За финансовата zависимост на една жена..

  • 12 205
  • 263
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 166
"Браво на авторката!" Това ли искаше да прочетеш? Самата ти удовлетворена ли си от живота си, който очевидно не ти предлага нищо, освен задължения? Какво ти дава това прекомерно натоварване и справяне с всякакви житейски гадости? Самочувствие? Сигурност? А какво ще кажеш за "Радост" или за "Щастие"? Споделям мнението на момичетата. Аз също предпочитам да имам ИЗБОР и точно той ми дава свобода да живея, както искам, освобождава ме от зависимост, но без да ме лишава от опора, дава ми самочувствие, без то да ми струва непременно пари, гарантира ми самостоятелност, без да съм самотна, и нещо особено важно - правото и възможността да бъда щастлива. Мога да си позволя всички тези неща. А на теб ти съчувствам. spoko

# 16
  • Мнения: 10
До сега съм се справяла отлично и сама, видях какво е и знам, че го мога.
Сега ми се иска да видя какво е да ме издържа мъжа ми Simple Smile Ако някой ден ми омръзне и реша пак да работя, няма да започна работа по 8 часа на ден за някой друг, ще си напрява малък собствен бизнес, от който да изпитвам лудо удоволствие (имам вече няколко идеи) - пак финансиран от мъжа ми. Нищо лошо не виждам в това той да изкарва пари и да издържа семейството ни.

# 17
Обидени ли?Ти добре ли си?Нека аз да харча парите на мъжа си,излегната удобно на неговия гръб,пък ти ме обиждай.

И ще се чувстваш отлично до момента, в който мъжът ти реши да ти набие шамарите и ти не може да го напуснеш, щото си "финансово зависима" от него и не ти се ще да оставаш сама с децата...

Класически сценарий, откъдето и да го погледнем, на който съм ставал свидетел много пъти.

# 18
  • Мнения: 4 841
Само аз ли изобщо не разбирам каква е темата, каква теза защитава авторката и какво се очаква, че трябва да кажем??? doh
Лошо ли е да се харчат парите на съпруга или е хубаво?
Лошо ли е да се стои в къщи и да се гледат децата или е хубаво?
Трябва ли жената да напусне мъжа си, за да се "тества" дали ще се справи сама?
Абе, що ли се занимавам и аз... Всеки има право да живее, както си иска в крайна сметка...

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 179
От 16 годишна съм финансово независима. По време на майчинството пак намерих начин да печеля. За мен това е самочувствие и спокойствие, също така изпитвам огромно удоволствие от работата си; времето, прекарано със семейството е пълноценно; детето ми не страда, че не съм по 24 часа залепена до него. Но най-важното е жената да се чувства добре, независимо дали ще практикува само професията "домакиня" или ще прибави към нея някоя друга.

# 20
  • Мнения: 77
всякакви отговори гледам има... аз пък съм горда, че на моята възраст се справям толкова добре, колкото никой, който някога ме е познавал е предполагал, че мога. включително и аз. когато имам дете, ще изляза в майчинство за една година и доходът ми ще е предостатъчен, за да се гледаме сами. силно се надявам обаче да не се случи това. т.е надявам се да съм заедно с бъдещия татко, а не сама. но това няма нищо общо с парите, които той изкарва. не искам никога да съм зависима от никого! но искам да знам, че каквото и да ми се случи, ще съм подкрепяна. да знам, да съм сигърна. само това ми трябва. също искам и мъжът ми да е сигурен, че в труден момент може да разчита на мен на 100%. много съм честолюбива и бих направила всичко възможно да не вися на врата на никого. това е едно от нещата, които ми дават самочувствие.

--сат

# 21
  • Мнения: 3 501
Интересно ми е хвалиш ли се или се бъркаш където не ти е работата. Аз също работя  и се оправям сама с детето, защото мъжа ми е в София, а аз съм командирована, но това е лично решение, и донякъде принудително. Но ако можех бих си гледала детето до 2 год, то има нужда тия две години да бъдат отделени само за него, а пък мъжа ми само да изкарва пари и да ни издържа. И кво от това?! Нали затова сме семейство.Браво на тебе, че се оправяш сама, ако това целиш с темата - някой да ти ръкопляска, но аз лично не виждам каква е целта ти. Много жени се оправят сами. Защо поставяш всички под един знаменател?

# 22
  • София
  • Мнения: 1 984
Става ми смешно като чуя: АЗ ИСКАМ ДА ИМАМ ИЗБОР! защо визирате под избор само това дали да можеш да напуснеш мъжът си когато искаш и да имаш пари да продължиш напред???? Според мен под избор се разбира дали да се оставиш на грижите на съпугът си или да работиш. И това е лличне избор. Не мога да разбера какво ни бърка нас всичко това, защо всеки трябва да се оправдава за решението си!!!!???

Лично мо емнение е, че авторката се опитва да избие някакви свои комплекси... Аз работя, взимам много прилична заплата и въпреки това съм зависима от съпуга си. И решението си е изцяло мое!!! Не се чувствам по-непълноценна защото разчитам на него.

# 23
  • Мнения: 2 161
Обидени ли?Ти добре ли си?Нека аз да харча парите на мъжа си,излегната удобно на неговия гръб,пък ти ме обиждай.

И ще се чувстваш отлично до момента, в който мъжът ти реши да ти набие шамарите и ти не може да го напуснеш, щото си "финансово зависима" от него и не ти се ще да оставаш сама с децата...

Класически сценарий, откъдето и да го погледнем, на който съм ставал свидетел много пъти.
Може на теб това да ти е живота,но защо го проектираш върху мен?Тикайте си каручката,бе хора.Защо ви е да се интересувате от различният от вашият живот?Ето,аз например не се интересувам от вашите животи.Все ми е тая шамари ли ядете или с перце ви галят?Важното е на мен да ми е добре.Всеки да се спасява.

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Според мен под избор се разбира дали да се оставиш на грижите на съпугът си или да работиш. И това е лличне избор.
А този личен избор право на жената ли е? Не може ли обратният вариант- тя да работи, а той да си стои в къщи... Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 1 172
Хубаво ми е като знам, че мога да се справя и сама по отношение на парите. Но ми е хубаво и че не се налага да се справям сама.

# 26
  • Мнения: 26
Не искам сега да има обидени и т.н, да скаЧате срещу мен.Питам zа таzи гледна тоЧка, в която никога не съм попадал, zащото винаги съм си била самостоятелна с единствената цел, да не съм zависима от никого..
Обидени ли?Ти добре ли си?Нека аз да харча парите на мъжа си,излегната удобно на неговия гръб,пък ти ме обиждай.Как не им писва на някои хора да се тикат под чаршафите на другите и да се измъчват от чуждият живот.Ако беше удовлетворена от състоянието си в момента,никога нямаше да си направиш труда да пуснеш тази тема.Гледай си живота,човече.Добър,лош-той си е твой.

Браво Chanel !
Искам да я попитам само едно нещо......EGR
когато си гледа детето сама.....кога ходи на изпити, лекции и т.н.....през това време то къде беше ?
Като си имаш комплекс за млаоценност си е твой проблем....
И...остави тази идея че и сама би се справила....можеш л ида му бъдеш баща на това дете ?
Можеш да съществуваш....но не и да се справяш......

Абе жени, вие наистина не сте с всичкия си.. Ами ходила съм на лекции, ходила съм по иzпити... ако беше с малко по ... щеше сама да се сетиш, че zа таzи цел има детски ясли и градини... моето дете тръгна на ясла на 3 месеца...
Комплекси zа малоценност нямам ... от подобни мнения като вашите, човек остава с впеатление, че вие имате комплекси....Само прочети, zа да се убедиш сама...
Ти zа бащата на детето не мисли.. това не е твоя работа... Той се справя чудесно, аz не мога да му бъда и баща, по простата причина, че то си го има..
За много голяма раzлика от такива като теб аz съществувам и се справям... а не лежа по цял ден с една цел в живота, да zавиждам и да кипя от zлоба ...

# 27
  • Мнения: 9 990
И аз сама се оправям с всичко.Ма не ми е до гордост.Искам рамо.Какво, като съм доказала, че мога и сама, когато в един момент това се обезсмисля. newsm78Какво има да се чудиш-не всеки е роден за Директор, Бизнесмен или да прави велика кариера и да има собствен бизнес, че да е независим.Обикновено хората се събират да живеят в двойка, за да се подкрепят, не "да си висят по вратовете"Това, че една жена е с по-ниска заплата не значи, че виси всъщност...
Обичам да мисля напред, но и не погребвам бързо човека до мен и не живея постоянно с мисълта-ами ако го блъсне кола какво ще правя.Знам какво ще правя.Всяка от нас би се справила и според мен не е нужно да увираш с тази мисъл всеки ден.

# 28
  • Мнения: 26
Не искам сега да има обидени и т.н, да скаЧате срещу мен.Питам zа таzи гледна тоЧка, в която никога не съм попадал, zащото винаги съм си била самостоятелна с единствената цел, да не съм zависима от никого..
Обидени ли?Ти добре ли си?Нека аз да харча парите на мъжа си,излегната удобно на неговия гръб,пък ти ме обиждай.Как не им писва на някои хора да се тикат под чаршафите на другите и да се измъчват от чуждият живот.Ако беше удовлетворена от състоянието си в момента,никога нямаше да си направиш труда да пуснеш тази тема.Гледай си живота,човече.Добър,лош-той си е твой.

Гуzен не гонен бяга....
Нито съм те убидила, нито нищо... иzвади ми цитата с обидата, zа да ти се иzвиня....
Аz съм удовлвтворена от всичко, имам всичко ,което съм искала...
Според мен ти си таzи , която няма.. неzнам zащо оставам с такова впечатление.. най-малкото може би от самия твой начин на иzраzяване...бих го нарекла zлобен...
Живота също си го гледам.... и съм много доволна от него...

# 29
  • Мнения: 2 401
Само аз ли изобщо не разбирам каква е темата, каква теза защитава авторката и какво се очаква, че трябва да кажем??? doh
Лошо ли е да се харчат парите на съпруга или е хубаво?
Лошо ли е да се стои в къщи и да се гледат децата или е хубаво?
Трябва ли жената да напусне мъжа си, за да се "тества" дали ще се справи сама?
Абе, що ли се занимавам и аз... Всеки има право да живее, както си иска в крайна сметка...

Аз също не разбирам какво точно иска да каже мацката.  Малко и е объркан поста...

Общи условия

Активация на акаунт