Има ли спасение от цистита?

  • 25 836
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 500
Киса, пий повече течности, разреждат бактериите, иначе това дето си го описала си е чист цистит! Изключително неприятно е, знам! Преди 5 г ми беше хроничен, гълтах гадния Ципрофлоксацин и се гърчех...е, излекувах го, но по друг начин!

# 46
  • Мнения: 419
Киса, пий повече течности, разреждат бактериите, иначе това дето си го описала си е чист цистит! Изключително неприятно е, знам! Преди 5 г ми беше хроничен, гълтах гадния Ципрофлоксацин и се гърчех...е, излекувах го, но по друг начин!
Би ли споделила? Страдам от  цистит от 16 годишна.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Киса, пий повече течности, разреждат бактериите, иначе това дето си го описала си е чист цистит! Изключително неприятно е, знам! Преди 5 г ми беше хроничен, гълтах гадния Ципрофлоксацин и се гърчех...е, излекувах го, но по друг начин!

Аз толкова много течности пия, особено като съм на работа - то не са чайове, буульони, просто вода (имаме апарат за вода).

Надявах се да не е цистит...   Confused Особено вечер ми е най-зле - корема ми е твърд, свит като на топка, през деня сякаш е по-поносимо.

Снощи си сварих смрадлика, киснах се в легена, днес пак ще правя това поне 3 пъти.

Може да се е получило от това, че мин. седмица времето беше по-топло и вместо палто си сложих късо кожено яке и докато пътувахме в колата (а там сутрин винаги е студ) може и да съм настинала. Мен много не ми трябва - кекава съм си.

Възможно ли е да се излекувам без хапчета, а с народна медицина?  Thinking

# 48
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
Преди около десетина години имах такъв проблем, след грешно лекарство, дори се влоших. Но след това явно попаднах на правилното и засега нямам оплаквания от това естество. Та лекарствата, които ми помогнаха са комбинацията от нелидикс и хексацитрол/ не сем точно сигурна дали така се изписва/. Но приема им беше най - малко 10 дни и ми бяха изписани от лекар.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Аз уж четох, ама... пак да питам  Embarassed

Как точно се определя дали е цистит - само с изследване на урина ли?  Crazy

# 50
  • София
  • Мнения: 492
Аз уж четох, ама... пак да питам  Embarassed

Как точно се определя дали е цистит - само с изследване на урина ли?  Crazy
С първите симптоми - парене при уриниране(първо болката е поносима , после става по силна даже съм стигала до кръв като се избърша), често пишкане и като отидеш  до тоалената - само по две , три капки..., непрекъсната болка ниско долу в пикочния мехур. Това са обикновенните симптоми, може да се познае, че е цистит и без задължително изследване на урина. Но по принцип би трябвало да се изследва , за по точно определяне на диагнозата и назначаване на лечение(но общо взето повечето хора се самолекуват с бабини илачи)  Peace

# 51
  • Варна
  • Мнения: 10 791

С първите симптоми - парене при уриниране(първо болката е поносима , после става по силна даже съм стигала до кръв като се избърша), често пишкане и като отидеш  до тоалената - само по две , три капки..., непрекъсната болка ниско долу в пикочния мехур.

Това, дето съм го удебелила - нямам такива симптоми. Другото го имам, да.

# 52
  • София
  • Мнения: 492

С първите симптоми - парене при уриниране(първо болката е поносима , после става по силна даже съм стигала до кръв като се избърша), често пишкане и като отидеш  до тоалената - само по две , три капки..., непрекъсната болка ниско долу в пикочния мехур.

Това, дето съм го удебелила - нямам такива симптоми. Другото го имам, да.
Хм...цистит без парене и болка...странна работа   newsm78 Я по добре иди на уролог, ако продължават тези симптоми.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Аз си мислех, че при уролозите ходят мъжете, а жените - при гинеколозите.  Mr. Green

И ако отида, какво ще ме правят?  Blush

# 54
  • София
  • Мнения: 492
така е за мъжете , но и жените ходят при уролози , когато имат проблеми с пикочните канали или бъбреците. Също можеш да отидеш и при нефролог. Казах ти уролог, защото мойта дъщеря я водих точно при детски уролог. А гинеколозите са за друго... Mr. Green

# 55
Здравейте моми4ета!Ще споделя с вас и моя опит.Много 4есто се отнасяме несериозно към това заболяване(вклю4ително и аз,при все 4е съм с медицинско образование),а това може да ни докара доста проблеми за в бъдеще и то от страна и на бъбреците,защото нелекувана инфекцията на пикочния мехур по възходящ път може да достигне до бъбреците(пиелонефрит).Ето защо и моя съвет е при първите симптоми на дискомфорт при уриниране да се запо4не приемането на голямо количесто течности-2,5-3л(или по-лесно свикнете да пиете по 1ч.ч вода 200-300мл на всеки час).Освен това мога да ви препоръчам чай за бъбреци по Ламбрев(изпитан е и ми беше предписан от много добър нефролог),препоръчително е да се пие поне няколко месеца.Задължително трябва да си пуснете изследване на урината-урокултура(стерилна урина и АБ).Едва след това ако се изолира бактериален причинител да се запо4не ле4ение с АБ.Едновременно с АБ или не(ако не е изписан такъв) е хубаво да започнете да взимате Имунобор Уро(екстракт от червена боровинка и имуностимулатор)3по1 капсула за 10 дена и след това по 1 капс. на ден още 20-30 дни.Този имуностимулатор е хубаво при често повтарящи се пикочни инфекции да се взима 1 до 3 месеца през зимния период.Добре действат и таблетките Неоренал(екстракт от бяла бреза),но и те трябва да се вземат поне месец.Друго,което съм опитвала е чай от лешници-10-15 лешника се натрошават и заедно черупката и плода се варят 5-10 мин. в 500-600мл вода докато остане около 300-400мл и се пие отварата 3 пъти по 100-150 мл преди храна.И не на последно място е добрата хигиена(използването на интимен душ-гел(съдържащ млечна киселина,която способства за поддържане на нормална микрофлора). Peace #2gunfire

# 56
  • Мнения: 5 500
pola2222, изумявам се как може да назначаваш лечение през Нета?
И на всичко отгоре не винаги АБ и изследвания е пътя за излекуване, ще цитирам току що прочетена фраза от форумка:
 Кога ще се научат да лекуват хора, а не резултати??? (изследвания)

# 57
AFRODITA,учудвам се че така реагираш на съветите които съм дала.Това което съм препоръчала са ХРАНИТЕЛНИ ДОБАВКИ и чайове,които ще ти ги препоръчат във всяка аптека.Лечение може да назначи единствено специалист(невинаги това значи приемане на АБ).Просто исках да обърна внимание,че  самолечението тук не е удачно,защото един неправилно лекуван цистит хронифицира и води след себе си други проблеми.Здравната култура на българина е все още ниска.Свикнали ли сме да търсим лекари,когато положението излезе извън контрол(било от страх,немарливост и т.н.)

# 58
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Аз имам подобрение. Вече не ми е свит корема като топка, не ме боли ниско долу.

Кисна се по 2-3 пъти на ден в отвара от смрадлика.

# 59
  • София
  • Мнения: 492
Аз имам подобрение. Вече не ми е свит корема като топка, не ме боли ниско долу.

Кисна се по 2-3 пъти на ден в отвара от смрадлика.


Браво!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт