Стана ми страшно!

  • 4 330
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 516
Вие не сте ли изпадали в подобно състояние? Винаги ли сте мили и внимателни с децата си? Никога не сте крещели и не сте изпадали в истерия?

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
вярвам, всеки е убеден, че щом човек има дар-слово, от мухата става слон.

Не знам защо трябва да има коментар на тази случка.

# 17
  • Мнения: 6 164
Принципно всеки сам решава по какъв начин ще вузпитава респект у децата си - някои го правят с шамари, други със заплахи...

С бой и заплахи не се изгражда респект, а страх. Разликата е, че респектът е за цял живот, а страха отминава, когато това момче порасне. И никакъв респект.

Предисторията не ме интересува, аз съм възмутена вече, само от факта, че е бито детето. Преувеличено или не, измислено или не, такива неща съществуват и каквото и да е направило детето не е нужно да е бито. Нито мъж да посяга на жена, нито възрастен на дете - просто не са в една категория. Това ми стига. Peace

# 18
  • Мнения: 516
Според мен е преекспониран случаят.

# 19
  • Мнения: 1 671
Хайде да не вадим генерални изводи от така разказана случка.

Ми я си представете, че това момче е хукнало да пресича улицата без да се огледа, а майката с бебето в количка е станала свидетел на това, как шофьор с последни усилия е успял да набие спирачки на косъм пред детето й?

Подобно нещо ми се е случвало, нищо че "огледай се, преди да пресечеш" е мантрата ми. И съм реагирала почти като тази майка.
Щото предпочитам детето ми да запомни хубавичкия пердах, отколкото да живее само в моите спомени.



# 20
  • Мнения: 8 999
Хайде да не вадим генерални изводи от така разказана случка.

Ми я си представете, че това момче е хукнало да пресича улицата без да се огледа, а майката с бебето в количка е станала свидетел на това, как шофьор с последни усилия е успял да набие спирачки на косъм пред детето й?

Подобно нещо ми се е случвало, нищо че "огледай се, преди да пресечеш" е мантрата ми. И съм реагирала почти като тази майка.
Щото предпочитам детето ми да запомни хубавичкия пердах, отколкото да живее само в моите спомени.





Честно казано описаната случка с онази майка не можа да ме разплаче, но предположението на Моли Уизли успя.

# 21
  • Мнения: 47 988
съгласна съм с  Моли Уизли!
иначе за историята на Ню - и аз знам за такъв случай- леля ми не искаше второто си дете и винаги, и до ден днешен, то е лошо и наказвано за всичко, а на  голямото всичко е разрешено, обичано е и т.н.
опитвали сме се да направим нещо по въпроса цялото семейство, но уви- майката си е майка и никой не може да я замени, а подобно отношение от майка е непростимо  деформира характера завинаги

# 22
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Разпаках се - направо съм потресена. Никога не бих се държала така с детето си, дано Господ даде сили на всички майки да запазят човечността си и да не позволява на истерични майки да малтретират децата си.
Много много мъчно ми стана за горкото дететнце и това е майка му - най - съкровеният човек в живота му, жената, която трябва да е най - нежна и най - мила с детето си, спасентието на човечето.
Защо така майките загубват самообладание, сигурно си има проблеми, обаче детето не е виновно, нямам думи. Прочетох нещо, което се запамети в съзнанието ми и го използвам "Отговорът на всеки въпрос, зададен от дете е ЛЮБОВ"

# 23
  • Мнения: 412
Каквато и да е предисторията,този ужас ,който детето има от баща си ,не е случаен.За майката пък изобщо не искам да коментирам,в крайна сметка на 6-7 години какво толкова може да е направило,да е убило човек ли?Щом детето се опитва да обясни нещо,значи може да се комуникира с него и по друг начин,освен с удари и то по главата! #Cussing out
и то неколкократно! Hug

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И мен са ме изкарвали извън релси, и аз съм удряла шамари. Но никога не съм ги налагала по главата- това не мога да го приема Naughty

# 25
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
вярвам, всеки е убеден, че щом човек има дар-слово, от мухата става слон.

Не знам защо трябва да има коментар на тази случка.
Подкрепям!
Вие не сте ли изпадали в подобно състояние? Винаги ли сте мили и внимателни с децата си? Никога не сте крещели и не сте изпадали в истерия?
(И аз съм изпадала в истерия...)

# 26
  • Мнения: 412
И мен са ме изкарвали извън релси, и аз съм удряла шамари. Но никога не съм ги налагала по главата- това не мога да го приема Naughty
И аз не мога, може би е неприемливо. Но когато ми стна мъчно за това дете ( а и за двете) се почувствах в познато настроение и се сетих за една случка от миналата година.
Вървяхме с мъжа ми по една улица и преди да пресечем светофара смени светлината си и ние трябваше да изчакаме. До нас спря майка с дете на около 6-7 години. Детето не видяло, че светофара внезапно сменя светлината си тръгна да пресича и мъжа ми го хвана леко и го върна на тротоара, където заблеяната му майка си чоплеше нещо в телефона. Когато тя се усети какво стана, като започна да го блъска, да го обижда ...въобще беше, как да кажа, "изправяща косъма" ситуация. Мъжа ми се обърна към нея и каза:"защо се държиш така с детето си? Спри се малко!"- успя и него да изкара от равновесие тая ...тя се обърна и му отговори:"Аз съм го родила, аз си го гледам, аз го храня.Ти кой си? не ми помагаш с нищо, тъй че не ми се меси!" Вирна си носа и пресече, като не спря да удря горкото дете по замръзналото тяло през цялото време.
Пак се натъжих.... Тогава ми се искаше да звънна в полицията... Нищо не направих....

# 27
  • Мнения: 2 957
През цялото време докато четях се поставях на мястото на майката.Кой знае какво е направило диваненцето (не влагам нищо лошо в тази дума) за да я изкара извън нерви.

# 28
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Макар и да незнаем предисторията на тази истерия, прави лошо впечатление. И на мен ми дожаля за детенцето Cry
Peace

# 29
  • Мнения: 3 146
Не бих нарекла "лошо впечатление" това, което подобно събитие поражда е мен. По-скоро е ужас и безсилна злоба!

През цялото време докато четях се поставях на мястото на майката.Кой знае какво е направило диваненцето (не влагам нищо лошо в тази дума) за да я изкара извън нерви.

Каквото и да е направило, не може да го бие!!! Майка ми ме биеше така по главата. Е, няма такъв ужас! Освен това, не ви ли прави впечятление, че детето знае какво ще се случи, ако се обадят на баща му и това нещо май не е нещо, което бих приела за правилно!
Какво е направило?! Убило е някого?! Стига!

Общи условия

Активация на акаунт