спирала "Мирена"

  • 245 849
  • 624
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 71
здравеите.аз имам мирена от 3 години,сложих япо здрвословни причини .правех полипи на шииката и матката 4 пъти имам и леомиом на матката които благодарение на мирена ве4е не рецидивират.мн. съм доволна.за да бъда честна трябва да ви кажа че всички които сте поставили ще имате и занапред такива аномалии/говоря за продължителен ,но оскъден цикъл/.това да не ви притеснява,главната цел е хормона които се впръсква ежедневно да подтиска нарастването на ТУ образованията.при мен лично повече не се появиха полипи повече и миомата намали размера си.СЪВЕТ КЪМ ВСИЧКИ ВАС МИРЕНА СЕ СЛАГА ПРИ ПРОБЛЕМ ОТ РОДА ПОЛИП<ОБИЛНИ КЪВОТЕЧЕНИЯ,ХИПЕРПЛАЗИЯ НА МАТКАТА И ПОВИШЕНО НИВО НА ЕСТРОГЕНА.тои е този които прави белята при нас особено след 40год.мирена е хормон тип прогесерон/оргаметрил/които влиза в деиствие след 15 тия ден от цикъла и коригира плътността на ендометриума/матка/така че да доиде цикъл.които иска повече подробности веднага отговарям,дори за други здр. проблеми.пишете

# 61
  • София
  • Мнения: 5 289
Ти лекар ли си?

# 62
  • Мнения: 71
сега видях въпроса Вти .има ли значение след като предлагам консулт, ,никога не бих коментирала нещо което незнам,още повече съм го изпитала на гърба си ,ако имаш въпрос към мен питаи

# 63
  • Мнения: 924
От пет месеца съм с мирена и цикъла ми съвсем се обърка през 23 до 35 дена и все още ми прецапва по средата. Това нормално ли е newsm78

# 64
Zdravejte dami,
ot godina imam Mirena, do 6-tia mesetz mi zataapvashe i vse mi napomnqshte za sebe si ot edinm mesetz postoqnno mi kyrvi, izpisaha mi dopylnitelni hormoni duphaston t.k hormona mi bil malko. Okazva se che dosta jeni si mahat spiralite poradi tazi prichina. Ima li nqkoj ot Vas takiva problemi kato men, tochno sviknah s neq i ajde.........

# 65
  • София
  • Мнения: 5 289
Махни спирала, докато не си си навлякла проблеми, вместо да се тъпчеш допълнително с хормони, смени я, сложи друга.

# 66
  • Мнения: 2
здравейте,  аз съм на 30г. не съм раждала и съм опитала какво ли не да се предпазя от забременяване. Искам да попитам дали е добре да си поставя такава спирала.

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 11:15 от anastasijan

# 67
  • Мнения: 1 866
При мен вече стана година и половина откакто сложих Мирена. До 6-я месец ми зацапваше, но оттогава нямам проблем. Аз лично съм изключително доволна от спиралата, защото си реших проблема, който ме мъчеше. Обаче ако имах странични ефекти, не бих взимала допълнителни хормони. Все пак Мирената има хормон, който би трябвало да реши проблеми, а не създава нови такива.
На анастасиян бих казала, че Мирена се препоръчва главно на раждали жени и пишеше, че още по-добре било, ако жената е раждала 2 пъти.

# 68
  • Мнения: 71
ДО anastijan,ако нямаш здравословни проблеми и след като не си раждала не препоръчвам.по добре кондом или обикновена спирала макар че и тя крие своите негативи.помисли

# 69
  • София
  • Мнения: 5 289
здравейте,  аз съм на 30г. не съм раждала и съм опитала какво ли не да се предпазя от забременяване. Искам да попитам дали е добре да си поставя такава спирала.

Спирали не се слагат на нераждали жени, може да има проблеми с последствия от които забременяването да стане невъзможно, за нераждалите жени най-подходящи са противозачатъчните таблетки или презервативите, както ти е удобно.

# 70
  • Мнения: 2
можете ли да ми препоръчате хапчета, който имат най-малко странични ефекти върху целият организъм. Знам, че се отклонявам от темата, но ви моля за помощ

# 71
  • София
  • Мнения: 5 289
Може да ти ги препоръча гинеколог. Peace

# 72
На мен ми поставиха мирена в неделя (08/02/2009), но и до днес - четвърти ден, кървенето продължава, а доки даза, че не трябва да има кървене освен остатъчното от цикъла. Дали е нормално?

# 73
  • Мнения: 71
Да напълно нормално.Аз имам мирена от 3 години и все още не мога да се отърва от тези аномалии,но това да не те притеснява.Като си ходиш редовно на гинеколог да ти гледа спиралата и да ти замерва нивото на ендометриума и е наред,няма стр.Въоръжи се с търпение за тези въпросни зацапвания ще ги имаш и след 3 год. но не се притесняай аз ги имам същите и сега,но посещавам гинеколог на всеки 6 месеца.Явно това е слабата част на мирена.Въпроса е при прегледа да нямаш отклонения.Ако имаш др. въпрси питай.

# 74
Благодаря за отговора! Тези дни питах гинеколога си по телефона дали кървенето е в реда на нещата, а той този път ми отговори, че стига да не е кръвоизлив, кървенето може да продължи и до първия редовен мензис. Но тогава как ще разбера дали кървенето не е резултат от изхвърляне на спиралата? По какво си личи, ако спиралата бъде изхвърлена?

Общи условия

Активация на акаунт