КОНКУРС: Разкажете за своето вагинално раждане след секцио

  • 5 168
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 315


Защо след 2 секциота разрешават само още едно раждане? Това за първи път го чувам. То аз искам 3 деца де, ама все пак......

Да, има такова неписано правило - жената може да роди чрез цезарово сечение не повече от три пъти. Сигурно защото риска от руптура става много по-голям, когато матката е рязана няколко пъти. Но винаги има изключения от правилото - да вземем Етел Кенеди, жената на Робърт Кенеди - през периода 1951 до 1968 е родила чрез секцио 11 деца!


Аз познавам една майка тук, която в рамките на 6 г роди 4 деца. Заради първото по мед. показания и краткия срок между останалите, те бяха секцио.

# 16
  • Мнения: 5 713
Аз също съм изключително заинтригувана от темата. Simple Smile Ще чакам разказите.

# 17
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Родих нормално 1г 10м след секцио. Благодарна съм за секциото, защото спаси живота ми и живота на сина ми. Радвам се, че вторият път родих нормално. Беше много по-безболезнено и се оправих по-бързо. Първият път беше секцио с пълна упойка, защото имах температура и се страхуваха спиналната да не вкара бактерии в гръбначния стълб. Вторият път родих без упойка за 3 часа, без шевове.

# 18
  • Мнения: 3 161

Много бихме искали да прочетем целия разказ за второто ти раждане! Доколкото схващам, става дума за Франция, нали? Моля те, участвай в конкурса!

# 19
  • Мнения: 3 271
Nevena Virolan, и аз много бих искала да прочета разказа ти, защото в България никой не се реши да опита нормално раждане при мен 1 г и 10 м след секциото ми.

# 20
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Nevena Virolan, и аз много бих искала да прочета разказа ти, защото в България никой не се реши да опита нормално раждане при мен 1 г и 10 м след секциото ми.

Привет,

Съжалявам ²е не се е полу²ило естествено втория път, но не забравяй ²е лекарите явно са преценили, ²е така е по-добре. Това не е само в България, ако това би те успокоило. На мене даже ми искаха преведената епикриза от секциото (първото ми раждане е в Англия) и рентенова снимка или скенер да видели дали не ми е тесен таза. Във Франция, за сведение, раждането у дома, например е ЗАБРАНЕНО, освен ако не е слу²айност, разбира се.

# 21
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030

Много бихме искали да прочетем целия разказ за второто ти раждане! Доколкото схващам, става дума за Франция, нали? Моля те, участвай в конкурса!

Здаравей,

Умирам си от яд, за$ото малко преди да пусна краткото си съоб$ение набрах подробен разказ с елементи на разми^ления и разсъждения и не можах да го публикувам и се изтри и ре^их да драсна някой ред само за$ото видях, ²е няма много мами, преживели ВРСС на борда и ре^их да окуража някоя мама на която и предстои. В конкурса, за съжаление няма да мога да у²авствувам, тъй като едно от изискванията е изискан правопис, а поради местене, ло^а връзка итн. нямам възможност да го направя в срок, но ако нямате ни$о против моите ²,$ ^ итн. Съм готова да ви разкажа тук, но малко по малко, за$ото сега опаковаме и разопаковаме и знаете какво е с две деца.

# 22
  • Мнения: 3 271
Nevena Virolan, благодаря ти за коментара!
Надявам се да успееш да намериш време и да пишеш.
За моя случай се оказа, че не беше добра идея наистина. Но това е малшанс.

# 23
  • Мнения: 485
Nevena Virolan, ако проблема е само правописа, тогава няма проблем да участваш  Grinning Изпрати ми разказа на лични, може и на части, когато ставаш готова, до 10 октомври има време. Аз ще го сглобя и ще направя spell check-a.

Истината е, че майките, които са преживяли VBAC се броят на пръсти, но все пак се надявам да съберем достатъчно разкази, за да се получи конкурс.

# 24
  • Мнения: 2 641
ми и аз искам нормално да родя сега, но лекаря ми казва че не се наемал, риска от руптура бил много голям. първото ми дете се роди 3.700 , а вторите са и по големи като цяло. явно е доста тъпо да се напъвам за нормално, ако е пак такова бебето. освен това питах какво може да стане ако опитам нормално, а той вика в най лошия случай се маха матката  Shocked незнам в чужбина как е, ама моя лекар непрекъснато виси там и освен това ни е познат. щом той неиска да се наеме с нормално раждане, аз какво да правя.

# 25
  • Мнения: 3 161
ми и аз искам нормално да родя сега, но лекаря ми казва че не се наемал, риска от руптура бил много голям. първото ми дете се роди 3.700 , а вторите са и по големи като цяло. явно е доста тъпо да се напъвам за нормално, ако е пак такова бебето. освен това питах какво може да стане ако опитам нормално, а той вика в най лошия случай се маха матката  Shocked незнам в чужбина как е, ама моя лекар непрекъснато виси там и освен това ни е познат. щом той неиска да се наеме с нормално раждане, аз какво да правя.

Консултирай се с друг лекар. В най-лошия случай се махала матката. А в най-лошия случай при секцио се умира. Ако ще си говорим за най-лошия случай... Не те агитирам, но ако го искаш, не се предавай така лесно.

# 26
  • Мнения: 2 641
емем ако питаш мен бая повече жени са умряли при нормални раждания. не е въпроса до умирачка, а кое е по добре и за майката и за детето. явно има сполучливи нормални раждания след секцио, но те са малко на фона на усложненията. освен това четох една медицинска статия в която се казва че процента на умрелите бебета при нормално раждане след секцио е най висок поради усложнения и руптури. освен това в моя случай съм на 32 години - не ми се струва удачно да раждам за пръв път нормално след секцио. после дъщеря ми се роди с глава 10.5 см - в нашия род всички сме с по големи кратуни май  Grinning та по тези причини едва ли ще се пъна за нормално а много искам. много тежко понесох секциото защото не бях подготвена за него, а си започна нормално раждане. освен това говорих с още 2 лекари дали мога да се опитам да родя нормално сега 3 години след първото секцио. казаха ми че отговорността била моя и ако искам нормално раждане трябва да се подпиша че си нося последствията аз а не те. ами това реши дилемата ми, а вярвайте не ми се ще втора операция.

# 27
  • Мнения: 11 315
Anaise, какво общо има възрастта с това дали можеш да родиш нормално?
Тукашните лекари толкова ги е страх, че се плашат самите повече да водят нормално раждане и им дай скалпела.
Затова и наплашват толкова родилките.
Имам една позната, която на 36 роди второто нормално след секцио без никакви усложнения.
Въпрос на желание и мотивиране от страна на лекарите е да предлагат това.

# 28
  • Мнения: 3 161
anaise, при секцио смъртността е по-висока! стига си се шашкала от глупости. Почети малко. И наистина поеми сама отговорността, не я оставяй в ръцете на лекарите, защото твоя корем отива под ножа. Има опасност и в единия, и в другия случай. Усложнения след секцио да искаш - бол. Моят случай е подобен на твоя - чела ли си темата ми Вагинално раждане след секцио ? Сама си поех отговорността и не съжалявам, беше едно от най-правилните решения, които съм вземала, а какво е усещането след това, след като всичко мина успешно - не мога да ти опиша, но скоро ще го прочетеш в конкурса. Успех, каквото и да решиш!

# 29
  • Мнения: 485
Имам една позната, която на 36 роди второто нормално след секцио без никакви усложнения.
Въпрос на желание и мотивиране от страна на лекарите е да предлагат това.

Тази позната дали би се включила в конкурса?  Wink Ще ми е много интересно да чуя подробности  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт