За делата срещу "Топлофикация"

  • 5 187
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 050
Да. Точно така. Щом няма заведено дело, по което няма решение, заплатата ще се запорира. Да отиде до Топлофикация и да си договори някаква схема за разсрочване на задълженията. Ако постигнат такова съгласие, няма да и запорират заплатата ( разбира се, ако тя спазва схемата и си плаща редовно вноските ). Това е, за което аз се сещам. Мама звярка би могла да каже да ли още Топлофикация прави това за длъжниците си. Но сумите няма как да станат недължими.

# 16
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
До 25 октомври всички задлъжнели абонати на Топлофикация могат да платят задълженията си до 2006 година без лихва.Условието е главницата да бъде платена наведнъж.

# 17
  • Мнения: 722
Пак се включвам. Може да се разсрочи. Това с плащането без лихви, доколкото знам, е само за софийската Топлофикация и мисля, че не важи за вече заведените изп. дела. Начините за разсрочване - първият - при съдебния изпълнител - 30% първоначално, и всеки  месец - по 10%. Вторият начин - може и по различна схема, договорена с дружеството/ако обаче са съгласни да договарят/. Лично аз сключвам споразумения в най-различни варианти. Зависи от клиентската политика на конкретната Топлофикация. Запознати ли сте с давностните срокове?/Не съм го казала, де/

# 18
  • Мнения: 9 050
Мен ли питаш или авторката. Аз съм запозната, да. И мисля, че отдавна са изтекли. Затова и писах, че сумите са дължими и не могат да се обжалват, оспорват и т.н. Греша ли?

# 19
  • София
  • Мнения: 3 911
Струва ми се, че Мама звярка има предвид за давността на изискуемостта на плащането - При периодичните плащания срокът е 3 години по ЗЗД.

# 20
  • Мнения: 9 050
Най-вероятно дамата е получавала покани да заплати дължимото. Надали 10 години не са и се обадили и изведнъж са се сетили за нея.

# 21
  • Мнения: 722
Задълженията за топлоенергия не са периодични плащания. Кога е издаден изпълнителният лист/по-точно кога е подадена молба за издаването му? Кога е образувано изп. дело? То така по нета само е трудно, ама дайте малко повече инфо.

Общи условия

Активация на акаунт