Как да спра разстройство на бебе?

  • 8 060
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Оризът не е алерген, няма проблем. Овесена вода не бива да се дава, оризова може  Peace

# 16
  • Варна
  • Мнения: 366
И ние бяхме с продължителна диария и слуз в акото и вече 2-ра седмица сме на лечебната милупа и спряхме Аптамила. Давам щадящи храни за стомахчето и се надявам да сме го оправили. Успех и на вас ,но продължи по дълго време с лечебната храна. Peace

# 17
  • Мнения: 720
В ориза няма ли глутен?  newsm78

# 18
  • Мнения: 3 500
Лечебна Хумана  newsm10
на кутията пише на 30мл по една мерителна лъжичка,която е в кутията - така се прави за пиене вместо АМ,можеш да я приготвяш и на каша според вкуса на детето  bouquet
А също и, ако бебето е по-голямо, пюре от моркови, или сок от моркови на Хип. При запек винаги това давам на Моника, и досега помага.

# 19
  • Мнения: 8 242
В ориза няма ли глутен?  newsm78

Няма  Peace

# 20
  • Мнения: 720

Аз все нещо съм си недоразбрала  smile3506 Embarassed

# 21
  • Мнения: 5 362
И аз съм давала от лечебната Хумана.Определено имаше ефект.

Оризът не е алерген, няма проблем. Овесена вода не бива да се дава, оризова може  Peace
Peace

# 22
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Вайана имаше такъв проблем на 7 мес и й давах оризова вода

# 23
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Давай оризова вода.Аз съм давала още Ентерол и Смекта (смектата е отврат Sick).

# 24
  • София
  • Мнения: 5 758
Ал110 е много добро АМ в случая. Останалите лечебни храни са с намалено съдържание на лактоза, а то е без лактоза, която дразни лигавицата на червата при подобен проблем.  Peace Синът ми се оправи от него, плюс оризова вода. Има и продукт на ХИП - ОРС 200, с моркови и ориз, но е ужасен на вкус, а и не знам дали е подходящ за всякаква възраст. Д-рите ни казаха да му давам и Смекта и Ентерол, но нямаше ефект.

# 25
  • Мнения: 2 019
и аз съм за ентерол

# 26
  • Мнения: 439
Лечебната хумана, има и каша такава на Милупа с морковен вкус.
За обезводняването ORS 2000 на Nestle, но май вече не го произвеждан
Ентерол прахчета
Смекта, но е по гадничка, като пресечена
Ако правиш изследвания-смени лабораторията. И ние сме минавали два пъти през това. Даже първия път беше на месец и нещо

# 27
  • Мнения: 1 006
На нас много ни помага на Блевит плюс лечебната каша Ризкрем,която е до 4-тия месец,а след 4-тия е Занасек.Или прахчета Ентерол или Смекта.

# 28
  • Мнения: 814
Давай оризова вода.Аз съм давала още Ентерол и Смекта (смектата е отврат Sick).
Може и да не е за вярване, но и оризовата вода също помага.

# 29
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Оу ужас и ние сме така....при нас мисля че е от зъби...но...
в началото давах по 1 прахче ентерол-ефект нямаше.
започнахме диета само на картофи,ориз и моркови .Лекарката бе изписала и от диетичното мляко и ОРС 20, но от тях не взех.
Давах Хидрасек за кърмачета,но на вкус е ужасно и с вода малката не искаше да го пие.
В крайна сметка след 2 седмици ходене по мъките ми дадоха един "бабешки " съвет.
НИШЕСТЕ....разбира се ако възрастта го позволява....аз обаче винаги си ползвам царевично,така че незнам дали би имало проблем с по малки..
Та в 100мл. вода слагах малко от плодовият чай на Хип за деца и 1 с.л сурово нишесте.
Може и само подсладена вода с нишесте.
По два пъти на ден го правех и за два-три дена всичко се нормализира.

Общи условия

Активация на акаунт