Въпроси и отговори за банята! Или как се къпят близнаци?

  • 8 529
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 092
Децата ми вече порастнаха но като бяха бебета ги къпех един след друг.Изкъпвах единия и ако има кой да ми помогне го взима да подсуши и облече.Но ако съм сама си го обличах и чак тогава започвах с другия.
Много често са къпани и направо под чешмата,но по принцип пълнехме коритце/легенче.
Сега вече са големи,и все още се къпят един след друг вече под душа Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 165
Много, много ви благодаря за съветите и споделените преживявания! Виждам, че ще се нагодим постепенно като се родят. Засега мераклии за банята са майка ми и мъжа ми, пък да видим  Hug
Скоро  и аз ще разказвам за банята, дай боже!  Grinning

# 17
  • Мнения: 152
Може и сама да се справиш но е доста изморително .При нас процедурата  бе следната ако таткото се е прибрал от работа ми помагаше .Къпем едното бебе което е по гладно и дава зор че му се спи.После аз го обличам и приготвям за ядене .Изцеждах се предварително и храната винаги им бе  готова в шишета подпирах с хавлия и го оставях да се нахрани .През това време таткото е изкъпал другото дете и започвам с него да се занимавам .Около 40-50 минути ни отнемаше процедурата .А когато съм ги къпала сама е повече .Първо едното изкъпвам обличам давам да яде после другото.И тази процедура ми отнемаше 1ч и 10-15 минути.За козметика съм ползвала Нивея от начало шампоан и олио,крем бочко за подсичане ,клечки за уши ,всяка вечер след баня им чистех ушите и нос летата с клечки за уши.

# 18
Аз  мойте щерки като бяха бебета ги къпех  в мивката която беше много дълбока измивах едната а другата седеше в леген пълен с вода след това сменях местата. Изушвах ги и ги мажех с бебешко олио на Арома. След това ги кърмех(едновремено)  Процедурата не ми отнемаше повече от 30-40минути.

# 19
  • Мнения: 123
Докато бяха по-малки ги къпехме един след друг. Таткото пълни коритото на масата в хола, аз събличам едното бебе, къпем го заедно, обличам го и го кърмя. Докато кърмех първото, второто се гушкаше при татко си(ако има баби и дядовци при тях). Доста плач имаше докато изкъпем първото ,второто ревеше някъде  -яж столчето, я на дивана.
Сега след годинка ги къпем заедно в банята седнали във ваничка. Таткото полива с душа, аз сапунисвам и мия коси и дупета Simple Smile после обличам единния а другия се плицика във ваната.
За козметиката  -от първият ден на живота им та чак до сега само Мустела  -голямата опаковка  за коса и тяло. В родилно отделение ползваха същото. За дупето пак мустела. Много съм доволна  - големите опаковки ми стигат за 5-6 месеца и никога не сме имали каквито и да са кожни проблеми.

# 20
  • Мнения: 1 069
Да се разпиша и аз като най-пресна мама от тук-писалите. Аз от самото начало си ги къпя самичка. Къпем се в банята, имат си едно корито с баткото. Купих си само една хавлиена стойка, къпя ги последователно. Като започвам с по-гладния. Ползвам душ-гел и сапун на Клоран, и за главичката и тялото ползвам едно и също - дали сапуна или шампоана - без значение. За мазане ползвам чест преварен зехтин. Като изкъпя единия го слагам на една възглавница да се храни и подхващам другия. За облеклото след баня е според зависи от времето, в момента са с боди и камизолка - без ританки, но на краченцата задължително имат чорапки.

Баткото навремето го къпехме трима в кухнята, но сега се справям самичка и то в банята. Таткото винаги е около мен, но ето тази седмица е командировка извън БГ и се справям перфектно и сама. Ще се справиш - не е толкова страшно - но ако те притеснява имам координатите на една добра акушерка, която помага за отглеждане на близнаци (срещу заплащане) мога да ти ги дам. Поне докато свикнеш

# 21
  • Мнения: 23
Да се разпиша и аз тук за къпането.Винаги сама съм била и първо изкъпвам единия-Гого(като преди това съм направила млякото защото нямах кърма),обличам го и го слагам в леглото със подпряно шише да се храни.По същия начин и с другия-Ваньо.Вече са на 3 годинки и пак по същия начин процедирам докато къпя единия другия си гледа детски.  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 623
Да споделя и нашия опит. Бебетата ги къпем аз и майка ми- на корито със сгъваема стойка, в спалнята.Единия къпе,другия  държи или успокоява второто бебе( вечер са изморени и често мрънкащи или ревящи) и после  се включва в изплакването накрая.Докато тя облича изкъпания, аз сменям водата( имаме две кофи -за чиста и мръсна вода) и почваме отново процедурата.Таткото ,ако е вкъщи помага за коритото и водата.При нас предимство има наакания или на който по-скоро му е ред да папка.
Ползваме шампоан коса-тяло и лосион на МУСТЕЛА по препоръка на педиатъра и сме супер доволни.Крема за подсичане също,но имаше период,в който малката акаше на всяко хранене и се подсече до ранички с обелена кожа. Много бързо се оправи като я мазахме с ампулките АУЗИН.От облеклото най-удобни са ни бодитата със закопчаване отпред и ританки.Засега нямам самочувствие,че ще се справя сама. Sad

Общи условия

Активация на акаунт