Спешно съвет - уроинфекции

  • 17 327
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 058
В линка , който ти е дала martisun има и обяснения за цветната снимка. Детето трябва да пие много вода и да пишка често. Не отлагайте преглед при специалист.

# 16
  • Мнения: 51
Минах през същия кошмар с дъщеря ми при всяко нейно сядане на гърнето на мен ми се изправяше косата от страх че ще каже че я щипе постояно стоях на тръни лекувах с Бисептол,Неледикс,Лакторея,Уростим и други АБ на който вече съм забравила имената, мазана е с какво ли не,но най важно след всяко ходене по голяма нужда да се мие и да се бърши от пред на зад,сега имам още 1 дъщеря и когато и тя се зачерви аз пак изпадам в ужас

# 17
  • Габрово
  • Мнения: 94
Благодаря ви, че мислите за мен. В сряда отиваме в Плевен. Там моя роднина се оказа, че е специализирала точно детска нефрология. Дано тя каже нещо успокоително или поне ще каже какви изследвания да се правят. Надявам се да се разминем с операциите, направо ми настръхва косата от ужас. Когато вадихме трета сливица получих нервна криза, представям си сега!!!

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Не се притеснявай,важното е да се вземат навременни мерки.Аз едно време бях така като малка.От малък град съм по принцип,майка ме заведе в София на няколко нефролози и се оказаха бъбреците.Ходихме всяка година по доста пъти.Харчат се средства,но се прави,за да не се стигне до нещо още по-сериозно.От втори клас съм с такива проблеми и знам,че е много важно да се пият много течности,хисарска вода по 2.5-3 литра,да се ходи също и на лечение в Хисаря /ние го правихме и имаше резултат/.Не бива детето и да се стиска,получава се цистит и други инфекции на пикочните пътища.Желая ви успех.Дано да не се окаже нещо сериозно.Стискам палци.

# 19
  • Мнения: 1 984
във факултета в плевен имат доста добри специалисти. спокоино.

# 20
  • Габрово
  • Мнения: 94
Привет на всички. Току що се върнахме от Плевен и съм направо разбита. Има съмнение за хроничен цистит и може би пиелонефрит, защото десният бъбрек е по-малък от левия с 1см., а пик. мехур е с удебелена стена, двойноконтурирана и май има задръжка на урина. Сега първо ще пием АБ, после Бисептол и било добре да намеря гръцкото лекарство Фуролин. После ще постъпим за няколко дни в Плевенската болница, за да ни направят микционна снимка и ако се наложи венозна. Боли ли? Ужас, направо не мога да повярвам какво ми дойде до главата. Иде ми да се самоубия. Нещо да знаете за този Фуролин?

# 21
  • Мнения: 5 228
Успокой се. По-добре сега да оправите нещата, отколкото когато проблемът се е задълбочил. Успех и дано бързо да се оправя детето!

# 22
  • Габрово
  • Мнения: 94
Ох, мили думи наистина, но това не ми пречи да полудявам - бавно и полека!!!

# 23
  • Мнения: 5 531
Успокой се. Така и детето ти се стресира, а то вече е големичко и разбира. Цветните снимки са доста неприятно преживяване, но дават важни отговори, така че стискате зъби и ги правите. Прочети темите в линка който martisun ти е дала. Там има подробно описание на различните изследвания и може да намериш полезна информация. Когато моята дъщеря беше със същите проблеми, там намерих подкрепа, разбиране и нужните ми съдвети. Така, че Успех.

Последна редакция: ср, 03 окт 2007, 18:27 от marychery

# 24
  • Габрово
  • Мнения: 94
Наистина в линка има огромна информация, но ще ми трябват два дни да я прочета и осмисля. Освен това, докато чета направо ми настръхва косата от всички възможни ужасии, които могат да се случат на Али и почвам да си мисля, че ще е по-добре да тъна в неведение, докато не се произнесат докторите с по-точна диагноза. Вие не се ли чувствате така понякога?

# 25
  • Мнения: 5 531
Aми аз обикновено чета всичко и искам да знам. Но не обичам да пиша предположения, зaщото не съм лекар. Затова ти казах да прочетеш предишните теми където всяка майка е споделяла тревогите си. Но доколкото знам ако има сериозен проблем, той обикновено се проявява по-рано, така че не си мисли най-лошото от сега. Просто направете изследванията, от опит знаем че са неприятни, но са необходими. Ако намериш начин да направите ЯМР, може и да и спестиш неприятните усещания, но не съм убедена че това е изследване което ще даде необходимата информация. Все пак се посъветвай с лекар за това.Успех ти пожелавам, и дано да няма сериозни проблеми.

Последна редакция: ср, 03 окт 2007, 22:40 от marychery

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
После ще постъпим за няколко дни в Плевенската болница, за да ни направят микционна снимка и ако се наложи венозна. Боли ли? Ужас, направо не мога да повярвам какво ми дойде до главата. Иде ми да се самоубия. Нещо да знаете за този Фуролин?

Както вече ти е писала marychery, микционната цистография е едно неприятно изследване, но без него не може да се постави точна диагноза. На Калина й го правиха, когато беше на годинка.
Фуролинът се понася леко от организма. Подтиска развитието на бактерии и по-специално на Ешерихия колите. Купува се от Гърция. Не е скъпо. Дъщеря ми го пи в продължение на 2 години.
Успех и не се отчайвай! Бори се и запази спокойствие заради детето си. Ще се излекува и ще забравите лошите моменти.

# 27
  • Габрово
  • Мнения: 94
Нати, по какъв повод пихте Фуролима? И каква беше диагнозата?

# 28
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати, по какъв повод пихте Фуролима? И каква беше диагнозата?

Калина направи остър пиелонефрит на 8 месеца и след микционната снимка се разбра, че има везикоуретрален рефлукс. После пък стана ясно, че рефлуксът е следствие от стеноза /стеснение/ на уретрата. Оперираха я и сега вече /да не ме чуе дяволът/ е добре. През цялото това време приемаше Фуролин, спряхме го едва преди 3 месеца и оттогава не е имала бактерии.

# 29
  • Габрово
  • Мнения: 94
Нати, мила, кажи ми повече за тази операция. Нещо от личен опит. Ако ти е неудобно, може на Лични. Интересувам се съвсем сериозно, защото ми казаха, че това е най-честата причина за бактериурии при момичетата. Благодаря предварително!!!

Общи условия

Активация на акаунт