Какво мислите за противоменингитната ваксина?

  • 9 250
  • 111
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 146
на 3 приема я сложихме - никаква странична реакция.Утре ще реимунизираме.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз също доста се колебах и съседката ме посъветва да изчакам и да я бием на годинка та вместо 3 инжекции да минем с една. Да ама педиатърката ми каза, че при бебетата менингита е фатален и ако няма ваксина става много лошо и кой ще ми гарантира, че до като стане на годинка няма да се случи нищо пък аз си помислих, че наистина ако стане няма да си го простя. Та реших да я слагаме другия месец. Да ама педиатърката на моята приятелка й казала, че няма смисъл да се претоварва детето с толкова ваксини, а и без това имало много видове менингит, а ваксината е точно за този вид, който не се срещал по нашите ширини и това я обезмисля.
И сега пак се триумя вече, сигурно ако чуя още едно мнение ще се застрелям  #2gunfire  Sad

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Нашата педиатърка не я препоръчва, няколко пъти сме говорили за ваксината - доводите и са страничните реакции ( две от нейните деца са имали тежки такива след поставянето на ваксината (не от нея,а от друг лекар)), това, че предпазва от един тип бактериален менингит, а по-често срещания е вирусния,твърде многото ваксини ,които се слагат на децата и други разни мед. обяснения - като цяло е против. Да поясня че Мартин е с алергия, ако е от значение това, макар да не ми го е изтъквала като основание.

# 18
  • Мнения: 5 468
Цитат на: jullianna
Аз също доста се колебах и съседката ме посъветва да изчакам и да я бием на годинка та вместо 3 инжекции да минем с една. Да ама педиатърката ми каза, че при бебетата менингита е фатален и ако няма ваксина става много лошо и кой ще ми гарантира, че до като стане на годинка няма да се случи нищо пък аз си помислих, че наистина ако стане няма да си го простя. Та реших да я слагаме другия месец. Да ама педиатърката на моята приятелка й казала, че няма смисъл да се претоварва детето с толкова ваксини, а и без това имало много видове менингит, а ваксината е точно за този вид, който не се срещал по нашите ширини и това я обезмисля.
И сега пак се триумя вече, сигурно ако чуя още едно мнение ще се застрелям  #2gunfire  Sad

Значи и при теб стои тази дилема... Мен това ме стимулира ще, защото тази болест е фатална и ако наистина има файда от ваксината, да ги слагаме. Ама ако вредата е повече от файдата?? Незнам. Сестра ми не е сложила още на племенницата ми тази ваксина, а тя е на 4 години вече  33uu Не че я отрича, ама и тя се чуди дали да я бият въобще.

# 19
  • Мнения: 5 468
Цитат на: mam4e
това, че предпазва от един тип бактериален менингит, а по-често срещания е вирусния

Няма ли комбинирана ваксина, която да предпазва от всякакъв менингит?

# 20
  • София
  • Мнения: 15 221
Ваксинирахме Иво когато навърши 1г. и 1м.-по препоръка на педиатърката ни. Така сложихме само една ваксина.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Цитат на: jullianna
... Да ама педиатърката на моята приятелка й казала, че няма смисъл да се претоварва детето с толкова ваксини, а и без това имало много видове менингит, а ваксината е точно за този вид, който не се срещал по нашите ширини и това я обезмисля.
И сега пак се триумя вече, сигурно ако чуя още едно мнение ще се застрелям  #2gunfire  Sad



Ето ти още едно, моля не те не предприемай драстични мерки спрябо себе си  Simple Smile

Аз я отложих за след годинката, за да я сложим наведнъж, после или имаше ваксина или беше болен и така се мина време...

наскоро по повод на усложнения от грипа виках вкъщи завеждащия детското отделение в Инфекциозна б-ца и си говорих с него за смисъла от същата ваксина. Цитирам го, той каза, че отделението му е пълно със дечица, заради родители които са се колебали поради горните съображения... и каза - не дай си боже да се случи, това, че сега сте с 39,00 температура ще ти се стори шега работа

# 22
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Vivi
Ваксинирахме Иво когато навърши 1г. и 1м.-по препоръка на педиатърката ни. Така сложихме само една ваксина.

И моята тогава казва. Ами отивам май месец и това е. Мечка страх, мен не страх Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 910
Ние я сложихме на два пъти в 7ми и 8ми месец май беше, там когато има малко почивка. Единственото трудно нещо, свързано с ваксината беше, че беше трудна за намиране точно в онзи момент. Намерих я в аптеката на Търговска лига, около 24 лв. мисля беше. Никаква реакция, никакви странични неща, много спокойно я понесохме.

# 24
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: new*
Цитат на: Vache
Иначе си има схема за приемите. Докторката ти трябва да я знае...

Днес ми каза, че ако искам, да й сложим ваксината след 2 месеца, като стане на 1 година и 1 месец, явно е почитател на единия прием.
А как да я оставя без тази ваксина? Дали ще посмея - незнам.


Ами, аз не посмях... Grinning

# 25
  • Мнения: 5 468
Цитат на: elsi
наскоро по повод на усложнения от грипа виках вкъщи завеждащия детското отделение в Инфекциозна б-ца и си говорих с него за смисъла от същата ваксина. Цитирам го, той каза, че отделението му е пълно със дечица, заради родители които са се колебали поради горните съображения... и каза - не дай си боже да се случи, това, че сега сте с 39,00 температура ще ти се стори шега работа

 ooooh!  ooooh!  ooooh! Както съм си ЗА ваксините, е това вече ме убеди съвсем за тази.

# 26
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: new*
Цитат на: mam4e
това, че предпазва от един тип бактериален менингит, а по-често срещания е вирусния

Няма ли комбинирана ваксина, която да предпазва от всякакъв менингит?


Само дето бактериалния е с много висока смъртност!!!

Момчето от Търговската гимназия почина от бактериален менингит!
Освен това Хемофилус инфлуенца тип Б не предизвиква само менингит, ами и отити и пневмонии!

# 27
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Kisha
Ние я сложихме на два пъти в 7ми и 8ми месец май беше, там когато има малко почивка. Единственото трудно нещо, свързано с ваксината беше, че беше трудна за намиране точно в онзи момент. Намерих я в аптеката на Търговска лига, около 24 лв. мисля беше. Никаква реакция, никакви странични неща, много спокойно я понесохме.

А, аз днес питах в една аптека и ми казаха, че ако си я поръчам, ще ми я докарат утре.

# 28
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: new*
Цитат на: Kisha
Ние я сложихме на два пъти в 7ми и 8ми месец май беше, там когато има малко почивка. Единственото трудно нещо, свързано с ваксината беше, че беше трудна за намиране точно в онзи момент. Намерих я в аптеката на Търговска лига, около 24 лв. мисля беше. Никаква реакция, никакви странични неща, много спокойно я понесохме.

А, аз днес питах в една аптека и ми казаха, че ако си я поръчам, ще ми я докарат утре.


Ти нали нямаш намерение да я поръчваш преди Гери да стане на 1 г. и 1 м? Mr. Green

# 29
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Vache
Цитат на: new*
Цитат на: mam4e
това, че предпазва от един тип бактериален менингит, а по-често срещания е вирусния

Няма ли комбинирана ваксина, която да предпазва от всякакъв менингит?


Само дето бактериалния е с много висока смъртност!!!

Момчето от Търговската гимназия почина от бактериален менингит!
Освен това Хемофилус инфлуенца тип Б не предизвиква само менингит, ами и отити и пневмонии!

Мен от това ме е страх най-много. Защото съм чувала, че менингита е смъртоносен.

Общи условия

Активация на акаунт