За финансовата zависимост на една жена..

  • 12 177
  • 263
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 26
"Браво на авторката!" Това ли искаше да прочетеш? Самата ти удовлетворена ли си от живота си, който очевидно не ти предлага нищо, освен задължения? Какво ти дава това прекомерно натоварване и справяне с всякакви житейски гадости? Самочувствие? Сигурност? А какво ще кажеш за "Радост" или за "Щастие"? Споделям мнението на момичетата. Аз също предпочитам да имам ИЗБОР и точно той ми дава свобода да живея, както искам, освобождава ме от зависимост, но без да ме лишава от опора, дава ми самочувствие, без то да ми струва непременно пари, гарантира ми самостоятелност, без да съм самотна, и нещо особено важно - правото и възможността да бъда щастлива. Мога да си позволя всички тези неща. А на теб ти съчувствам. spoko

Защо си мислиш, че имам само zадължения...и живота нищо не ми предлага.. Всеки живее така както си го направи.... Пак каzвам имам всичко, което съм искала да имам... щастлива съм, радостна съм...не се лишавам от нищо, нито пък семейството ми се лишава ....
Неzнам zащо се обиждате толкова много...

# 31
  • Мнения: 10 704
Хубаво ми е като знам, че мога да се справя и сама по отношение на парите. Но ми е хубаво и че не се налага да се справям сама.

Peace

# 32
  • Мнения: 26
Интересно ми е хвалиш ли се или се бъркаш където не ти е работата. Аз също работя  и се оправям сама с детето, защото мъжа ми е в София, а аз съм командирована, но това е лично решение, и донякъде принудително. Но ако можех бих си гледала детето до 2 год, то има нужда тия две години да бъдат отделени само за него, а пък мъжа ми само да изкарва пари и да ни издържа. И кво от това?! Нали затова сме семейство.Браво на тебе, че се оправяш сама, ако това целиш с темата - някой да ти ръкопляска, но аз лично не виждам каква е целта ти. Много жени се оправят сами. Защо поставяш всички под един знаменател?

Не, не се хваля, нито се бъркам...
Под един zнаменател не ги поставям я никакъв случай...Всеки раzбира дадено нещо така както на него му иzнася...Не мога да убеждавам в противното.. Има една поговорка.. като кажат че сестра ти е К..а ходи докавай че не е...

# 33
  • Мнения: 26

Лично мо емнение е, че авторката се опитва да избие някакви свои комплекси...

Не, не се опитвам.. Аz от комлкеси не страдам...Страдат други, които толкова навътре приемат нещата..

# 34
  • София
  • Мнения: 18 679
Мислех, че темата е да си сравним гледните точки, да си поприказваме един вид, и без това тук само това си правим. Ако беше да се обиждаме или да се съдим кой крив, кой прав, нямаше да пиша въобще. Естествено, че всеки е прав за себе си. Големи хора сме, всеки си решава, съобразно собствения си характер и мироглед, и си носи последствията за решението. Какво сложно има?

# 35
  • Мнения: 26
Мислех, че темата е да си сравним гледните точки, да си поприказваме един вид, и без това тук само това си правим. Ако беше да се обиждаме или да се съдим кой крив, кой прав, нямаше да пиша въобще. Естествено, че всеки е прав за себе си. Големи хора сме, всеки си решава, съобразно собствения си характер и мироглед, и си носи последствията за решението. Какво сложно има?

Еми а де.. само че винаги има такива, които ги бодва в сърцето... на някой като не му харесва нещо и zапочва убида след убида... какво толкова се zасегнаха ... все едно им каzах, че са най-долнопробните жени...а такова нещо дори не съм  си и помисляла...

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Хубаво ми е като знам, че мога да се справя и сама по отношение на парите. Но ми е хубаво и че не се налага да се справям сама.

Peace
Не се справяте сами- тоест и двамата работите или мъжът ви се справя и за вас?

# 37
  • Мнения: 9 990
Обида...обида...
Какво им пречи на някои жени ли?Ами пречат много неща понякога.Ето-аз например няма къде да си дам детето на 3 месеца.Няма ясла за 3-месечно.И не е до даването на детето-ред неща се случват през различно време на хората, които определят бъдещето.Понякога живота не ти предлага кой знае какви възможности и колкото и да се бориш-не се получава.Или когато се случи е късно някак.Така че-няма какво да се чудиш толкова защо някои жени са финансово зависими.Аз познавам много такива мъже апропо.Зависими и от мама и тате/ семеен бизнес/ и даже от жените си.Аз моят съпруг в миналото също съм издържала?И?Кво от това?Сега, като са ми се развили така нещата, че да съм мааалко по-зависима/ казвам малко, щото реално си се справям на този етап с две деца абсолютно сама с всичко, и на работа си ходех бременна и си поемах детето другото и къщата си гледах и пари носех и всичко, ама всичко-е, за кво е тоя мъж в един момент-само за парите там и кариерата му ли?И аз го имам и върша още хиляди неща и се чувствам независима?И, какво от това?Имам приятелка, която малкия пръст не си мърда и пак са щастливи заедно с нейния мъж и не смятам за нужно да мисли сега какво би станало, ако мъж и си тръгне.Има си родители, на които да се опре.
И друго-всеки е зависим от нещо.Ако с парите си наред, откъм чувства може да го закъсаш и пак да си нещастен.

Последна редакция: ср, 19 сеп 2007, 14:47 от пенелопа

# 38
  • Мнения: 166
"Браво на авторката!" Това ли искаше да прочетеш? Самата ти удовлетворена ли си от живота си, който очевидно не ти предлага нищо, освен задължения? Какво ти дава това прекомерно натоварване и справяне с всякакви житейски гадости? Самочувствие? Сигурност? А какво ще кажеш за "Радост" или за "Щастие"? Споделям мнението на момичетата. Аз също предпочитам да имам ИЗБОР и точно той ми дава свобода да живея, както искам, освобождава ме от зависимост, но без да ме лишава от опора, дава ми самочувствие, без то да ми струва непременно пари, гарантира ми самостоятелност, без да съм самотна, и нещо особено важно - правото и възможността да бъда щастлива. Мога да си позволя всички тези неща. А на теб ти съчувствам. spoko

Защо си мислиш, че имам само zадължения...и живота нищо не ми предлага.. Всеки живее така както си го направи.... Пак каzвам имам всичко, което съм искала да имам... щастлива съм, радостна съм...не се лишавам от нищо, нито пък семейството ми се лишава ....
Неzнам zащо се обиждате толкова много...
Не знам защо си мислиш, че се обиждаме.... newsm78

# 39
  • Мнения: 4 841
Само аз ли изобщо не разбирам каква е темата, каква теза защитава авторката и какво се очаква, че трябва да кажем??? doh
Лошо ли е да се харчат парите на съпруга или е хубаво?
Лошо ли е да се стои в къщи и да се гледат децата или е хубаво?
Трябва ли жената да напусне мъжа си, за да се "тества" дали ще се справи сама?
Абе, що ли се занимавам и аз... Всеки има право да живее, както си иска в крайна сметка...

Аз също не разбирам какво точно иска да каже мацката.  Малко и е объркан поста...

... както и всички следващи...

Уважаема EGR,
не зная колко си щастлива и на какви лекции си ходила, но ако малко поработиш върху това да подредиш мислите си, тезата си, начина на изразяване, правописа и пунктуацията, може би ще ти остане по-малко време за това да ги мислиш "финансово зависимите", а?

# 40
  • Мнения: 26
Само аз ли изобщо не разбирам каква е темата, каква теза защитава авторката и какво се очаква, че трябва да кажем??? doh
Лошо ли е да се харчат парите на съпруга или е хубаво?
Лошо ли е да се стои в къщи и да се гледат децата или е хубаво?
Трябва ли жената да напусне мъжа си, за да се "тества" дали ще се справи сама?
Абе, що ли се занимавам и аз... Всеки има право да живее, както си иска в крайна сметка...

Аз също не разбирам какво точно иска да каже мацката.  Малко и е объркан поста...

... както и всички следващи...

Уважаема EGR,
не зная колко си щастлива и на какви лекции си ходила, но ако малко поработиш върху това да подредиш мислите си, тезата си, начина на изразяване, правописа и пунктуацията, може би ще ти остане по-малко време за това да ги мислиш "финансово зависимите", а?

Eх имах си аz, поне веднъж да се подмине таzи спирка....
Може би сферата на работата ми е иzпила моzъка  Blush...а не седенето по цял ден пред компа и търсене на правописни грешки...
А колкото до това, че не раzбирате zа какво иде реч , просто седнете и прочетете концентрирано, а не диаголно или още по-точно, само това, което удовлетворява вашето мнение..

# 41
  • Мнения: 260
EGR, темата ти само доказва, че човек не може да има всичко.

Ето, например да вземем теб. За да си спечелиш финансова независимост, ти си предпочела да дадеш тримесечно бебе на ясла. Това е голяма жертва, която сте направили със съпруга си и която според мен не си струва.

Други жени, в това число и аз, са предпочели да пожертват финансовата си независимост за една-две години и да ги прекарат с детето си, давайки му това, което смятат, че е най-доброто за него.

Трети посвещават целия си живот на дома и семейството си. Само те си знаят колко трудно е това, повярвай ми. Но при голяма част от тях това е призвание и е нещо, което могат да правят най-добре.

Истината е, че тези решения се взимат от двамата съпрузи, като партньори. Винаги сме премисляли първо кое е по-добре за малкия, а после и за всеки от нас двамата.
Достатъчно е да знаеш, че при необходимост можеш да се справиш и сама, не е нужно да го доказваш на всяка цена.



# 42
  • Мнения: 9 990
И друг пример се сещам.Жена.Работеща, нахъсана, с дете и съпруг.В една свера, където доходите са добри за нашите уж условия.Да, ама е жена.Искат от нея по разни тим-билдинги и фирмени сбирки и друг сорт услуги.Даде ли се-получава мноооого неща.Ама до сега не е получила, щото не се е дала.Иначе е амбициозна, умна, красива.Ето-моралът и пречи на нея да стане финансово независима да речем. Grinning

# 43
  • София
  • Мнения: 1 901
EGR, извинявай, но ти започна да обиждаш!!!!

Всичко е въпрос на гледна точка! Нали уж всеки изказва своята? Ето, аз не крия, че съм зависима от съпруга си дотолкова, доколкото харесвам хубавия си живот, скъпите си обувки и т.н. Много хора ще ме застрелят за това ми мислене, но това е - аз съм материалистка!

А колкото до разсъждението - "ако се разведем..." - не го разбирам. Защо се жените, ако си мислите какво ще се случи ако се разведете?????

# 44
  • Мнения: 9 990
EGR, темата ти само доказва, че човек не може да има всичко.

Ето, например да вземем теб. За да си спечелиш финансова независимост, ти си предпочела да дадеш тримесечно бебе на ясла. Това е голяма жертва, която сте направили със съпруга си и която според мен не си струва.

Други жени, в това число и аз, са предпочели да пожертват финансовата си независимост за една-две години и да ги прекарат с детето си, давайки му това, което смятат, че е най-доброто за него.

Трети посвещават целия си живот на дома и семейството си. Само те си знаят колко трудно е това, повярвай ми. Но при голяма част от тях това е призвание и е нещо, което могат да правят най-добре.

Истината е, че тези решения се взимат от двамата съпрузи, като партньори. Винаги сме премисляли първо кое е по-добре за малкия, а после и за всеки от нас двамата.
Достатъчно е да знаеш, че при необходимост можеш да се справиш и сама, не е нужно да го доказваш на всяка цена.





Абсолютно подкрепям.
А за да се стигне до такава тема си мисля, че явторката я гризе нещо и наистина се опитва да се самодокаже.И аз искам потупване по рамото за мнооого мои успехи, но не ги търся по форуми.

Общи условия

Активация на акаунт