За финансовата zависимост на една жена..

  • 12 175
  • 263
  •   1
Отговори
# 45
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Трети посвещават целия си живот на дома и семейството си. Само те си знаят колко трудно е това, повярвай ми. Но при голяма част от тях това е призвание и е нещо, което могат да правят най-добре.
На някои от тях просто им е по-лесно.

# 46
  • Мнения: 2 270
Трети посвещават целия си живот на дома и семейството си. Само те си знаят колко трудно е това, повярвай ми. Но при голяма част от тях това е призвание и е нещо, което могат да правят най-добре.
На някои от тях просто им е по-лесно.

 Peace

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 179
И друг пример се сещам.Жена.Работеща, нахъсана, с дете и съпруг.В една свера, където доходите са добри за нашите уж условия.Да, ама е жена.Искат от нея по разни тим-билдинги и фирмени сбирки и друг сорт услуги.Даде ли се-получава мноооого неща.Ама до сега не е получила, щото не се е дала.Иначе е амбициозна, умна, красива.Ето-моралът и пречи на нея да стане финансово независима да речем. Grinning

Това е несериозно.

# 48
  • Мнения: 1 172
Хубаво ми е като знам, че мога да се справя и сама по отношение на парите. Но ми е хубаво и че не се налага да се справям сама.

Peace
Не се справяте сами- тоест и двамата работите или мъжът ви се справя и за вас?

Ако се наложи, мога да живея и да гледам детето ни само със собствения си доход. Работя, да. Но това, че сме заедно със съпруга ми, ми улеснява значително положението и ми дава много повече опции - мога да предпочета по-малко пари срещу по-добра работна атмосфера, мога да си позволя 2-5-10 месеца да съм без работа и от това няма да страда семейството ни. Имам свободата във всеки един момент да напусна работата си, без да мисля за семейния бюджет.  Съпругът ми също може да си позволи това. Отделно идва и факта, че със общия ни доход и това, че сме заедно можем да си позволим значително повече удовоствия и улеснения. Например, че ако решим да идем на планина, то наемането на апартамент и пътните ще са точно толкова, колкото и ако реша сама да ида с детето. Само че ако не сме заедно, тази сума ще е двойно по-голям процент от месечния ми доход. Съответно развелеченията, които ще мога да си позволя - двойно по-малко. Ползваме 2 коли, и ако моята е в сервиз, планираното семейно пътуване няма да пропадне. Той може да кара спортна и много ниска кола, защото знае, че моята е високопроходима. Ето такива на пръв поглед незначителни нещица, които трудно могат да се постигнат, ако човек иска на всяка цена да се доказва, че може и сам или е сам.

# 49
  • Мнения: 26
EGR, темата ти само доказва, че човек не може да има всичко.

Ето, например да вземем теб. За да си спечелиш финансова независимост, ти си предпочела да дадеш тримесечно бебе на ясла. Това е голяма жертва, която сте направили със съпруга си и която според мен не си струва.

Други жени, в това число и аз, са предпочели да пожертват финансовата си независимост за една-две години и да ги прекарат с детето си, давайки му това, което смятат, че е най-доброто за него.

Трети посвещават целия си живот на дома и семейството си. Само те си знаят колко трудно е това, повярвай ми. Но при голяма част от тях това е призвание и е нещо, което могат да правят най-добре.

Истината е, че тези решения се взимат от двамата съпрузи, като партньори. Винаги сме премисляли първо кое е по-добре за малкия, а после и за всеки от нас двамата.
Достатъчно е да знаеш, че при необходимост можеш да се справиш и сама, не е нужно да го доказваш на всяка цена.





Абсолютно подкрепям.
А за да се стигне до такава тема си мисля, че явторката я гризе нещо и наистина се опитва да се самодокаже.И аз искам потупване по рамото за мнооого мои успехи, но не ги търся по форуми.

Не. не ме гриzе нищо... Пуснах темата, zащото от месеци във форума се пише
Цитат :"Искам раzвод, ама съм zависима финансово...."
Но това го написах в първия си постинг... четете бе хора ...

# 50
  • Мнения: 77

И друг пример се сещам.Жена.Работеща, нахъсана, с дете и съпруг.В една свера, където доходите са добри за нашите уж условия.Да, ама е жена.Искат от нея по разни тим-билдинги и фирмени сбирки и друг сорт услуги.Даде ли се-получава мноооого неща.Ама до сега не е получила, щото не се е дала.Иначе е амбициозна, умна, красива.Ето-моралът и пречи на нея да стане финансово независима да речем. Grinning

не можахте да не изсъскате злобно, нали  Wink

--сат

# 51
  • Мнения: 9 990
четем...много , много това с разводите е малко преекспонирано да те светна.това са доводи, когато често една жена всъщност не мечтае да се разведе, търси причини да остане в семейство.Така че-по добре не си блъскай с такива неща главата-там е много по-сложно вече... Confused

# 52
  • Мнения: 9 990

И друг пример се сещам.Жена.Работеща, нахъсана, с дете и съпруг.В една свера, където доходите са добри за нашите уж условия.Да, ама е жена.Искат от нея по разни тим-билдинги и фирмени сбирки и друг сорт услуги.Даде ли се-получава мноооого неща.Ама до сега не е получила, щото не се е дала.Иначе е амбициозна, умна, красива.Ето-моралът и пречи на нея да стане финансово независима да речем. Grinning

не можахте да не изсъскате злобно, нали  Wink

--сат

Това е абсолютно реална ситуация.... Confused

# 53
  • Мнения: 77

И друг пример се сещам.Жена.Работеща, нахъсана, с дете и съпруг.В една свера, където доходите са добри за нашите уж условия.Да, ама е жена.Искат от нея по разни тим-билдинги и фирмени сбирки и друг сорт услуги.Даде ли се-получава мноооого неща.Ама до сега не е получила, щото не се е дала.Иначе е амбициозна, умна, красива.Ето-моралът и пречи на нея да стане финансово независима да речем. Grinning

не можахте да не изсъскате злобно, нали  Wink

--сат

Това е абсолютно реална ситуация.... Confused

убедена съм, че някъде съществува такава ситуация. но нека се има предвид, че тя е частен случай.

--сат

# 54
  • Мнения: 260
Трети посвещават целия си живот на дома и семейството си. Само те си знаят колко трудно е това, повярвай ми. Но при голяма част от тях това е призвание и е нещо, което могат да правят най-добре.
На някои от тях просто им е по-лесно.

Може в началото да им се е струвало така, но впоследствие става ясно колко е натоварващо психически.

# 55
  • Мнения: 9 990
Хубаво ми е като знам, че мога да се справя и сама по отношение на парите. Но ми е хубаво и че не се налага да се справям сама.

Peace
Не се справяте сами- тоест и двамата работите или мъжът ви се справя и за вас?

Ако се наложи, мога да живея и да гледам детето ни само със собствения си доход. Работя, да. Но това, че сме заедно със съпруга ми, ми улеснява значително положението и ми дава много повече опции - мога да предпочета по-малко пари срещу по-добра работна атмосфера, мога да си позволя 2-5-10 месеца да съм без работа и от това няма да страда семейството ни. Имам свободата във всеки един момент да напусна работата си, без да мисля за семейния бюджет.  Съпругът ми също може да си позволи това. Отделно идва и факта, че със общия ни доход и това, че сме заедно можем да си позволим значително повече удовоствия и улеснения. Например, че ако решим да идем на планина, то наемането на апартамент и пътните ще са точно толкова, колкото и ако реша сама да ида с детето. Само че ако не сме заедно, тази сума ще е двойно по-голям процент от месечния ми доход. Съответно развелеченията, които ще мога да си позволя - двойно по-малко. Ползваме 2 коли, и ако моята е в сервиз, планираното семейно пътуване няма да пропадне. Той може да кара спортна и много ниска кола, защото знае, че моята е високопроходима. Ето такива на пръв поглед незначителни нещица, които трудно могат да се постигнат, ако човек иска на всяка цена да се доказва, че може и сам или е сам.


ей това тук е идеално.така би било редна да е. понякога обаче един от двамата няма възможността да е на равна нога с другия.По различни причини.

# 56
  • Мнения: 412
EGR,  това е въпрос на  гледна точка и светоусещане. Имам много приятелки, които сами са направили този избор, отказали са се от професионалното си развитие, предпочитат да си стоят в къщи и да си гледат децата, не се чувстват зле, че харчат колкото им  "отпуснат", защото всички тези приказки за неограничен достъп до банковите сметки на съпрузите и кредитните им карти за мен са врели-некипели, няма мъж който прави десетки или стотици хиляди на месец и ще остави жена му да си харчи безразборно и да си тегли, когато и за каквото поиска без това да му прави впечатление! Човек, който знае как се изкарват пари не може да позволи някой да ги пилее безотчетно. За добро или за зло последните години контактувам с много богати хора и знам как гледат на парите, виждам какво се случи и с много "подменени" съпруги и никога не бих си позволила да изпадна в подобно положение! Никой не е застрахован от раздяла с партньора.
Сега много хора ще наскачат, че гледайки децата си и къщата работят и няма никакво значение кой носи пари, и кой не не носи пари в къщи... но лично мое мнение е, че всяка жена може да бъде добра домакиня, но не всяка домакиня може да се справи добре и с друга работа извън къщи  Peace
На мен би ми било обидно и унизително, някой да ми плаща дамските превръзки и кафето, бил той и собствения ми съпруг или дори родител...
А и както казва azaf, малка или голяма без моята заплата падаме под стандарта, на който сме свикнали и това би натоварило допълнително съпруга ми, докато аз си пиля ноктите  Wink

Не мога да го кажа по-добре!

# 57
  • Мнения: 26
EGR, темата ти само доказва, че човек не може да има всичко.

Ето, например да вземем теб. За да си спечелиш финансова независимост, ти си предпочела да дадеш тримесечно бебе на ясла. Това е голяма жертва, която сте направили със съпруга си и която според мен не си струва.

Други жени, в това число и аз, са предпочели да пожертват финансовата си независимост за една-две години и да ги прекарат с детето си, давайки му това, което смятат, че е най-доброто за него.

Трети посвещават целия си живот на дома и семейството си. Само те си знаят колко трудно е това, повярвай ми. Но при голяма част от тях това е призвание и е нещо, което могат да правят най-добре.

Истината е, че тези решения се взимат от двамата съпрузи, като партньори. Винаги сме премисляли първо кое е по-добре за малкия, а после и за всеки от нас двамата.
Достатъчно е да знаеш, че при необходимост можеш да се справиш и сама, не е нужно да го доказваш на всяка цена.





Абсолютно подкрепям.
А за да се стигне до такава тема си мисля, че явторката я гризе нещо и наистина се опитва да се самодокаже.И аз искам потупване по рамото за мнооого мои успехи, но не ги търся по форуми.

Не мога да се съглася,е да си седиш вкъщи е много по трудно оттова да ходиш на работа, след работа да прибереш детето от градина , след това да наготвиш и т.н и т.н...

А и това, че съм си пуснала детето на 3 месеца на ясла също не намирам zа жертва... Детето си е имало всичко, и продължава да си го има...Расте като всички останали, нито е иzоставено, нито е пренебрегнато.. Детския живот, който  води, е еднакъв с тоzи на другите деца, които са си стояли до 4 годишна въzраст с майките си...

# 58
  • Мнения: 9 990
А делите ли си със съпруга ти домашните задължения и прибирането на детето?

# 59
  • Мнения: 77
моля ви, не се заяждайте вече...

--сат

Общи условия

Активация на акаунт