ПЪРВОКЛАСНИЦИ /8/

  • 22 278
  • 287
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 608
Ми така де като не се досеща. Joy Joy Joy
Само да кажа г-жата на Марти е същата наша прекрасна г-жа.
Аз пък днес г-жата по занималня ми се стори онтесена. Сега са 5-6 деца, а като станат повече. newsm78

Ванко милия днес пак заспа по пътя към къщи и не успя да вечеря, а легна веднага. Брат му легна до него и заспа на възглавницата му. Толкова са сладки.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 078
Милите ни дечица.Май хич не се досещат къде се нахендриха за следващите 12 години Laughing

# 47
  • Мнения: 1 878
И моят ученик сам ми обяснява как се е справил -  чудесно, даже отлично  Mr. Green, но нашата госпожа е противник на оценките на този етап, каза че ще ни информира устно, когато се виждаме сутрин или на обед.

Ние писахме първото добашно днес, младежа седна и ме прати да си легна да си почивам  Shocked, той щял и без мене да се справи  Thinking вика ми - няма да ти се обаждам от у-щето като не се сещам там за нещо  Crazy трябвало сам да се справя - чудя се да се радвам или тормозя за проявеното желание за такава самостоятелност. Апропо, оставих го сам да пише, после само проверих, ми да ви кажа добре си се беше справил, е не отлично, но аз не искам да го гоня от сега за максимум постижения в краснописа. Та моя днешен учебен ден мина лесно, ще видим утре на къде ще задуха вятъра.

# 48
  • софия
  • Мнения: 4 984
оф кога и моите ще заспят така сгушени сладко без да ги мъкнеш към леглата, от час и полвина са легнали досега ръмжаха и се заливаха от смях....

# 49
  • Мнения: 804
оф кога и моите ще заспят така сгушени сладко без да ги мъкнеш към леглата, от час и полвина са легнали досега ръмжаха и се заливаха от смях....
Важното е купон да става.

# 50
  • Мнения: 804
Леле, че съм куха лейка.  ooooh! ooooh! ooooh!
Правя клипа,почти е готов,останаха съвсем малко подробности,а забравих да сложа моето дете.  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 394
А моята щерка качели луд умора няма -сутрин става в 7.30 идва и събужда бащатко и за да и стопли чая или млекцето за да закусва отиват на училище ние с малчо си поспиваме до 8.30 от там на занималня от там ходи от 15 до 17 на художествена гимнастика и и е малко иска и да плува а вечер като стане 22 часа почвам да се карам да си ляга че няма да стане сутринта!
Вместо другото захвърлихме новата раницата и пак грабнахме старата с колелцата че и тежала да я носи от колата та до вратата на училището! Ние още сме интусиазирани от училището и сме много старателни пишем си домашните но май на всички не им върви с черчичките! #Cussing out

# 52
  • Мнения: 804
Момичета,момичета, клипа е готов. След малко го качвам в нета и ...теглете,гледайте,оценявайте,критикувайте,казвайте грешките ми. Всичко е поправимо.

# 53
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 651
Оффффффф много сте изписали едва ви изчетох.
Направо ми изскочиха всички емоции първокласни от главата. На сутринта след първия учебен ден с малкото зло влязохме в болница. Вирусче си хванала за трети път този месец, все едно и също, обезводни се и стигнахме до системи. Баткото пък реши, че в училище не му харесва. Скучно му било. Ние му даваме по 1-2 лв на ден за всеки случай да си има, ако нещо му се прияде да не стои да гледа. Имат сладкарница в двора, но той не могъл нищо да си купи, защото имало много деца и опашката била голяма, та останал си гладен. Днес пък, щото ни пуснаха да си стоим с малкото у дома и да ходим само за манипулациите в болницата, Вальо реши, че и той може да не ходи на училище. И като ревнал на учителката, че искал да си ходи. Добре, че сме му дали телефон. Обажда се на баща му, да идвам да го взимам. И аз слушам и изпълнявам. Отивам и я питам госпожата случило ли се е нещо, въпреки, че го знам, че той си е трудно адаптивен и не познава никого. Стресът му е дошъл в повече. Госпожата каза, че първо казал, че го боли корем, че му е лошо и ревнал. Тази пък от занималнята едва не ми се скара, че така не можело. Един ден да ходи, един да не ходи, щели да я съкратят ако нямало необходимия брой деца и като за капак ми сервира, че забелязала, че Вал рисувал в много тъмни краски, което й говорело, че детето било затворено и не знам какво си. Ядосах се. От 2 дни се занимават, а вече етикети взе да му слага. Оставих го следобеда да дивее и преди час забелязах, че не си е написал едното домашно. Той ги пише бързо чертичките и няма да е проблем сутринта да си ги направи, ама факта, че е забравил ме озадачава. А такъв мерак имаше детето.

Извинявам се за дългия пост, ама......... да си излея мъката.

П.П. Имаше една мама на която детенцето имаше говорен проблем, но не помня коя беше. Не тези с френското р и испанското с, а което бъркаше словореда и бебешкия говор. Моля да си каже коя е. И ние сме със същия говор и много се бях сдухала.

И не на последно място безкрайни благодарности на Медовинка за положения труд  bouquet  bouquet   bouquet

# 54
  • Мнения: 804
"Момичета,мили момичетааа, сънят ви е хубав,нали?"
Лелеее,приповдигнато ми е настроението,въпреки късния час.
Клипа е готов. Линк за сваляне ви давам веднага. http://www.mediafire.com/?fjg2xmktjvz

Свалете файла и с кликване на него започва клипа. Гледайте и ми казвайте мнението си.

А сега,удовлетворена, си лягам.

# 55
  • Мнения: X
Медовинке, нямам забележки!Клипа е страхотен!Върна ме на първия учебен ден!
Благодаря ти за труда! И оздравявай бързо!     bouquet  bouquet

# 56
  • софия
  • Мнения: 4 984
Медожинка страшна си!Наспи се хубажо пуъ като доидеш тук те чака хубаво ароматно горщо кафе!
Айде мами, нося кафето.Паля цигара, имали някои вече с мен.

Petjah,  не е приятно това с етикета от занималнеската госпожа.Аз по принцип би трябвало да кажа че съм учител по рисуване - не работя това в нашата система, но имам добър опит с работа с деца в Германия.Последно бяхме на детски лагер през август с Дивдена там.Тя участваше наравно с децата, а аз им водих ателието по живопис.Лагера е прекрасен- децата пеиат играиат, танцуват, развиват сценарии за театър, сами си изпълняват декорите, костюмите, музиката ит.н..Всичко от до сами си го правят - и работят заедно в екип  независимо от възраста - между 5 и 18 години.Може много да се разказва, но най-важното е че всички са доволни и никои от нас учителите не прави тежки характеристики.Просто вечер край огъня когато малките са пратени по палатките, ние големите обсъждаме жпечетления и дребни хитринки в игра да насочваме децата (според нашите разискани впечетления) към преодоляване на разни затруднения.И всички са толкова щастливи.Деви (така викаме на Дивдена) се справи добре въпреки липсата на език.Накрая всички плакаха като се разделяха защото и големите и малките се опитваха нон стоп да я включат в игите и да се чувства добре.Съгласете се че на един 18 годишен тийнейджър някак не му се занимава с 7 годишни деца - но не и там .Всички са заедно, наистена зааедно.

Това че сина ти рисува в тъмни цветове далече не епроблем.Това е просто изразяване.Ащом си ви казва всичко е наред.Но с етикета госпожата доста е сбъркала.

Абе аз що ли не направя най накрая един хубав детски център, че всеки път като стана свидетел на подобна изява и се ядосвам.
Нещо много ми приказливо днес....

# 57
  • софия
  • Мнения: 4 984
сори за правописа ама още спя - не лесно кирилица, латинеца...... Crazy

# 58
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 651
Когато се прибрахме у дома го питахме защо е нарисувал дърветата с черно и той каза, че му се изписал кафявия фулмастер. Това била причината, ама даскалицата иска да се покаже много внимателно вглеждаща се в децата сигурно.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 078
Добро утро,майчета!
Клипа е невероятен,направо ме разплака - тези сладки муцунки с любопитните очички...толкова са невинни Simple Smile
Моят мъж,за съжаление,ми забранява да качвам в нета личните снимки (всеки с номера си...) и не мога да се похваля и аз с моята кукла,но много се радвам на вашите Hug
Тя,моята,взе да свиква с новия режим.Вечер си ляга към 21 часа ,а днес се събуди даже преди будилника й,който звъни в 06.50 и ме стресна,като влезна тихичко в кухнята.Аз тъкмо й приготвях закуска и усещам някаква сянка зад гърба си - щях да подскоча от ужас.А то е моето сънено и босо излезе,рошаво едно такова - ще тръгва на училище,разбирате ли Laughing
Ние още не сме стигнали до чертички и ченгелчета newsm78 Само нещо оцветяват и решават разни логически задачки...Кога ли и ние ще се сблъскаме с тези досадни чертички?
Добър и усмихнат ден,въпреки дъжда,на всички  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт