Спешно съвет - уроинфекции

  • 17 331
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати, мила, кажи ми повече за тази операция. Нещо от личен опит. Ако ти е неудобно, може на Лични. Интересувам се съвсем сериозно, защото ми казаха, че това е най-честата причина за бактериурии при момичетата. Благодаря предварително!!!

Операцията не е тежка - продължава малко повече от половин час, но при Калина стенозата беше много тежка. Прави се с пълна упойка. За самата операция не съм разпитвала, защото бях много притеснена и не исках да знам никакви подробности...После тя беше 5 дни с катетър и всъщност това беше по-кошмарното - да я опазя да не настъпи или издърпа катетъра. Но при вас ще е по-лесно /ако се наложи изобщо/ защото детето е голямо. Калина тогава беше на 1 и 6 м.

# 31
  • Габрово
  • Мнения: 94
Страшно ти благодаря, малко ме поуспокои. Целувки от мен и дечко!!!

# 32
  • София
  • Мнения: 7 097
Страшно ти благодаря, малко ме поуспокои. Целувки от мен и дечко!!!

Успех  Hug
Ако има нещо, питай!

# 33
  • Габрово
  • Мнения: 94
Здрасти на будните. Върнахме се от изследвания и се оказа, че резултата от микционната снимка е добър, т.е. няма нищо. Но като се върнахме малко я щипеше като пишка. Сега, тази вечер, започна да ходи през 1-2 мин. до тоалетна и много я боли. Урината и е мътна и мирише. От опит знам, че това са пак бактерии, но се чудя от къде се взеха като тя и в момента е на Нелидикс. Някой знае ли как да облекча временно болките и непрестанното пикаене? newsm78 newsm78 newsm78

# 34
Здрасти на будните. Върнахме се от изследвания и се оказа, че резултата от микционната снимка е добър, т.е. няма нищо. Но като се върнахме малко я щипеше като пишка. Сега, тази вечер, започна да ходи през 1-2 мин. до тоалетна и много я боли. Урината и е мътна и мирише. От опит знам, че това са пак бактерии, но се чудя от къде се взеха като тя и в момента е на Нелидикс. Някой знае ли как да облекча временно болките и непрестанното пикаене? newsm78 newsm78 newsm78
Ако дъщеря ти не е станала още подготви я да вземете стерилна урина. Възможно е бактериите, които има да са резистентни към нелидикс. Болките са нормални след цистография - това е неприятния момент, защото вкарват катетър. Възможно е да са ви заразили с нова бактерия от този катетър. Затова пусни стерилна урина още днес, защото утре е събота и губите 2 дена.
За болките - прави тоалет след всяко пишкане, загрявай много краката и корема, давай много вода.

# 35
  • Габрово
  • Мнения: 94
Как може да са ни заразили с нова бактерия, нали катетъра е стерилен??? Урината се поизбистри вчера, но ей сега ми каза, че като пишка пак я е позаболяло. Нали разбирате, че това вече не е нормално.

# 36
  • Мнения: 68
 още при първи симптоми я води веднага на лекар.ще трябва да си много упорита и постоянна, до като открият точната причина за инфекциите.искай всякакви иследвания за детето.

# 37
  • Мнения: 5 531
Да най вероятно са я почерпили с някоя бактерия при микционната снимка. Заведи я на лекар, прави седящи бани със смрдлика. Пусни стерилна урина. Радвам се че няма нищо на снимката, това е по - важното.

# 38
  • Габрово
  • Мнения: 94
Да, пуснах урина в петък, но ще стане най-рано в понеделник или вторник. Много ме е яд, че не ме предупредиха, че4 може да стане така и сега ще трябва да пием  поредния антибиотик. Не може при нас това да е изолиран случай, нали? Можеше още в четвъртък да пусна урина и поне да не я мъча. Иде ми да застрелям някого. Освен това ще идваме и в София при доц. Кънчев  в Пирогов да и правим уродинамика. Някой познава ли този лекар и какво е уродинамика? Благодаря за подкрепата момичета!!!

# 39
  • Мнения: 68
аз съм ходила при кънчев.много добър специалист и много свестен като човек.той доизлекува моят проблем.при него съм правила урометрия,незнам обаче дали е същото като уродинамика.той се занимава с проблеми на долните пикочни пътища.защитил е доцентура по темата.разпитай го подробно за всичко около инфекциите на детето.а колкото до заразяването,ако се задържа някъде урина нищо не ги спира бактериите.като се открие причината и започне лечение всичко ще се оправи.късмет  Flowers Four Leaf Clover

# 40
  • Габрово
  • Мнения: 94
Да, мисля че е същото, защото на изследването пише урофлуорометрия. Какво е точно?

# 41
  • Мнения: 68
иследването представлява един стол, на  който сядаш и пишкаш.той по средата е с дупка и е свързан с някакъв уред,който измерва силата на струята или нещо подобно.преди изследването стоиш пред кабинета и се наливаш с вода.когато вече не можеш да стискаш влизаш вътре и се изпикаваш.кънчев стои зад 1 параван и отчита резултата.той представлява една крива,нещо като кардиограма,грубо казано.дано да съм била полезна.

# 42
  • Габрово
  • Мнения: 94
Е,поне звучи безболезнено. мерси

# 43
  • Мнения: 74
На нас също ни се налага да направим уродинамика - опциите бяха в Токуда или при Кънчев в Пирогов. Избрах Пирогов. Може ли някой да ми каже цената на изследването, защото разбрах, че не се прави по Здравната каса?

# 44
  • Мнения: 68
е преди 4г беше през касата.мисля ,че не е повече от 20лв.

Общи условия

Активация на акаунт