Второ дете?Време ли е?!

  • 1 632
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 755
За отговорилите, че е време - много ми е интересно, кога става време за 3 и четвърто дете?

# 16
  • Мнения: 9 973
Време е, когато майката го поиска  Peace, таткото няма да гледа 2бебета, нали? Едно е да се радваш само на мъничетата, друго е цял ден да си в грижи около тях.
подкрепям Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 4 588
Според мен най-подходящото време е, когато и двамата родители го искат. Особено майката, защото все пак тя ще е бременна 9 мес. и трябва да се чувства готова физически и психически затова.

 Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 581
Когато и двамата го искате.При нас разликата мужду децата ни е почти 10 год.
Не смятам че това е най добрата разлика но така се получи и не съжалявам . Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
Когато и двамата сте готови.

# 20
  • Мнения: 1 555
Когато чувстваш и желаеш да се отдадеш на още едно прекрасно създание !
Иначе виж виж разликата на децата ми и си помисли  Wink

# 21
  • Мнения: 865
а аз някакси още не се чувствам готова.
Щом не се чувстваш готова ,значи не е сега момента.
Мен ми трябваха 8год.,за да поискам още едно дете.

# 22
  • Мнения: 1 877
За мен е рано!Аз забременях с Дарин,когато Боян беше на 2,3г.

# 23
  • Мнения: 306
Много е индивидуално... Дъщеря ми е на 12 години. Мисля, че тази разлика е доста голяма. Но пък нямаш идея как се проявява в нея майчинското чувство вече, колко е отговорна и колко ми помага още от сега... И аз съм напълно готово за това, за разлика от първия път.
Ако не си готова обаче самата ти, според мен е по-добре да изчакаш.
Но не чак колкото мен smile3503

# 24
  • Мнения: 3 478
Аз съм за малката разлика ( както си личи), но пък ако не си готова за второ, това няма никакво значение. Въпроса не е кога е подходящо, защото няма универсален отговор за това, а кога на теб ще ти е удобно.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 679
Лично за мен е рано- сина ми стана скоро на 2г. ,а аз не мисля да имам второ дете....поне още 2г. Rolling Eyes
Ако мислиш че си готова,много хубаво,но ако не си -изчакай момента.... Hug

# 26
  • Мнения: 4 406
само ако се чувстваш готова за това ново предизвикателство. времето е относително понятие

# 27
  • Мнения: 37
Aко не се чувстваш готова - не бързай! Важното е да се почувстваш достатъчно "узряла" за второ, все пак ти си Майката , т.е. основната фигура в отглеждането на децата. Така че твоята дума е решаваща според мен.

# 28
  • Мнения: 297
Аз смятам, че трябва да вземете това решение в зависимост от първото дете. Поне нашият случай е такъв. Моята дъщеричка е на година и почти пет месеца и все още иска да я вземам или нося на ръце. Не мога да си позволя при това положение да забременея, защото не е добре да я вдигам, тя тежи. Понякога я приспивам на ръце, когато плачка, заради зъбки или нещо друго. Така, че ще изчакаме още известно време. Докато стане по-самостоятелна. Помисли и за тази подробност. Защото една бременна жена трябва много да се пази, за да роди здраво детенце.

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Когато и двамата сте готови.


 Peace

Общи условия

Активация на акаунт