поликистозни яйчници

  • 4 694
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 610
От седми клас съм с тази диагноза.Колко години съм пила Диане,оргаметрили и тем подобни ooooh!,то не бяха билки и какво ли не и всички ми казваха,че като забременея ще се оправя.Няколко месеца след като спрях хапчетата започнахме с бебеправенето и стана на третия месец.Като родих,забравих за този проблем,имах си редовен,нормален цикъл.Второто бебе стана пак на третия месец от опитите,а помежду им имам и две непланирани бремености от "пазене"-и това всичкото след като цял живот са ми казвали,че ще имам проблем със забременяването Hug.Така,че не се шашкай,а действай смело  bouquet

# 16
  • Мнения: 690
Аз също съм с поликистозни яйчници (разбрах го скоро като диагноза, но оттавна имам проблем с кистите). Пила съм близо две години Мерсилон, после го спрях, защото в комбинация със слънце се изприщвах от него. Забременях много бързо - от втория-третия опит. Имах кисти по време на бременността дори (махнаха ми ги с лапароскопия в чтвъртия месец). Преди няколко месеца имах две кисти, пих Ясмин, ама  нещо не ми понесе и го спрях. Сега си мисля за второ бебче, но още имам една киста и смятам да изчакам да се махне, за да пробвам.

Така че няма причина да не забременееш. Опитай и не се притеснявай - може и да мине година до успеха  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Момичета, а какви са симптомите при поликистозни яйчници?

# 18
  • Мнения: 194
Нати,при всеки са различни симптомите!
Аз съм чувала за нередовна менструация,петна по лицето,прекалено окосмяване,акне и кой знае още какво,но най- -сигурният метод е редовно ходене на гинеколог и преглед с вагинален ехограф,ако доктора не ти го препоръча(защото те глрдат само за да отбият номера) ,ти настоявай за всичко.Преглед на ехограф(+ гърдите),цитонамазка и ако има и колпоскоп.
Благодаря на всички, които ми отговориха,надявам се след известно време да се похваля с добри резултати,а и не само аз Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати,при всеки са различни симптомите!
Аз съм чувала за нередовна менструация,петна по лицето,прекалено окосмяване,акне и кой знае още какво,но най- -сигурният метод е редовно ходене на гинеколог и преглед с вагинален ехограф,ако доктора не ти го препоръча(защото те глрдат само за да отбият номера) ,ти настоявай за всичко.Преглед на ехограф(+ гърдите),цитонамазка и ако има и колпоскоп.
Благодаря на всички, които ми отговориха,надявам се след известно време да се похваля с добри резултати,а и не само аз Peace

Благодаря  Simple Smile
А с обикновен преглед с ехограф /не вагинален/ не се ли вижда, ако има кисти?

# 20
  • Мнения: 194
Мисля,че е по сигурно с вагинален,защото при мен с обикновенния само ми казаха,че имам киста и сраствания,но нито къде е тази киста и това срастване, ни дай боже Rolling Eyes.После друг доктор ме гледа Shocked и с вагинален и пак нищо не каза той дори отхвърли това че съм имала киста и каквото и да е Twisted Evil(а болките които имах си останаха),но поне се сети да ми направи цитонамазка Naughty, та се  хванаха  навреме измененията на шийката,които по късно оперирах.Поликистозният яйчник ми го откри 5 доктор #Crazy(в частната клиника на Горчев в Плевен).
Така че ти пожелавам да попаднеш на точния доктор от първият път и дано всичко да е наред  bouquet

# 21
  • Мнения: 124
Аз съм пила Диане 35 /пак на Шеринг/ и след тях яйчниците ми за известно време не бяха поликистозни, но после пак си ставаха такива.
Обаче съвета е - спираш ги и веднага почвате правенето на бебе. Защото противозачатъчните имат ефект на бумеранг. След тях настъпва "бясна" овулация и се забременявало от "въздуха". Така че давай, дерзайте...
И спокойно, това не е сериозен проблем и съм сигурна че ще забременееш скоро.
Успех!

# 22
  • София
  • Мнения: 3 610
Момичета, а какви са симптомите при поликистозни яйчници?

Има два варианта,доколкото знам
Единия(моя) е с обилен,нередовен цикъл,продължаващ понякога месец(а и повече),прекомерно окосмяване,акне и други екстри.
Втория е липса на цикъл с месеци,при него мисля че се прави операция-моя приятелка беше така,но и без лечение и операция забременя,вярно,че по-трудно отне и около две години,но съпругът и пътуваше непрекъснато и не си беше вкъщи често.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 552
С поликистозни яйчници съм от 10 години.Пила съм наи-различни противозачатъчни,но когато рещихме вече да си правим бебе се оказа,че 9 месечния курс с Марвелон не е бил достатъчен.На първия месец (юни)спиране на лекарството мензесът ми така и не доиде.Тгава смених лекаря(тръгнах при Минев-горещо ти го препоръчвам).Той ми изписа лекарства за предизвикване на мензис и от тогава нещата си тръгнаха от самосебеси.Беше ми предписал и лекарство за предизвикване на овулация,но рещихме да пробваме първо без тях.2-3 месеца мензисут ми идваше общо взето нормално-кога по-рано,кога закъсняваше.През това време правехме опити,но не кои занае колко настоятелни,без изчисления и температури.Октомври си взех тест за овулация(те сеправят няколко поредни дни около датата на овулацията) и ето че третия тест беше положителен.Теста за бременност след три седмици също беше положителен.Така че горе главата и спокойно(не че аз бях много спокойна)На мен лекари ми бяха казали че след раждане проблема ще ми се оправи,но уви пак съм на противозачатъчни

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 996
момичета,благодаря на всички,за това,че споделихте с мен вашите опити и трудности с така желаното появяване на бебче в живота ви.Аз все още не се отчайвам,въпреки,че не мога да спра да мисля за това.Сега се захващам с повече неща и повече работя,за да не ми остава да мисля за глупости и да оставя всичко да се случва без мн мн да го мисля.
Искам да ви попитам нещо.Аз вече спрях хапчетата.Сега чакам да ми дойде цикълът,все още регулиран от тях.Другият месец няма да ги пия и ще се моля да ми дойде.Въпросът ми е дали е добре да почваме веднага да правим бебето или да изчакам един редовен цикъл да видя дали ще дойде?Дали ще има някакъв проблем за мен или за бебето, ако стане от раз още в първия месец след спирането на хапчетата?Защото ме е страх,че колкото повече време минава толкова по-голям ще е рискът за това дали ще ми дойде и дали ще имам нормална овулация.
Благодаря ви предварително.

# 25
  • Мнения: 325
Щом последно си с Ясмин почвайте веднага - за сведение прочети книжката към тях, т.е. достатъчно чисти са. Отговорите на въпросите ти се съдържат в по-горните постове.

# 26
  • Мнения: 194
Момичета,здравейте отново!
Много съм притеснена,от резултата на ТСХ-хормона на щитовидната жлеза,който е -6,67,при възможни 0.27-4.2. Cry
Днес си правих изследването в Бодимед на Позитано 24,Половите ФСХ-6.2 и ЛХ-8.37са в норма,Имунореактивния инсулин е17.59,а глюкозата 6,ако някой знае какво следва от тук нататък,нека да сподели Praynig  bouquet

# 27
Здравей и от мен.Не се тревожи излишно.Твоето писмо описва моето положение от преди година.И аз бях според лекарите,много зле.Десният ми яйчник го бяха отписали,поради силно кистозна структура....дори ми препоръчаха инвитро.....Посетих пет различни гинеколога.9 месеца преди да забременея бях без цикъл.Преди това пиех същите лекарства посочени от теб(предимно Ясмин)....е..."..Бях отчаяна,и постоянно слушах неща от типа"Ако въобще успеете да забременете.......".Докато не отидохме на почивка на един гръцки остров...успокоих се,спрях да мисля негативно,починахме си....и сега резултата спи в съседната стая...имаме прекрасно момиченце.Ще видиш не е толкова зле...Спокойствие.Стискам палци

# 28
  • Мнения: 3
здравейте! и аз съм с поликистозни яйчници от 7 години, лекувах се с Диане няколко пъти, но от 2-3 години не съм взимала никакви таблетки и отново имам поликистоза. Сега планирам още едно лечение с противозачатъчни. Въпросът ми е колко време да ги вземем преди да почна опити за забременяване?

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 996
здравейте всички.искам да ви помоля отново за съвет.днес е 32рия ден от последният ми цикъл.за първи месец от 3 години не съм пила хап4ета.спрях ги.но не ми идва.и съм мноооого притеснена.когато говорих с лекаря си преди месец той каза,че ако не ми дойде след спирането на хапчетата значи ще имаме сериозен проблем и може би  ще трябва оперативно да ми махнат кистите в яйчниците.
не знам какво да правя.за всеки случй си направих тест за бременност, но е отрицателен.
ако някоя от вас е пила противозачатъчни моля да ми каже след спирането им кога й е дошъл цикъла и дали е чакала 2 месеца примерно да й дойде.
благодаря ви предварително.

Общи условия

Активация на акаунт