Откачам с това училище

  • 3 134
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз затова при мъж в къщи не пуснах ДАни на детска
мъжо излиза в 7 и се прибира в 21 3 дни поред
другите излиза в 19 и се прибира в 9 сутринта
сетет се кой ще оправя детето и с бебе на ръце трябва да го води до детската в съседния квартал
затова отказах детска
за училището се разбрахме с мамчето че след 5г ще е пенсия и ще помага Wink
иначе днес бях на гинеколог да ми вземат биопсия с малката ....не иска при баба си... и аз почти ревях на връщане към къщи след като пътувах 1ч и чаках още едини на връщане още 1ч....
та миличка Бърди не си сама
живота в Бг е труден и за семейни и за самотни и за сами родители...за всички родители
и тъпата държава няма никакво намерение да осигури защита на родителите и децата....а искат прираст на населението...

# 16
  • usa
  • Мнения: 2 113
моята кума като студентка така си изкарваше по някой допълнителен към стипендията лев - водеше и вземаши едно момче от училище и два-три дни от седмицата стоеше с него след училище докато дойде някой да я отмени. не знам колко са гладни студентите тези дни, но на времето хич не беше нещо, което работещ родител не може да си позволи.

# 17
  • Мнения: 6 315
Бърди, трудно е, но има варианти, само не се ядосвай много, защото нервите ти никой не може да възстанови! Всичко ще е наред, и на двамата ви трябва време за да свикнете.

живота в Бг е труден и за семейни и за самотни и за сами родители...за всички родители
и тъпата държава няма никакво намерение да осигури защита на родителите и децата....а искат прираст на населението...

Много си права за съжаление...

# 18
  • София
  • Мнения: 17 283
По-спокойно ми е днес, даже ми е леко смешно - при цялата еквилибристика дето я правих да водя детето в 7:20 при чуждата баба, за да не си закъснея за сутрешната среща и стигнах даже по-рано, се оказа, че една фльорцава леля щяла да закъснее, така че срещата мина за 9:30.
Ще се оправим, естествено, просто напрежението е по-голямо.
Каси, преди ги нямах тези проблеми, защото градината работи от 7 и аз го водех в 7:30 а после в 5:30 го взимаше бавачката и го гледаше докато се прибера. А сега трябва да го оставям в 8:20 и жената да го прибира в 12 и ми се е**ва мамата, включително и финансово.
Но ще се оправят нещата де, след някой месец ще го оставям в 8 да си чака госпожата сам, не е бебе вече.
Лошото е, че ми се разболя детето, от вчера е с кашлица и сополи, тоя уикенд ще се лекуваме.

# 19
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
По-спокойно ми е днес, даже ми е леко смешно

браво! "светът е оцелял защото се е смял"
вярвам че ще се справиш! само не се отчайвай - отчаянието замъглява разума и човек спира да може да намира изходи....
целувки и да оздравявате - витамин ц- АМПУЛА! задължително! и можеш и калиев глюконат - АМПУЛА - два пъти на ден от двете по половин ампула. помага да се закрепи детето.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 283
Мерси, catnadeen , само ми кажи колко голяма ампула - има ли различни грамажи или нещо такова?

# 21
  • Мнения: 6 315
Бърди, вземи "детски" ампули витамин С - те са по 2 мл. Калциев глюконат аз не съм давала много отдавна. Можеш да му правиш липов чай и чай от лайка с мед и лимон на детето Simple Smile и ако търпи и лайка в нослето също помага.

# 22
  • София
  • Мнения: 17 283
Ще взема, мерси  Hug
Дано се оправи бързо детето, толкова исках да се позабавляваме тоя уикенд - я на планина, я до Рилския манастир да идем...
Нищо, другия.

# 23
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
а според мен - вземи голямата ампула вит с и я дели на две
вит с не можеш да предозираш
а глюконата подсилва освен че действа противоалергично - моя съвет е да пробваш с две ампули - не вредят

# 24
  • Мнения: 6 315
Извинявам се за офф-а: Вит. С се окислява от въздуха и ако го делиш на две - вторият път вече не е вит. С Simple Smile. Освен това може да направи проблеми на пикочните пътища, ако се прекали с него така че да не рискува Wink.

# 25
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
ООх, и аз съм на същият хал,
Алекс тръгна на училище и на мен ми идва да се гръмна.
Сутрин имам чувството че до 8 съм работила два дни- до като го оставя какво ли не правя,
по- лошото е обаче вечер- детето е било с бавачката(баба пансионерка като на бърди),
уж си е понаписало пустите ченгелчета, обаче аз си нямам идея какво трябва да се сложи в чантата за другият ден например. Като се прибера, докато поговоря с него и приготвя вечерята е дошло време да ляга, (сега ляга рано, защото е много изморен), а сутринта всичко започва отначало. За капак ,идиота, наречен баща благоволи да прояви желание да вземе детето за уикенда, и пак няма да мога да съм повече време с  него, така ми е болно.
Тъжно ми е че друг човек изгражда в него навици да учи, а аз в същото време не мога да си позволя да намаля темпото, защото ще издъхнем финансово.

# 26
  • Мнения: 2 336
Аз поне не мога да се оплача за сега, че не мога да обърна внимание на детето си. Винаги съм мислила, че няма да позволявам на друг да възпитава и отглежда моите деца. Но не съм предполагала какво ще ми подготви съдбата. Оказва се, че това, че сега съм в болничен е плюс поне по отношение на училището. Ама явно всичко ще е докато се роди бебето. За после не знам и честно да си кажа вече ме е страх от това, което предстои.
Поздравявам ви за това, че се борите и гледате да сте максимално полезни за децата си.   bouquet

# 27
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Бърди ,и аз така откачам.На мен в 1 клас баща ми беше жив и го водеше и взимаше.Нямате ли занимална?Аз пък откачам в 5 клас,всеки ден се прибира и аз всеки ден оставям по15-20лева в книжарниците.Уча за митове,за дроби, караме се,обяснявам колко е важно да си 5 клас а ма не само на компа гледа как да седне.
Това ни е на нас мамите-връщаме се в училише отново с децата ни. Party

# 28
  • София
  • Мнения: 397
Не мисля,че госпожата закъснява,първи клас по принцип са от по-късно.Иначе пак има недоволни,че децата не си доспиват и не могат изведнъж да се адаптират от детската.Искат ги в 8.10 ,за да могат всички да се съберат,докато дойде госпожата-към8.20,а самият час почва в8.30.Но не пречи като го заведеш по-рано да помолиш охраната да го наглежда до идването на госпожата-никога не са ми отказвали,сяда при тях и си говорят. Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 17 283
Тъжно ми е че друг човек изгражда в него навици да учи, а аз в същото време не мога да си позволя да намаля темпото, защото ще издъхнем финансово.


Ей това май и е основния проблем и мъка, другото се оправя с повечко организация и тичане.

Общи условия

Активация на акаунт