Предучилищници - набор 2001 (3-та тема)

  • 18 767
  • 289
  •   1
Отговори
# 255
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
liani, не съм спец какво трябва да се направи, но имаме приятел-татко на приятелче на Констанца. Та, той се е научил много късно да произнася "р". Научил се да го казва, но е било късно да го вкара в дума. Така си и останал, не го казва, докато говори, иначе може. Не знам има ли начин логопеда да го накара да говори правилно, щом по принцип може?  newsm78
Аз за сега изчаквам за логопеда. По принцип тя говореше правилно, няма проблем със звуците, "р" каза на 2.5г. Обаче сега няма предни зъби и шъшка много  Mr. Green. Дали, като й пораснат, ще се оправи? newsm78

# 256
  • Sofia
  • Мнения: 4 577
Ще се оправи, спокойно, ако преди това не е имала проблеми.

Я си представи ти да нямаш предни зъби ooooh!

Много са сладки такива щърбички. Лори в момента няма два горни и един долен, добре че са от различни страни.

# 257
Да,когато поникнат новите зъбки проблема ще изчезне

според моята зъболекарка на дъщеря ми говорния проблем идва от млечните зъбки,доста са навън и леко изкривени-имаше едно падане директно в ъгъла на холната маса като малка Wink и според нея когато паднат и излезат нови,ще се реши проблема,обаче......няма никакви изгледи скоро да й паднат Laughing и ми се ще и мнение на логопед да чуя,защото не й се разбира кога казва ш,щ,ч  ,а за училище ще и създава проблеми,за англ.език също

# 258
  • София
  • Мнения: 3 611
При него проблема е,че произнася,с,з,ц и т с език м/у зъбите.Когато му обърнеш внимание се старае и ги казва правилно,но като забрави и пак си кара по старому.А за материала,не се притеснявай,едва ли учат нещо чак толкова важно в началото,че да не могат да го наваксат.Все пак и предните години са учили по такъв род книжки и нещата са им познати.

# 259
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
А представяте ли си след време децата да искат да станат водещи на новините, репортери и т.н. и да не могат, защото не сме им обърнали внимание?  Crazy Ще ни очистят.

# 260
  • София
  • Мнения: 3 611
Точно затова съм бясна на бабите,дядото и таткото Close,защото когато е с тях,не му обръщат внимание как говори, за тях това не е голям проблем,нищо му нямало на детето #Cussing out и все им повтарям,че когато порасне ще се чувства неловко заради тях.

# 261
  • Мнения: 2 829
е,вие поне си имате баби и дядовци които да ги вземат Wink

# 262
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
На мен притеснението ми е, че баба й леко шъшка, а са голяма любов двете. Знам, че много деца имитират някой, когото харесват. Ще видиме, де. Да пораснат зъбите и ще си покаже. Mr. Green

# 263
  • Мнения: 2 829
стачката продължава ooooh! ooooh!

# 264
  • София
  • Мнения: 8 933
стачката продължава ooooh! ooooh!
Да бе, побъркаха се децата вкъщи.

# 265
  • София
  • Мнения: 3 611
На мен притеснението ми е, че баба й леко шъшка, а са голяма любов двете. Знам, че много деца имитират някой, когото харесват. Ще видиме, де. Да пораснат зъбите и ще си покаже. Mr. Green
При нас проблема е дошъл точно от това,свекърва ми говори така и понеже близо две години живяхме с нея,пък и после много често се виждахме,а и тя не спира да говори Laughing(то,не че той спира де) и най-вероятно просто е копирал нейният начин на приказване Close

# 266
  • Мнения: 3 886
ААААА не може вече така аз вече  луднах  ставам в 7 и до 2 не мога да оправя къщата като в джунгла е.Ако до края на месеца непочнат ще му търся частна занималня  не мога вече по цял ден да се чудя с какво да го занимавам #Crazy #Crazy #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out #Cussing out.А как се гонят и дразнят като са заедно просто не е истина.За говора не се притеснявайте де имам приятелка която е от Якоруда мале как говори ще те утрепа ще те трепем и  др такива  и то милото дете и то с неиния акцент говори.Ако  но пък си зависи и от детето .Моят мъж е отгледан оттакива диалекти че сега не му личи.Никой не може да познае  че родителите му не са софиянци Crazy Crazy Crazy

# 267
  • Мнения: 47 993
е а аз като съм на работа, а дъщеря ми е при баба ми, в друг град, какво да кажа  #Cussing out
искам вече да свършва тая стачка, и д апочва детската, от юни месец дъщеря ми е там ooooh!

# 268
  • Мнения: 636
е а аз като съм на работа, а дъщеря ми е при баба ми, в друг град, какво да кажа  #Cussing out
искам вече да свършва тая стачка, и д апочва детската, от юни месец дъщеря ми е там ooooh!
И при нас ситуацията е същата. Криси е при баба ми (моята баба) от началото на лятото - когато започна почивката на градината. Поне е близо и почти всяка събота и неделя ходим, но пак ми е криво!

# 269
  • Мнения: 7 821
Най-вероятно до ден , два ще свърши стачката. Днес са се договорили за заплатите.

http://dnes.dir.bg/2007/10/17/news2223150.html

Общи условия

Активация на акаунт