ПЪРВОКЛАСНИЦИ /8/

  • 22 305
  • 287
  •   1
Отговори
# 60
  • софия
  • Мнения: 4 985
Лелеееееееееееееееееееее, Медовинке,клипчето е ракошно!  bouquet  bouquet  bouquet

Благодаря ти от все сърце!

# 61
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 188
Здрасти Hug
Разрева ме, Меденке Heart Eyes А уж не съм от лесно ревящите Simple Smile
Да слагам ли линка на 1-ва страница, ако още мога да редактирам де?

Амели, звучиш ми като моята приятелка. И тя е учител по рисуване, но в момента е уредник в галерията в Шумен. А и като и казах, че Радо хич го няма в рисуването, тя ми се накара Simple Smile

Моят дивак не можал да си намери торбата със сандвича и ябълката вчера - в раница с два джоба ooooh! Купил си закуска, ама ...

# 62
  • София
  • Мнения: 1 078
Амели ,ами давай,прави някакъв курс по живопис Wink Аз по-натаък ще търся за Александра нещо такова.Сестра ми е художничка и дизайнер (но тя не е тук),имам и аз някакв сидарба там,но не ме влече...колкото да нарисувам по-засукана принцеса та малките да се захласнат Laughing Та ще търся нещо за нея...в Двореца за децата ли (че сме наблизо,ама догодина се местим),някъде другаде ли,но ще търся.И на нея се удават тези работи и поне малко да ги развие.

# 63
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 188
Готово, сложих го в първия пост Hug

# 64
  • Мнения: 804
Добро утро,момичета.  smile3507
Някой ми предложи кафе?
А има ли желаещи не за виртуално,а за истинско кафе?

Радвам се,че ви харесва клипа. PeaceОсвен този файл направих и ДВД,но е към 300 МБ голямо и не знам дали ще мога да го кача в нета. Ако искате мога да опитам и да ви дам линка?

Ели, слагай линка,щом искаш, на първа страница. Мисля,че можеш да редактираш,щом темата е активна. 

П.П. Сега видях,че си го сложила.  Hug

# 65
  • Мнения: 1 400
Виждали ли сте голяма, бяла птица? Ако не сте - ей ме на! Два дни се чудя аз защо никой не пише в първолашката тема, а то моля ви се...кой да се запише в новата ooooh!.

МЕДЕНКЕ, Клипа е страхотен! Невероятна си! Благодарим ти
мноооогооо  
Hug Hug Hug Hug Hug   bouquet   bouquet   bouquet   bouquet

Мрън-мрън , или иначе казано щерка ми Симона, вече започна да се проявява. Вчера падна голямо мрънкане докато изпише ченгелите и чертичките. И тя като едно моменце по-горе(простете ама забравих чия хубавице беше) си направи кончета от ченгелчетата Laughing. И тя, като на Меденката синковеца се нервеше и мрънкаше, че никога няма да може да ги направи красиви Tired

А аз бях на родителска среща на голямата. Бяха така мили да ни уведомят, че миналогодишните "матури" (тестове, които се правят след четвърти клас, а министерството си ги определя като матура) били направени не както трябва, много лесни били - затова имало толкова висок процент отлични оценки...Не защото може пък децата да са си научили  Tired Та за тази година планират нещо ново и различно и по-сложно. Само така! Да не се отпускат говедцата!  Tired Още от сега едно момиченце(на щерка ми приятелката) с изкълчена ръка. Блъснало я едно момче, паднала и...така. Хукнаха по доктори Confused

Сори за оффа- , но не се сдържах. Ето това е истината за бг. училището. За съжаление. Моля се само при тези, нашите, по-мъничките нещата да се оправят Praynig

Евалла на класната на каката - преценила жената, че по-правилното решение е да си подготви децата качественно за тези изпити на края на годината , а не да стачкува. Дано по-голяма част от преподавателите да мислят като нея Praynig

Общо взето това е.

Искате ли да направим сверка на ченгелите? Laughing
Да си щракнем тетрадките на отрочетата и да видим до къде са я докарали?

# 66
  • Мнения: X
И на моята Соня й иде отръки да рисува.И приложните дейности също-като майка си е детето, надарено. Mr. Green
Искам да я запиша на някаква извънкласна форма на занимание, нещо свързано с рисуването.Обаче вчера  една треньорка по художествена гимнастика е ходила в училище и им раздала листчета-покани за тренировки.Който иска да си запише щерката.Уф, как само го казах, дано ме разбрахте. Rolling Eyes
Е, моята дъщеря иска, ама аз нещо съм против.Това е ангажимент, който не съм сигурна, че мога да поема. TiredНяма как през зимата да я мъкна по автобуси и да вися като сопол (ще ме прощавате) един час докато трае тренировката.Плюс това не мога да съвместя взимането на малкия от градина с воденето й на тренировка. Confused
И не на последно място- финансовия въпрос.Защото в тази школа освен таксата (която не знам колко е) всички екстри като трика, бухалки, обръчи, топки и т.н. се купуват от родителите. Rolling Eyes

petjah,   пропуснах преди малко да ти кажа, че тези етикети на госпожата не бива да те притесняват.Вярно е ,че децата изразяват себе си и моментното си състояние чрез рисунката.Но детските психолози не си вадят изводите от една видяна рисунка.Наблюдават детето, разговарят с него виждат НЯКОЛКО негови рисунки, рисувани  през различни периоди и въобще ...работят доста преди да се произнесат има ли и ако да, какъв е проблема.

На твое място бих възразила на госпожата, че детето рисува с тъмни краски само на занималнята. Което значи, че там не се чувства добре. Mr. GreenГадно е, но аз съм на принципа "каквото повикало- такова се обадило".

# 67
  • Мнения: X



Искате ли да направим сверка на ченгелите? Laughing
Да си щракнем тетрадките на отрочетата и да видим до къде са я докарали?

Вейдърке, аз сега не мога да щракна, защото нито една тетрадка на дъщеря ми не е  у нас. Crossing Arms

# 68
  • Мнения: 3 886
МОмичета радвам се  че за сега ви върви по вода  вече се успокойхте а и аз покрай вас Mr. Green Heart Eyes Laughing Embarassed.Много ми е интересна темата ви И искам да благодаря на мамите оттези тему които ми честитиха рождения ден на лична .  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Момичета, едвам успявам да ви изчета. Много съм заета в офиса тези дни. Заради Крисо идвам час и половина по-рано на работа, та успявам да прочета набързо изписаното предния ден.

За диктовката: не е била някаква голяма диктовка. Имената, 7-8-10 леки думички, и числата до 20 в разбъркан вид. Искала да се ориентира горе-долу кой докъде е стигнал. Жената каза не че не е виждала никога някой да пише огледално, а че не е виждала никога някой, който абсолютно всичко да е написал огледално. То и аз като му видях дългото име /Кристиан Владимиров Милев/ обърнато огледално цялото и на мен погледа ми се кръстоса.  Embarassed Снощи с баща си писаха. Той му диктуваше и го тества. Пише огледално 2, 5, 3. Според баща му защото започва да ги изписва отдолу нагоре. Уж се упражняваха там, да видим после в тетрадките...

Домашните си пише, още не е започнал да се оплаква. Засега пишат в тетрадките с модели, в учебната тетрадка и оцветяват. Справя се. Даже вчера Наталия нещо го наставляваше, но аз вече съм толкова изтощена, че...

Вчера ни дадоха още учебници. Подвързвала съм 3 часа, не ми стигнаха картоните и подвързиите. Отделно с Наталка дописвахме някаква домашна по БЕЛ, после приготвях и на двамата нещата по рисуване /при моите деца всичко по рисуване - бои, флумастери, пастели, четки, дъски, блокчета, чаши, подложки и т.н. - се носи и се оставя в училище/, стягахме раниците, попълвах и подготвях документите и на Анко, подвързвах и на него, проверих една домашна по английски за 3-ти клас и една по математика за 2-ри и вече в 22.00 се влачих по корем. Не знам вярвате ли ми. Иде ми да рева с глас. И всичко това след работа, а сега точно в офиса ми е много натоварено. На ръба на изтощението съм и вече започвам да се отчайвам. Аз, която съм толкова стегната и организирана започвам да издишам. Вчера точно казвах на майка, че ако до седмица-две не се канализират нещата ще си бодна перото и да се оправят сами.  Embarassed На всичко отгоре двете ни баби се скарали заради Крисо. Идеше ми да ги хвана и двете иииииииииииииииииииииииииииииииии  Close

Е, оплаках ви се. Рядко ми се случва, но когато го правя, го правя като хората.

Клипчето е много хубаво. Браво! На мен ми е от помощ, защото вече визуално свързвам дете с ник и така имам чувството, че вече ги познавам.  Simple Smile

Боже, докато пишех са пуснати 4 отговора. Момичета, не се шегуваме тук май.  Wink

# 70
  • Мнения: 1 608
Медовинке, Браво!!! Hug

# 71
  • Мнения: 18
Клипа е страхотен! Много са красиви българските деца и мамите също!
Много ми е интересно как ви мина родителската среща в 120  училище.
При нас се говореше главно за пари, за спонсорство - почти нищо за децата. Ще правим лек ремонт на стаята. ooooh!
Нямало да има за сега закуски, защото Масларова ги била орязала парите.  newsm78

# 72
  • Мнения: 804
Вейдър, с този свой пост първо ме разсмя,после ме разрева (е,почти,де). Е,как можа да пишеш в старата тема?Тя не е ли заключена вече и съответно не може да се публикува вече?

Идеята ти за снимка на тетрадките не е лоша,но ще трябва да го направя около обед,че нали сега са на училище и тетрадките са в тях.

Много е гадно това за голямата ти щерка. Аман от хухавелниците в министерството. Не могат да приемат,че има деца,които учат и са съвестни (а тези до 4-ти клас все още им пука) и ще ги утежнят още.  #Cussing out #2gunfire #Cussing out

Започнах едно дълго качване на ДВД-то,но ще е готово след 2 часа. Ако не прекъсне дотогава.   PeacePraynig Peace

# 73
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
За огромно мое съжаление, не мога да видя клипа, защото в къщи нямаме компютър, а в офиса имаме някакви рестрикции и излиза надпис "Big Brother is Watchig You"  Crossing Arms.

Ама какви са тези домашни, които имате  Rolling Eyes. На Александър му дават максимум по 6-7 реда чертички/ченгелчета общо, някакви логически задачки, неща за оцветяване, понятия: ляво - дясно или горе - долу. Абе неща, които, според мен, съвсем не са за тази възраст, но може би това е само в началото.... Та той си ги прави сам, аз само проверявам вечер. Та проблем с домашните засега няма при нас, такива ще има вероятно 4-ти, 5-ти клас, когато и аз няма да знам за какво става дума ... особено по математика  Embarassed

А някоя от вас да е записвала детенце в частна занималня, ако "да", в коя и имате ли впечатления?

# 74
  • Мнения: 1 400
Вейдър, с този свой пост първо ме разсмя,после ме разрева (е,почти,де). Е,как можа да пишеш в старата тема?Тя не е ли заключена вече и съответно не може да се публикува вече?

Ами не съм писала BlushЧаках  в "нови отговори на моите публикации" и ...така.

Тетрадките - и аз нямам налична, та ще щракна по обяд.  Peace

Аз а каката - не ми се коментира Tired Просто нямам думи...

Общи условия

Активация на акаунт