Сливен 17 - Есенен полъх

  • 24 224
  • 292
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 119
Добро утро!




Да се похваля: днес ни е пети ден на ясла и мина сравнително по-леко. Не плака по пътя и дори седна на столчето за да го съблека и обуя пантофките. Естествено , влезе с рев. Постоях малко вън , а той си плачеше, но поне не пищеше да ми къса сърцето. Това си е напредък за нас.
И най-важното, че аз не плаках днес. И сега гледам по-бързо да мине времето за да отида да го взема.

# 211
  • Мнения: 1 063
Добро утро и от мен, благодаря за кафето Hug

Стискам Ви палци момичета да издържите в "битката" с яслите и градините Peace

Хубав ден на всички!

# 212
  • Мнения: 54
Мама Севи радвам се че имате напредък........браво......
Мама Диди а при вас как вървят нещата?
Хайде пишете за колко време ги водите отначало и после за колко часа на ден ще ги водите докато стане да са там цял ден?................а как стои въпроса със следобедният сън....а освен резервни дрехи и пантофи какво друго се носи..памперси носите ли или сте без?......а на гърне слагат ли ги и кога и по колко?....пишете за да ме ориентирате да знам как стоят нещата че нали и ние след 5 месеца ще тръгнем на ясла да съм подготвена предварително  за какво става въпрос...........много ще съм ви благодарна.
Стискам ви палци и на двете по бързо и по лесно да свикнат вашите дечица с яслата.
Целувки на всички и усмихнат ден от мен

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 11:35 от katerina_evro

# 213
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Кате, когато отидеш, от самата ясла ще кажат как процедират при тях.
Повечето са на принципа, ако детето не плаче стои там, а ти стоиш до телефона в къщи, ако има проблем, ще ти звъннат. А има и други дето гледат да ти го върнат на обяд, за да имат после по-малко деца за обличане, хранене следобед и т.н. Друго си е да гледаш по-малко деца. Така че ако те карат доста дълго време да я вземаш на обяд, ти трябва да кажеш да остава и следобяд.
Ако се уговорите друго - според уговорката. Но ако свикне бързо най-добре ще е да  я оставяш да спи там колкото е възможно по-рано. Иначе се научава, че може да се взема по обед и пак ще имаш проблем със свикването (този път за цял ден).

Не смея да ти давам пример с моите, защото те не са ходили на ясла. Тошко остана цял ден на 2-рия ден; първия ден е ревал и го взехме в 10 часа - обади ни се госпожата да отидем. На втория ден вече остана да спи там. Той ревеше цяла година, но само по пътя - в градината спираше още преди да съм излязла от вратата, така че нямаше проблем да остане. А и той е много изпълнителен - щом така трябва - не спори. Велина остана още първия ден. Аз стоях с телефона цял ден, но не ми се обадиха - тя се нахранила добре, ходила в тоалетна, спала.... което говори че не е била стегната и не се е страхувала; което не пречеше да си ревтуни сутрин още дни наред.

Кога ще я даваш? Надявам се да свикне бързо... аз съм от тези дето смятат, че на по-малка възраст по-малко плачат. Най-много плачат на около 2 - 2 и половина  години. Успех

# 214
  • Мнения: 43
Здравейте !

Нямам много време напоследък и едва успявам да прочета и ................ не остава повече време.

Ние сме вече със 2 зъба повече след хиляди перипетии и ходене по зъболекари. Ако някой ми беше казал че съществуват такива неща нямаше да му повярвам.

Така де не искам да се връщам назад. Имаме нов номер вечер играем от 4-5ч. до 7 и после спим.Направо #Crazy
Днес се чувствам и аз ужасно за това че го оставих да по реве снощи и да не играе а да спи. Embarassed

Иначе стандартните делнични дни и проблемни в работата.

Е оплаках се .

Много хубава инициатива Дитка.Хайде включвам се.

Кате кога да ти върна учебника много го задържах неудобно ми е.

Иначе нас не ни искат в ясла още сме много малки.В елитната (на пл.В.Левски) ни казаха че най рано през юни.Направо незнам какво ще се правим newsm78

Чао и целувки от нас

 

# 215
  • Мнения: 517
Здравейте, момичета. Тази седмица Виктория отново е на ясла..миналта не беше защото беше болна. По-предната ходи 3 дни и се разболя.. та днес беше от 8.30 до 11.30, а утре ще е от 8.30 до 15.30..разбира се с уговорката да съм близо до телефона си..защото може да ми се обядат да я взема..ако плаче и не може да заспи и буди другите деца. Иначе на този етап са много доволните госпожите от нея..не е плакала..сутринта си е хапнала..не се прибра прегладняла..което значи,че се грижат добре за нея.тя ако е гладна плаче.. а днес даже заспа преди да е обядвала.
Да отговоря на някои въпроси за яслите..на мен ми казаха да й нося дрешки..може и таквиа,котио носи скъщи.. а не да се харча да купувам нови..искаха ми топлинчици..памперси..всеки ден нося..а не оставям цял пакет..занесах мокри кърпи..тоалтна хартия..лигавник..хавлийка..
общо взето не съм дала излишни пари за да "дам" Вики на ясла. Месечната такса е 30 лева..доволна съм от госпожите..връщат ми Вики спокойна..нали знаете,че всяка майка може да усети ако нещо с детето й не е наред.

# 216
  • Мнения: 119
Общо взето , нещата които искат в яслите са еднакви: мокри кърпи, салфетки, т. хартия, мин. вода,  лигавник, хавлия, гърне (ако искаш), резервни дрехи за преобличане. Не искат да са с бодита и гащиризони . Ние носим играчки, защото там са малко кът.  Дори бях писала, който има големи деца и играчки, които се чуди какво да прави ( може и малко счупени) да ги дари на нашата ясла. Незнам в другите как е , но в нашата почти няма играчки.

Гергана Султанова, вие в коя ясла сте?

# 217
  • Мнения: 54
Благодаря на всички които са отговорили на въпросите ми за яслата.........Филипа мисля да я пусна на ясла през м.март другата година........да ви кажа общо взето си мисля че няма да плаче защото вкъщи я оставям сама в стаята и тя си играе без да ме търси и да плаче........дано да имам късмет и с яслата да е така........да се заиграва с другите деца и да нямам проблеми.Единственото нещо което ме притеснява е как ще заспива следобяд защото ние вкъщи се гушкаме и пеем песни докато заспи иначе бързо заспива,май ще трябва да почна да я свиквам да заспива сама в леглото си.......Дайте някакъв съвет как да свикне по бързо  да заспива сама,как да я науча....... при вас как беше?

# 218
  • Мнения: 62
Кате, тъй като с мама Севи сме в една ясла тя е отговорила на повечето от въпросите ти. Ники още е с памперси, затова му нося. Също и лигавче. И той като Вики ходи 3 дни миналата седмица, а в неделя се събуди с Т. Тази седмица не е ходил, но днес вече не вдига Т.Ходих до яслатаи ме посъветваха да го оставя в къщи до понед за дае напълно здрав.
Ами не мога повече да пиша, че плаче. Ло-късно пак.

# 219
  • Мнения: 1 526
Здравейте, сливенски мами!
Намърдвам се при вас, за да честитя на Дидката сладкия рожденник Викторио!



Весел Рожден Ден, мило дете!
С пожелание за безгрижно детство и много подараци!


Дидке, да са ти живи и здрави мъжлетата- гледам, че са ви се заформили купон след купон! Така че, весело изкарване! И целувки на мишочетата!

# 220
  • Мнения: 43
Момичета за коя ясла става въпрос ????

Дали ще ни вземат и нас??

# 221
  • Мнения: 271
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ВИКИ! МНОГО ЩУРО И ЩАСТЛИВО ДЕТСТВО МУ ПОЖЕЛАВАМ!

Дидка, за теб:

Весел празник на цялото фемили!

# 222
  • Мнения: 62
Мисля, че рождения ден на Виктор е на 10.11. Поне така пише в подписа на Дидка, пък и на 1 стр. Но не пречи поздравите да започнат, нали.  Hug
Момичета за коя ясла става въпрос ????

Дали ще ни вземат и нас??
Ами за яслата в Даме Груев - Ясла №9. За вземането - ще ви вземат, ако искате. Места има. А какво и е елитното на тази ясла на пл. В. Левски. Само обстановката, или децата са на по-елитни родители?  Wink

# 223
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Добро утро!
И днес денят започва мрачен! А там как е при вас? Май пак така....

mama-didi, права си, Викчо е през ноември роден....

хайде, лек ден от мен...

Как върви организацията на митинга? Уговорихте ли среща с някой кандидат кмет?

# 224
  • Мнения: 54
Здравейте и от мен
Да и при нас времето е мрачно,но навън е спокойно и не е студено.
За рожденият ден на Вики и аз видях че е през ноември........станало е объркване. Laughing
И аз се чудя какво стана с митинга и срещата newsm78.........нали уж тази седмица щеше да бъде......времето минава-изборите наближават-остават още 2 седмици незнам дали ще се успее да се организира нещо Thinking

Общи условия

Активация на акаунт