Зеленият чай - пакетчета или таблети??

  • 15 756
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 595
Зеленият чай е вреден за червата.
Глупости в обобщено изречение!!! ooooh!
Пия зелен чай постоянно вече не помня колко години.Не пия ни кафе,ни кола-чувствам се прекрасно!!!
Ако е слабителен-да,като всеки друг подобен.

# 16
  • Мнения: 6 958
Момичета, а вие от кой зелен чай пиете?Аз имам на "пикуик",ама нещо не ми харесва.

Да, и аз питам да дадете някакво наименование на съвсем обикновен зелен чай, а не този за отслабване...  newsm78

Поци, писал си и другаде, но повтори пак моля какъв е този зелен чай на таблетки, как се води, какви пари е и какво му е действието/предназначението?   bouquet

# 17
  • Мнения: 595
Аз пия предимно този.Има го по магазините с различни аромати.Предпочитам насипните и задължително да е с аромат на жасмин(в краен случай мента).И LIPTON не е лош(на пакетчета)

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 07:36 от amrianka

# 18
  • Мнения: 2 631
Момичета, а вие от кой зелен чай пиете?Аз имам на "пикуик",ама нещо не ми харесва.

Да, и аз питам да дадете някакво наименование на съвсем обикновен зелен чай, а не този за отслабване...  newsm78

Поци, писал си и другаде, но повтори пак моля какъв е този зелен чай на таблетки, как се води, какви пари е и какво му е действието/предназначението?   bouquet

Може ли аз? Може ли аз?  Grinning
Аз пия въпросния чай, който Поци би описал, затова ще ти дам инфо по - бързо:
Чаят си е зелен чай, на "Теавиго", в кутийка за лекарства и струва в аптеките 8лв. (поне аз на толкова го взимам).
http://adipharm.com/product.php?l=bg&n=45

Това е основната информация за продукта, а малко по-късно мога да опиша и текста от листовката, понеже си купих нова кутийка вчера  Peace

Иначе на пакетчета предпочитам зеленият чай на Twinings!  Blush

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Зеленият чай е вреден за червата.
Глупости в обобщено изречение!!! ooooh!
Пия зелен чай постоянно вече не помня колко години.Не пия ни кафе,ни кола-чувствам се прекрасно!!!
Ако е слабителен-да,като всеки друг подобен.
Да бе... доктора, който се занимава с билколечение говори глупости, а сульо и пульо знаят по-добре ooooh!
Аз пък пия кафе и също се чувствам прекрасно Grinning

# 20
  • Мнения: 595
Всеки има право да няма вкус.

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Споделям професионално мнение, а всеки има право да вярва или не.

# 22
  • Мнения: 2 631
Според мен става въпрос за зелен чай за отслабване, наблъскан с примеси или просто по-силен екстракт .... Изчетох сума ти статии в нета, преди да си купя и започна да пия зелен чай, и никъде не прочетох нищо вредно, освен това, че ако прекалиш с приема през деня, можеш да станеш по-нервен заради количеството насъбрал се в организма кофеин. Нищо друго!  Peace
А и много специалисти отричат даден продукт, за да рекламират своя  Crossing Arms

# 23
  • Мнения: 330
Зеленият чай е вреден за червата.
Глупости в обобщено изречение!!! ooooh!
Пия зелен чай постоянно вече не помня колко години.Не пия ни кафе,ни кола-чувствам се прекрасно!!!
Ако е слабителен-да,като всеки друг подобен.
Да бе... доктора, който се занимава с билколечение говори глупости, а сульо и пульо знаят по-добре ooooh!
Аз пък пия кафе и също се чувствам прекрасно Grinning
Хайде сега сульо и пульо ...  Naughty
Събери двама доктори, занимаващи се с билколечение и им задай няколко въпроса и на двамата и ще видиш, че поне на един ще получиш различен отговор. Просто по тези въпроси от край време си се водят спорове, още повече, че всяко нещо в прекалени количества си е вредно по един или друг начин (само не знам какво количесво зелен чай трябва да изпиеш, ако го пиеш по нормалния начин - на пакетчета, за да ти навреди).
Ето няколко откъса точно по въпроса за действието на зеления чай в/у храносмилателната система:

"зелените чаеве се прилагат при ентероколити ( възпаления на тънкото черво ), протичащи с диария. Ако чаят е много концентриран и богат на танинови вещества, може да има и дразнещо действие върху лигавицата на стомаха, при хора страдащи от гастрит или язва. При тях, след прием на голямо количество такива чаеве, могат да се появят болки, гадене и повръщане. "

"Храносмилателна система


- Успокоява възбудената чревна перисталтика
- дезинтерия и инфекциозни ентероколити- благотворното действие на чая при тези заболявания се дължи на бактерицидните му свойства, а богатството на витамин Р помага за по-бързото възстановяване на на лигавицата и предпазва червата от кръвоизливи.
- при запек чаят трябва да се пие студен, с повече захар или най-добре с мляко.
- при хроничен гастрит с намалено образуване на солна киселина се препоръчва слаб зелен чай.
- при хроничен панкреатит, намалената секреция на панкреасен сок също може да бъде стимулирана от чай
- ЗАБРАНЕНА е употребата на силен черен чай при активна язва или гастрит. Може да се приема лек зелен чай с по-слаба к  концентрация.
- облекчава храносмилането след прием на тлъста и мъчносмилаема храна
- действа благотворно при натрупване на токсини в червата като следствие на заболяване на черния дроб, сърдечна недостатъчност и др.
- подобрява общото състояние, тонизира и стимулира апетита при тежките чернодробни заболявания- хепатит и цироза.
"

А това е източникът: http://www.e-placebo.com/index.php?option=com_content&task=view&id=36
Има още много полезна информация за зеления, черния, жълтия и червения чай  Peace

# 24
  • Miami
  • Мнения: 412
Чела съм, че зеленият чай е мощен антиоксидант!

# 25
  • Miami
  • Мнения: 412
И няма значение дали е на капсули или пакетче, важното е да се пие. Просто вкусът на чая е малко гаден  Sick

# 26
  • Мнения: 595
Рени,вярвай на когото си поискаш,но да наричаш сульо и пульо всеки който е с различно мнение от твоето- ще извиняваш Много!
От 2 чаши чай на ден е по вероятно да изтънее мозъка от колкото червата....излизам от темата.

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени,вярвай на когото си поискаш,но да наричаш сульо и пульо всеки който е с различно мнение от твоето- ще извиняваш Много!
От 2 чаши чай на ден е по вероятно да изтънее мозъка от колкото червата....излизам от темата.
Аз нямам мнение по въпроса за зеления чай- това, което написах го каза д-р Тошков от Хербамедика! "Сульо и пульо" наричам хората, на които не им е това специалността, но се изказват компетентно.
Междувременно пуснах чичко Гугъл и ето какво ми извади (обърнете внимание на последните 2 мнения): http://www.bg-lesbian.com/forum/viewtopic.php?p=37601&sid=44 … b35201e4701acf548
Който се интересува от въпроса- нека се консултира с диетолог Peace Мен не ме касае- не си падам особено по чая Wink

# 28
  • Мнения: 2 631
Рени, в много интересен форум си изкарала много интересни мнения пак на сульо и пульо...  Thinking
Всички статии, поместени в интернет (на които съм попадала) са позитивни за зеления чай.
Искам само да пиам д - р тошков лично ли ти го е казвал или е имало такова негово публично изказване?

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Рени просто бърка зелен разхлабващ чай със зелен тонизиращ  Peace Всъщност доста хора не правят разлика, кой знае защо  Rolling Eyes
И да - този, който пият за разхлабване изтънява червата, съгласна съм  Peace Но темата е за съвсем друг чай, който има само положителни действия  Wink

Общи условия

Активация на акаунт