Има ли спасение от цистита?

  • 25 831
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 908
Постоянно ти се пишка,дори когато не можеш да изпишкаш нищо,боли сякаш отвътре към мехура,но не боли точно,а сърби и не можеш да стоиш права,лекувах се 10 дена с ципрофлоксацин-той е антибиотил и ако го приемаш 2-3-5-6 дена няма никакъв ефект-ама аз по-отгоре съм писала мнение,защото много съм си патила и който приема на своя глава така антибиотици,може да цъфне след месец пак с болки.Защото може ципрофлоксацина да не е точният като за бактерията и тя да остане неизчистена.
Тази болест е гадна и не се маха често-след един ще има и втори пристъп-лекувайте се както трябва-който не иска,да си пати Whistling

# 16
  • Мнения: 820
Не си предписвай така лекарства, пусни си стерилна урина с антибиограма и се лекувай според резултата.  ooooh!

# 17
  • Мнения: 593
За цистит знам един бабешки лек. Счукваш един кг. лешници и заедно с черупките ги поставаяш да врят в 2л. вода, докато единия изври. Прецеждаш останалата течност и всяка сутрин пиеш на гладно по една кафейна чаша. Лично не съм го пробвала, но моя свекър ми каза че действа. Преди време го казах на една приятелка с такъв проблем и вече се чувства добре. Не е скъпо и дори да не ти помогне, поне няма да ти навреди!

# 18
  • София
  • Мнения: 1 529
За цистит знам един бабешки лек. Счукваш един кг. лешници и заедно с черупките ги поставаяш да врят в 2л. вода, докато единия изври. Прецеждаш останалата течност и всяка сутрин пиеш на гладно по една кафейна чаша. Лично не съм го пробвала, но моя свекър ми каза че действа. Преди време го казах на една приятелка с такъв проблем и вече се чувства добре. Не е скъпо и дори да не ти помогне, поне няма да ти навреди!
Peace

# 19
  • Мнения: 22 899
Момичетата вече са те посъветвали да си направиш по- детайлни изследвания, но първо наистина иди при уголог и той ще ти ги назначи. Аз имах доста дълго проблеми с цистит (доста преди периода на бебеправене) и много треперих да не се появи пак по време на бременността. Слава Богу ми се размина, но ти трябва да вземеш мерки предварително. Иначе за болката при цистит се пие отвара от мечо грозне (има го в аптеките) и някакви хапчета също имаше, но беше отдавна и сега едва установявам, че съм ги забравила какви бяха, а поне на мен действаха магически  newsm78 Така или иначе само специалист може да ти каже кое е подходящо за теб самата. Спасение от цистит има, ако той реши да се спаси от теб  Wink А за да предотвратиш повторната поява- отлична интимна хигиена, много течности и възможно най- малко охлаждане на кръста!
Дано отшуми бързо при теб и скоро да чакате здраво бебче   bouquet
И при мен същата история.Слава Богу успях да се оправя,а почти 2г.през 1-2 месеца имах кризи.Скоро не ми се е случвало,но ако усетя,че имам симптоми,започвам да пия много водя.Спирам какао,кафе,цигари.

# 20
  • Русе
  • Мнения: 785
И аз продължавам да правя 1-2-3 кризи годишно. Tired Много хубави съвети и обяснения са ти дали момичетата, само да добавя:
1... че Мечото грозде не трябва да се пие повече от 1 седмица, заради натрупване на някаква токсична съставка, иначе наистина облекчава.
2. Освен топлият кръст, гледай да не ти изстиват и краката. Sign Exclamation
3. За тоалета след секс са ти казали. И никави движения в "неправилна посока" (от влагалището към клитора примерно)! - при мен почти 100% следва цистит. Преди години, в чужбина ме изследваха и се оказа че причинителят е представител на чревната флора и не му е там мястото, но много лесно се озовава там при "нестерилен секс"  Confused.
4. При първи симптоми течностите са от решаващо значение, но понеже и аз не съм им фен, съм открила една чудотворна комбинация - боза+бира   Bulb - в зависимост от времето и обстоятелствата, и на корем цял ден - така дори съм избягвала АБ-то (Ципрофлоксацин).

# 21
  • някъде
  • Мнения: 4 955
много течности Peace, да няма гол пъп и гол кръст и краката да са на топло

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Здравейте момичета,скоро ходих в една билкова аптека, която ми беше препоръчана за да купя чай за майка ми. Тя е с хронична бъбречна недостатъчност 1 степен. Та там видях и чай за цистит.Не знам колко са ефикасни, но за бъбреците много ми ги препоръчаха.Пакета струва 1.50лв.(300гр.).Адреса е ул. Бачо Киро 45. Дано да помогна с инфото.

# 23
  • Мнения: 2 908
Такива чайове никога не са ми помагали.Както и Мечото грозде...
И аз продължавам да правя 1-2-3 кризи годишно. Tired Много хубави съвети и обяснения са ти дали момичетата, само да добавя:
2. Освен топлият кръст, гледай да не ти изстиват и краката. Sign Exclamation
3. За тоалета след секс са ти казали. И никави движения в "неправилна посока" (от влагалището към клитора примерно)! - при мен почти 100% следва цистит. Преди години, в чужбина ме изследваха и се оказа че причинителят е представител на чревната флора и не му е там мястото, но много лесно се озовава там при "нестерилен секс"  Confused.
4. При първи симптоми течностите са от решаващо значение, но понеже и аз не съм им фен, съм открила една чудотворна комбинация - боза+бира   Bulb - в зависимост от времето и обстоятелствата, и на корем цял ден - така дори съм избягвала АБ-то (Ципрофлоксацин).
PeaceПодкрепям всичко-много е точно и да добавя ,че и при мен задължително май от такава бактерия ми се появяваше цистита постоянно и аз луднах на тема веднага след секс-в банята,никога не се мия или трия отзад-напред,а обратно,абе луда жаба съм станала на тази тема... TiredЦипрофлоксацина не можах да го избегна  въпреки течностите...
Обаче откакто почнах тази луда хигиена-дори нощем,се стряскам и се будя всеки път,когато съм отвита,и веднага завивам кръста-инстинкт,след толкова болки...та не съм получавала повече цистит.Още помня-работех преди години продавачка в един козметичен магазин-получих там криза-на работа и не можах да си стоя на краката,обаче никой не ме пуска да си тръгна и добре,че бяха колежки да ме заместват на щанда,а аз клечах като патка зад щанда,защото така ме облекчаваше единствено...
съгласна съм антибиотици да се пият много до излекуване-защото ако някой се нагледа на това,на което аз при една моя приятелка-добре,че аз не стигнах такъв етап-тя получаваше цистит,след цистит,ама дейсташе само с Мечо грозде и течности и поминаваше-така месец,два,три,няколко кризи,започна една нощ да пикае кръв и да вие от болки-пи какво ли не-не минава-ходихме в Пирогов-биха и инжекция и казаха че ще мине-не и мина цял ден след това,започна антибиотик-не минава....трагедията започна след това и продължи 2 години след това-по болници,лежане,изследвания,катетри някакви ми разказва са и пъхали навътре,било много болезнено...няма да продължавам-дълго е и мъчително.И през целите етзи 2 години тя страдаше постоянно от болки беше почти на легло постоянно...-хронично беше станало.

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 10:01 от афродита

# 24
  • Мнения: 11 737
Срещу хроничен цистит:
Взимате 1 буркан мед, 30 гр. прополис и 30гр. пчелен прашец.
Смесвате ги.
По три пъти на ден преди хранене разбърквате 1 супена лъжица от сместа с 20-30 мл. топла вода и пиете.
Лечение-30 дена.
Пробвано е........................................от каде да си взема пчелен прашец?

# 25
  • Мнения: 5 001
Мечо грозде или царевична коса - на чай.Аз за себе си предпочитам царевичната коса(от мечото грозде ми се повръща).От 2 години не съм имала проблеми с цистита...

# 26
  • София
  • Мнения: 1 914
Срещу хроничен цистит:
Взимате 1 буркан мед, 30 гр. прополис и 30гр. пчелен прашец.
Смесвате ги.
По три пъти на ден преди хранене разбърквате 1 супена лъжица от сместа с 20-30 мл. топла вода и пиете.
Лечение-30 дена.
Пробвано е........................................от каде да си взема пчелен прашец?

И прополис?  newsm78

# 27
  • Мнения: 11 737
Срещу хроничен цистит:
Взимате 1 буркан мед, 30 гр. прополис и 30гр. пчелен прашец.
Смесвате ги.
По три пъти на ден преди хранене разбърквате 1 супена лъжица от сместа с 20-30 мл. топла вода и пиете.
Лечение-30 дена.
Пробвано е........................................от каде да си взема пчелен прашец?
propolis prodawat na pazara,kadeto ima i med,ama za pra6ec neznam otkade.
И прополис?  newsm78

# 28
Много е неприятно, при мен се получава когато настина, но пия чай "Мечо грозде" помага ми.

# 29
  • Мнения: 1 080
Да ти е топло винаги на кръста, да пиеш много вода, да е мноооооооого чисто там долу (бърсане с тоалетната хартия отпред назад, без пипане с мръсни ръце)!!!

Общи условия

Активация на акаунт