Тийнейджърите ІV

  • 18 613
  • 343
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 901
Ива, добре дошла.

LilaС, аз бях така в подготвителен клас, свиква се. Мисля, че вариантът е добър, защото в занималнята се очаква да им помогнат да се научат да учат език. А и непрекъснатото излагане на чуждата реч е изключително полезно.
В София не е така, затова аз структурирам ученето на дъщеря си, но не мога да й отделям много време, а и на мама всякакви номера минават (почти).
Спокойно. Натоварването им пречи да мислят щуротии. А и скоро ще влязат в ритъм.
За думите - на тях трябва да се гледа сериозно, вси пак тази година се очаква да натрупат около 60 - 70 процента от лексиката, която ще напрупат в гимназията. За госпожата - те са 25 деца в класа, твоето ще се трогне от тази реплика, но има други, на които ще се наложи и по-строго да се говори. Та затова повечето госпожи адресират строгостта си към целия клас, а оставят окуражаването за личните разговори.
Ама спрете се, момичета. Шести път опитвам да се публикувам

# 31
# 32
  • София
  • Мнения: 900
При вас как е картинката?

Честно казано и на мен ми се струва доста,
ама и при нас е така, но в друга схема.

Започнаха осми клас на 01.09. - само език - английски.
От 15.09 си започна годината, в комбинация с усилен език и специални предмети.
А от втори до десети юли беше втория език - немски.
Сега пък започнаха от 10.09 - само немски.
И сега вече ги сбръчкват с двата езика, основния материал и специалните предмети.

Ще се справят - сигурна съм  Peace

Даже съм приятно изненадана.
Тази година май са я налегнали амбиции за отличен успех  Shocked
Дори заявих, че ако вземе стипендия,
аз, лично ще и давам в плюс, стойността на стипендията  Peace

Но както казват братушките:
поживьом - увидем  Wink

# 33
  • София
  • Мнения: 941
Минa, ако учи детето в държавно училище, да знаеш, че стипендии  в езиковите дават чак от 10 клас  Cry

# 34
  • София
  • Мнения: 900
Минa, ако учи детето в държавно училище, да знаеш, че стипендии  в езиковите дават чак от 10 клас  Cry

Учи в НФСГ, ама май си права  newsm78
и аз съм чувала нещо подобно ........

# 35
  • София
  • Мнения: 941
Минa, ако учи детето в държавно училище, да знаеш, че стипендии  в езиковите дават чак от 10 клас  Cry

Учи в НФСГ, ама май си права  newsm78
и аз съм чувала нещо подобно ........

И аз давах такива обещания миналата година, та после даже ми се сърди и ми набиваше канчето как съм го прецакала newsm78 Joy Joy

Сега обяснявам, как тези оценки ще му трябват за диплома (за 9 клас, де), та пак го обработвам  Crazy

# 36
  • Мнения: 4 076
Няма време за изчакване на разболелите се да наваксат- ако се изчакват 26 ученика представяш ли си докъде ще я докарат.
Не,имах предвид оздравялото да не се изпитва поне ден-два,докато навакса.Защото ще му лепнат 1-2 двойки и после трябва да ги оправя.Естествено,че класът не може да изчаква всяко болно дете.
Току-що ми се обади,за да каже,че има 6 на първата контролна.Значи горе-долу се справя засега.
Ще стачкуват ли учителите на 24.09?Нещо изтървах развитието на нещата,може и да са се споразумяли с Министерството...

# 37
  • София
  • Мнения: 941
Няма време за изчакване на разболелите се да наваксат- ако се изчакват 26 ученика представяш ли си докъде ще я докарат.
Не,имах предвид оздравялото да не се изпитва поне ден-два,докато навакса.Защото ще му лепнат 1-2 двойки и после трябва да ги оправя.Естествено,че класът не може да изчаква всяко болно дете.
Току-що ми се обади,за да каже,че има 6 на първата контролна.Значи горе-долу се справя засега.
Ще стачкуват ли учителите на 24.09?Нещо изтървах развитието на нещата,може и да са се споразумяли с Министерството...

При моето правеха контролно всеки понеделник, така че нямаше начин да го пощадят  newsm78 Устното изпитване май го въведоха на по-късен етап  newsm78

А стачка ще има, ама май не е ясно дали всички ще стачкуват. Мисля, че всяко училище решава за себе си, а има учители, които няма да стачкуват и децата трябва да посещават техните часове. #Crazy

# 38
  • Мнения: 2 724
Стипендия дават при навършени 16 години.

# 39
  • Мнения: 901
Стипендия дават при навършени 16 години.

То пък една стипендия. От цялата година за едни кецки няма да стигне.

# 40
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Запис , че не мога да ви изчета! Laughing

# 41
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Алекс, благодаря ти за линковете. Много полезна информация. Ше го накарам да ги прочете и той.

# 42
  • Мнения: 2 724
Стипендия дават при навършени 16 години.

То пък една стипендия. От цялата година за едни кецки няма да стигне.
Така е, но все пак е стимул, а пък  ако и  ние ,родителите дадем своята "стипендия ",мисля ,че децата ще са доволни и горди от постигнатото. Grinning
Племенницата ми навърши 16 години през месец юни и сега и дадоха стипендията -110 лева.
Силви, радвам се ,че съм била полезна Hug.
За натоварената програма нашата езикова беше предупредена ,защото държеше първенство.
Сега този проблем се решава с извънкласни занимания.
Друг начин да се преподаде материала няма.
Дъщеря ми е на училище до 14 .35ч и още един учебен час СИП -до 15.30ч.

# 43
  • Мнения: 901
Дами, сега ще оспамя мнооо яко.
Ама ми опря ножът до кокала.
Търся си покрив за около 220 Е месечно. В източните райони. Младост за предпочитане.

# 44
  • Мнения: 25 633
Търся си покрив за около 220 Е месечно. В източните райони. Младост за предпочитане.

Ъъъъ... Стара Загора достатъчно на изток ли е за теб?  newsm78 За 220 Е ти освобождавам веднага апартамента ни!  Wink Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт