Късно ли е на 32?

  • 11 868
  • 178
  •   1
Отговори
# 150
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Доколкото разбрах, става дума за отлагане с 3г поради известни причини. На мен ми е интересно какво е мнението на евентуалния татко по въпроса. Rolling Eyes

# 151
  • Мнения: 189
Доколкото разбрах, става дума за отлагане с 3г поради известни причини. На мен ми е интересно какво е мнението на евентуалния татко по въпроса. Rolling Eyes

Любознателна си Simple Smile Причините да го отложим се отнасят и за двамата.

# 152
  • Мнения: 975
И аз не мисля че 32 са късен период за бебче,дори тогава жената е по зряла.И аз май ще стана на толкова докато забременея.Никога не е късно,щом има желание .

# 153
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Абе няма късно никога, докато жената е способна да забременее и го иска, но въпроса ми за таткото беше продиктуван от това, че мъжете искат всичко сега и на момента и както те го искат, иначе я дочакат, я не.

# 154
  • Мнения: 553
С годините се изчерпва яйчниковия резерв и зачеването става по-трудво, отделно че дори и да не е изчерпан - с времето остават по-некачествените, което също може да усложни пейзажа. Никой не може без изследване да каже какло е положението при кнкретното жена и при коя кога ще настъпи този момент. След като имаш обективни причини да отлагаш майчинството, ако имаш финансовата възможност, сега си замрази достатъчно яйцеклетки. Така ще е възможно инвитро дори и на 50г. Защото дори  и нищо да не се обърка и да можеш да имаш дете на като станеш на 32г, може да поискаш второ по-късно, може тези 3 години да станат 5 по независещи от теб причини. Може да не дава господ но като станеш на 32 вече да няма подходящ кандидат татко...
Аз поне така бих постъпила за да не оставям на случайността нещо толкова важно и да не стане някой сакатлък и да ми се наложи да се помъкна после с години по клиники за серилитет, да потрошим с таткото маса нерви време и пари и т.н.
Пък и като знаеш че си имаш застраховка -  сигурно когато и да решите бебето само ще си стане. Тези занимания искат и спокойствие.

Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 14:54 от oceanid

# 155
ама тя отлага за като стане на 32, а не на 46  ooooh!

# 156
  • Мнения: 553
ама тя отлага за като стане на 32, а не на 46  ooooh!
ами майка ми от стрес и много хубав живот влезе в начало на климактериум на 36...
оправиха я с купища хормони... ама не се знае...
яйчниковия резерв е нещо индивидуално не зависи от възрастта само кога ще почне да намалява. чувала съм че фертилността започва драстично да спада доста преди 46...
само така съм чела, предлагам нещо което може да е излишно но дава спокойствие и няма да навреди

# 157
абе не знам, на мен такъв подход ми се трува леко паранои4но_ патлоги4ен  Grinning

# 158
  • Мнения: 4 308
абе не знам, на мен такъв подход ми се трува леко паранои4но_ патлоги4ен  Grinning
Не ми се искаше да влизам толкова в конкретика, но oceanid има право. Ако момичето се чуди, по-добре да се информира повече и да направи осъзнат избор.
Ето пример себе си - на 29, здрава, права жена, а яйчниковият ми резерв е като на 40-годишна. Никой не си го пожелава за себе си, но е редно да се признае, че и такива неща се случват.

# 159
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако щете ме смятайте за луда и неразбираща, но се чудя на едно нещо.
Какво толкова страшно има в раждането на едно дете? За кога да се чака? Финансовите причини, моля, извинете, изобщо не са извинение. Разбирам да нямаш пари за хлям и затова да се изчаква, но ако чакаш да си купиш апартамент и кола или да се находиш по света, това вече не мога да го приема за разумен довод. Нещо започва да ми изглежда като глезотия. Сящаш с раждането на дете животът свършва. Да, животът се променя много, става по-труден заради отговорността. Зная, че е по-лесно да си гледа човек кариерата, защото така ще го почитат повече. Ама като часовникът цъка? Него не го интересуват ни пари, ни страхове.

# 160
 Grinning тя си знае заЩо, предполагам

# 161
  • Мнения: 189
Ако щете ме смятайте за луда и неразбираща, но се чудя на едно нещо.
Какво толкова страшно има в раждането на едно дете? За кога да се чака? Финансовите причини, моля, извинете, изобщо не са извинение. Разбирам да нямаш пари за хлям и затова да се изчаква, но ако чакаш да си купиш апартамент и кола или да се находиш по света, това вече не мога да го приема за разумен довод. Нещо започва да ми изглежда като глезотия. Сящаш с раждането на дете животът свършва. Да, животът се променя много, става по-труден заради отговорността. Зная, че е по-лесно да си гледа човек кариерата, защото така ще го почитат повече. Ама като часовникът цъка? Него не го интересуват ни пари, ни страхове.

Не е глезотия. Причините са уважителни и за мен и за мъжа до мен. Животът не свършва с раждането на дете, моето мнение е, че започва. Също така, това е избор, изключвам случайностите.
Не ме е страх да родя, не знам какво провокира това изказване.

Относно замразяването на яйцеклетки, нямам такива финансови възможности, но благодаря за загрижеността. Аз казах по-нагоре, че съм решила да си направя изследвания сега, за да може, ако има проблем, да се установи  и да имам 3 години да го лекувам.

# 162
  • Мнения: 4 308
Аз казах по-нагоре, че съм решила да си направя изследвания сега, за да може, ако има проблем, да се установи  и да имам 3 години да го лекувам.
Успех, каквото и да решиш!

# 163
  • София
  • Мнения: 62 595
То стана голям въпрос. Дали да, дали да не...
Ащо искаш да раждаш, раждай. Няма кой да вземе решение вместо теб.
И вие с мъжа ти си знаете дереджето. защо тогава го поставяш във форума? Явно знаеш и отговора на собствения си въпрос.

# 164
  • Бургас
  • Мнения: 225
То стана голям въпрос. Дали да, дали да не...
Ащо искаш да раждаш, раждай. Няма кой да вземе решение вместо теб.
И вие с мъжа ти си знаете дереджето. защо тогава го поставяш във форума? Явно знаеш и отговора на собствения си въпрос.
Не че се заяждам, ама то стана "какво правиш във форума?" Crossing Arms /според RadostinaHZ/

Общи условия

Активация на акаунт