Сливен 17 - Есенен полъх

  • 24 189
  • 292
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 62
Добро утро от мен!
Меги, и тук е мрачно че и доста хладно. Ще се разминем с разходката. Мисля да отидем само до болницата на консултация пък и да го видят Ники, че аз не съм го водила.
Кате, как сте?  Wink
Приятен ден на всички! За митинга - не знам  Дидка и мама Соня правили ли се нещо.

# 226
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
ей сега се прибирам отвън, времето не е студено, мрачния изглед лъже. Не вярвам в Сливен да е по-студено от тук. Така че може да си направите разходката. То цял ден в къщи не се издържа. Още повече че следващата седмица ще е доста по-хладно, макар и не толкова облачно.

# 227
  • Мнения: 43
Ами за яслата в Даме Груев - Ясла №9. За вземането - ще ви вземат, ако искате. Места има. А какво и е елитното на тази ясла на пл. В. Левски. Само обстановката, или децата са на по-елитни родители?  Wink


Незнам колко е елитна но те така смятат -  наплива е голям и са със претенции. На мен ми казаха че ако искам да го дам през юли 2008 трябва още в първите дни на януари да отида да подам молба и то не се знаело.Аз обаче съм минала по този път и ми е ясно че дори да отида на 2 януари вече ще са записани 30 деца поне така стана с училището на баткото.Това са абсурдите в нашата държава.
А за Д.Груев съм сигурна. Баткото беше там и съм доволна но ми идва далече (направо друга посока) Cry
Ама накрая май трябва да осигуря превоз и пак там ще го дам. newsm78
Вие при коя госпожа сте?

Времето не е лошо няма вятър и става за разходка.(мнение)





# 228
  • Мнения: 54
мама Диди питаш как сме-Да ви кажа Филипа от една седмица е хремава......постоянно носа и е запушен и при всяко кихане и теква....днес взех вече трети вид капки -Коларкол.......първо бяхме на -Виброцил ......помогна и в определена степен , но те нетрябва да се взимат повече от 7 дни и затова преминахме на други-Мукосептонекс....те пък нямаха никакъв ефект,даже от тях още повече започна да и тече носа и от днес сме на тези-Коларкол.....няколко майки ми казаха че са доволни от тези капки и в аптеката ми казаха че са ефикасни....че да видим,лекарката ни каза че до понеделник ако не се оправи ще ни предпише антибиотик.
Някоя от вас има ли някакво мнение за тези капки-Коларкол.......дали ще ни помогнат.?
Нели за учебника не се притеснявай..........аз вече нали завърших и няма да ми трябва скоро.....като се видим на някоя среща ще ми го дадеш.
А ние няма ли скоро да си направим среща..........?
Чудя се Силвина какво става с нея............ами Тес,Дидунчо ,Ива..ами бремените мамчета.......преди бяхте редови а сега? Пишете какво става с вас

# 229
  • Мнения: 517
момичета, днес имам повод да почерпя..Simple Smile Вземете си бонбонки, сладки..пийте сокче..Simple Smile

 

взех книжка:)

# 230
  • Мнения: 43
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug

На новия шофьор!!!!!!!!!!!!!

# 231
  • Мнения: 54
 smile3501 на новият шофьор newsm74
Безаварийно newsm01 и да има кой да ти пълни резервоара.............а защо пък не и нова кола  car003

# 232
И аз се чудя какво стана с митинга и срещата newsm78.........нали уж тази седмица щеше да бъде......времето минава-изборите наближават-остават още 2 седмици незнам дали ще се успее да се организира нещо Thinking

Момичета, не сме се отказали. Просто го даваха дъждовно тази седмица,а ние с тези бебета...къде да ги водим на дъжда. А и Дидка имаше рожденник  - трябваше да се подготви, после да поушета и т.н. Днес (сега бебоците ни спят) или утре ще идем до общината да пуснем едно уведомление за митинг - за другата седмица (ако нямате нищо против). След което ще дирим нашите кандидат-кметове...
 мама севи, това е хубава инициатива, да дарим детски играчки на окъсалите ясли. Моя батко като го дадох на яслата в Българка миналата година,ами те нямаха детски играчки. Беше голяма мизерия. Децата седяха на пода и ревяха... И го отписахме.
 Та, сега преговарям със сина ми да пожертва някои от играчките си да ги дадем на яслата (не че има много, ама все му подаряват играчките си по-големи деца). Засега му се свиди (а с много от тях не си играе изобщо), но и аз не съм се отказала.  Laughing
Момичета, включете се в инициативата на мама Севи!

# 233
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Гери, честито! Браво на теб!

Кате, според мен за хрема не трябва да даваш антибиотик - моите са мъкнали хрема по месец - месец и половина.... Навремето коларголовите капки се приготвяха на място в аптеката - съдържат сребърен нитрат (ако пръсне остава кафяво и няма спасение), сега не знам какви са. На мен са ми казвали че е хубаво да стигне до гърлото (слагат се в носа и да потече в гърлото), понеже трудно може да намажеш гърлото навътре с нещо, били с по-голям ефект за гърлото. Пак повтарям незнам сега какви са капките (защото когато почнах да чета във форума преди 2 и половина години, тотално отричаха тези капки и всичко правено в аптека - трябвало да е пакетирано заводски).
Не съм видяла нещо по-особено в приемането им.

А и аз не слагам много капки за нос - изсушават лигавицата на носа. Ако много трудно дишат - слагам вечер преди да си легнат, за да спят по-спокойно. През деня си подсмърчат, текат сополите и аз бърша, какво да правя. Тя и малката затова отрано се научи да духа и сама да се бърше, защото беше все сополива. Не мисля че е повод за особено притеснение - това е от рязката смяна на времето. Само следи температурата, ако няма - спокойно, ще се оправи сама.

Хайде, стискам ви палци за митинга и срещите с кандидатите, които успеете да си уредите.

За играчките - като се приберем следващия път, ако остане време да се видим с някой, ще видя какво мога да избера от играчките.

# 234
  • Мнения: 119
Здравейте!

Благодаря на mama Sonja и на Меги също, за подкрепата. Да, няма играчки и децата си стоят по земята. Вчера занесох 2-3 колички и голяма радост и голяма игра било. 
Ще съм благодарна на всички , които могат да помогнат.

За хремата и аз съм като Меги, оставям го да си подсмърча и слагам Олинт от време на време за да му отпушвам носа. За това кафявото съм чувала добри отзвуци, но лично не го ползвам. Мисля , че на малки деца не е много хубаво да се слагат капки за нос. Олинта е вид морска сол и служи за отпушване на носа.

Лек ден на всички!

# 235
  • Мнения: 43
Здравейте!

Благодаря на mama Sonja и на Меги също, за подкрепата. Да, няма играчки и децата си стоят по земята. Вчера занесох 2-3 колички и голяма радост и голяма игра било. 
Ще съм благодарна на всички , които могат да помогнат.

Аз ще се включа. Искат ли и плюшени?

# 236
  • Мнения: 62
Здравейте на всички!
Верно, че времето не беше лошо и си направихме доста голяма разходка. Ходихме и до болницата. Д-р Колева каза, че най- вероятно Ники е изкарал някой вирус, в момента е само с леко зачервено гърло. Изписа му ампулки витамин С и капки Коларгол. Кате, аз съм ги ползвала за Славея и съм доволна. Към казаното от Меги само мога да прибавя, че тези капки не изсушават толкова  лигавицата на носа и затова аз ги предпочитам, вярно че много цапат ама се пере Wink.
Нели, нашите госпожи са Маруся и Радост. С удоволствие ще се присъединя и към мама Севи, даже ще я помоля ако се съберат повече играчки от форумските мами да подарим една част и на нашата група. Специално ще вляза да проверя как е там положението с играчките. Или идеята е да се дарят на яслата пък те да ги разпределят... newsm78
Честито на шофьорката   bouquet и да караш, че аз от две години имам книжка и голям мерак за каране, НО НО НО...все още ме е шубе да се придвижвам сама. И днес като се прибирахме мъжото до мене - да дава наставления. Заканила съм се един ден че докато е на работа ще изкарам колата от гаража и...(ще ви уведомя предварително, за да не ходите много по улиците). Бях вече бременна като изкарах курса, после се застопорих с децата вкъщи, ама не съм се отказала да ставам шофьорка де. Използвам всяка възможност.

# 237
  • Мнения: 1 063
Здравейте момичета,
честно да Ви кажа не можах да разбера сега Вико имал ли е рожден ден или не е имал...мама Соня казва, че Дидка се е подготвяла за рожденника newsm78
Дуцка моля те да внесеш малко яснота по въпроса,защото в подписа ти пише, че е роден ноември Laughing Hug

Да ви кажа и нещо,което разбрах вчера, но е трета ръка и не знам доколко е вярно...били са намерени пари и то доста за изграждане на детска площадка,но господин кмета е отказал да даде общинско място....изводите може да си ги направите и сами,на кого ще пречи изграждането на една голяма,хубава детска площадка и то БЕЗПЛАТНА....

# 238
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Добро утро!

Иве, Дидка имаше рожденик, но голям - 32-годишен  Laughing

mama-didi, аз, когато бяхме в Сливен, занесох в Тошковата градина 2 торби големи с играчки и ги дадох направо на учителката, в която група исках да са. В случая учителката ми беше позната, а не исках да ги давам в Тошковата група, за да не си ги иска обратно.

# 239
  • Мнения: 1 063
Ако е за него знам,притесних се да не съм изпуснала Вико Laughing

Аз играчки не съм давала от нашите/просто рядко оцеляват/,но всяка Коледа подаряваме на групата по една играчка,която преди това сме купили и на Мони за в къщи,така той сам я подарява без да му се свиди...Отделно родителите си събираме пари и купуваме пак за Коледа Laughing нещо голямо /куклени кътове,писти, самолетоносачи,маса с инструменти/, мисля че поне играчки не им липсват.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт