Не си държи главата изправена

  • 18 211
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 362
И според мен нямаш повод за притеснения.Бебето ти е на 2 мес. все пак.
Слагай го по-често по корем,стимулирай го с играчки,ще се научи да я държи-спокойно Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 581
Колкото е възможно повече слагай детето по корем това ще го стимулира и скоро ще започне да си я държи.
Само не се плаши при всяко дете е различно ,моите и двете още в родилното си ги държаха изправени.Но на моя позната дъщеричката и започна някъде към 3м.
 

# 17
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Ивайло също доскоро не си я държеше стабилно, но лекарят каза, че няма повод за притеснение - просто бил по-мързелив Laughing
Е, вече започна, но пък още не се обръща, а повечето бебета на неговата възраст го правят... Rolling Eyes Явно наистина си е до дете.
Между другото, той лично по корем изобщо не обича да стои и колкото и да се опитвам, след втората минута започва да плаче.

# 18
  • Мнения: 630
Контролът на главата се проверява като се повдига бебето за ръцете до седнало положение и главата трябва да е на една линия с тялото. Но този контрол не е задължително да го има на 2 месеца. тези проверки се правят от педиатър и ако той прецени, ще ви насоче към консултация с детски невролог. Мисля, че малко бързаш. При нас също имаше по-късен контрол на главата, но Мия въобще не понасяше да стои по корем, както е и до ден днешен. пищеше неистово, така че не съм я мъчила да стои много по корем. Консултирай се с педиатъра мви ако му имаш доверие, ако не директно при детски невролог. Мога да ти препоръчам, ако искаш. Пусни ми бележка.

Общи условия

Активация на акаунт