наложило да се справя сама ,според мен са малко неестествени и свръх натоварващи.Тримесечното бебе има нужда от грижите на майка си.Това е факт,за който е излишно да се води спор.Семейството е семейство за това и двамата родители да поемат своите отговорности и има периоди в живота, когато единият партньор е по-натоварен от другия .И не на последно място,призванието на жената преди всичко е да отгледа децата,да се грижи за домакинството и да създава уют в дома,а не да гради кариера,докато някой друг се грижи за децатай,нали? Mr. Green
Аз познавам много жени, които не са финансово зависими, дори и по време на майчинството си. Някои от тях работят от дома си, някои от тях, като мен намериха други начини. Не всички подкрепят идеята, че призванието на жената е да се върти в кръг "печка-мивка-пералня", и както някои тук вече казаха, мисля, че е по трудно да се въртиш в по-мащабен кръг "работа-дом-хоби". По-трудно ,но по -ползотворно и удовлетоворяващо.
И моето тримесечно бебе имаше нужда от майка си, но аз пък имах нужда от живот извън дома, както и от пари. Започнах работа, като барман-тръгвах в 22 ч. на работа (пояснявам - след като приспя бебето) и се прибирах в 2,3,4,а дори и 5 ч. сутрин, но изкарвах страхотни пари и бях с детето си през цялото му денонощие, с изключение на нощния му сън., която липса той със сигурност не усети.
Щастлива съм, защото се справям сама. Мога и го правя постоянно. Тези, които не го могат да чакат до вратата мъжа им да се прибере с плячката, да му сготвят, барем им хвърли някой лев-тарикатски да имат за кафе и дамски превръзки,както каза ЕкатеринаМ.

# 72
  • Мнения: 1 336
И не на последно място,призванието на жената преди всичко е да отгледа децата,да се грижи за домакинството и да създава уют в дома,а не да гради кариера,докато някой друг се грижи за децатай,нали? Mr. Green
Изобщо не смятам, че съм родена само за разплод и чистене на загорели повърхности  Joy Ще ме извиниш ама моето призвание в никакъв случаи не е цял живот да сменям дрисливи памперси, да бърша под и да бъркам манджи, при условие, че мога през това време да изкарам някой лев за хубава почивка, за добро учебно заведение и да си платя на някой да го свърши вместо мен докато се забалявам със семейството си, а и да си мърдам мозъка си същевремнно с това  Simple Smile
ама сигурно съм дефектна  newsm78

# 73
  • Мнения: 412
Много ясно! вземи си поука. Марш вкъщи! До печката и му мисли, че е страшно натоварващо и този товар не може въобще да се сравни с този, който носиш ти. Hug
 Joy Joy Joy

# 74
  • Мнения: 9 990
поравно поемане на семейните задължения и грижи
Когато ти не можеш да вземеш детето-той да го вземе, когато ти не можеш да напазаруваш-той да напазарува. Когато ти не можеш-той да врътне копчето на пералнята и да прибере прането, ако завали-ей такива-ежедневни и елементарни, но отнемащи време дейности все пак.


За мен думата делене по принцип не съществува, zащото той се сеща винаги zа всички теzи неща , беz да има нужда да се споделя преди това, какво трябва да се направи и кой ще го направи... В моето семейство равноправие винаги е имало..


Чудесно е това.За това и си имала възможности за развитие.На много жени мъжете не участват адекватно в семейството реално.Води си изводите тогава.И да, за съжаление се озоваваш в един порочен кръг, където Той само хвърля изкараното а ти не знаеш къде си.И пак можеш и се справяш сам с всичко.Това е във връзка с искането да се разведат, а са зависими.Само те си мислят така, че са зависими, когато отмине шока и се вземе решение за раздялата бързо се взимат в ръце.Живота не е приказка за всеки.А съм много далече от мисълта за боса и пред печката цял живот...

Общи условия

Активация на акаунт