Тема за целулит

  • 4 154
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 159
mamamia колко вечери трябва да се спи с това кафе и фолиото, че всяка вечер да се увивам така нещо... Rolling Eyes

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 731
Те мъжовете ни само това чакат - да си легнем до тях, увити във фолио... И после #2gunfire

# 17
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Ами аз не се увих с кафе, просто се намазах с крема и се увих с фолио. Крема трябваше да е антицелулитен, ама още не съм си купила такъв. Масажа с кафето е добре да се прави всеки ден за да има ефект /така поне четох, за пръв път го пробвам/. А за фолиото - също би било добре да е всеки ден. Казват тука момичетата, че иска постоянство.
Четох една статия, която казваше да не се яде бял хляб, шоколад и сладки неща, спагети и макарони, да не се пие алкохол, също и комбинация от спагети с кашкавал  и спагети с готово месо в пликче /правело страхотно хубав целулит/.
Пише, че има ефект да се ходи, тича и плува всеки ден по 15 мин. /а не два пъти в седмицата за повече време/

Ето я статията на английски:
http://www.vichy.ca/dev/CA-EN/minisites/fr-en/flash/index.html
трябва да кликнете на 7 Golden rules to keep cellulite away

# 18
  • Мнения: 120
Здравейте, девойки.
Ще ви споделя как изчезна моя целулит. Да , изчезна дори без аз да забележа. Съпругът ми беше, този който забеляза пръв.
Преди година и половина по-голямото ми детенце се разболя от диабет. Няма да се впускам в подробности за тази коварна болест.
Единственият начин, по който мога да му помогна да поодържа нормални нива на кръвната глюкоза е да го храня правилно и балансирано.
Постепенно цялото семейство премина на този начин на хранене.
Храната е разпределена на три големи и три междинни хранения.
Не употребяваме сол, захар, газирани напитки, консерви, сокове от кутия, маргарин и масло, тлъсти меса и дори кожата на пилето махам, никаква кайма.
Храната се консумира при минимум кулинарна обработка, само варена или печена на скара. Никога пържена. Мазнините, които използвам са - минимум слънчогледово олио и много зехтин.
Консумираме много плодове и зеленчуци, но само в прясно състояние.
Въглехидратите са 50 % от нашето меню, но точно определени.
Ползвам пълнозърнесто пшенично брашно или ръжено. Хлябът също е такъв. Избирам винаги храни с нисък гликемичен индекс. Такъв е дългозърнестият ориз, ръжта, соята и др.
Най-важното - пием минимум по 2 литра вода на ден, като през лятото два пъти повече.
За да се намалят нивата на кръвната захар са необходими много движения. Когато сезонът е подходящ със сина ми караме колело, а когато времето е лошо в къщи караме велоергометъра.
На пръв поглед това е жестока диета, но не е така. Свиква се. Залогът е много голям. Макар че, еднинствената цел беше да помогнем на милото ни детенце - изведнъж забелязахме че са изчезнали наднормените килограми на съпруга ми, кръвното му налягане е вече в идеални граници и не пие лекарства за понижаване. Изчезна моят стар проблем констипацията. Така изчезна и грозният целулит.
След време попаднах на една книга, в която беше описан подобен начин на хранене и двигателен режим. Оказа се точно по този начин съм постигнала ускорена обмяна на веществата.
Ако някой се интересува от повече информация може и на лични.

Последна редакция: пн, 24 сеп 2007, 17:30 от mama Nina1

# 19
  • София
  • Мнения: 4 966
Снощи ги почнах разтривките с кафето  Simple Smile Сега остава по трудната част - да не ги спра, че то не е много лесно всеки ден да се търкам.  Wink Постоянството не ми е най-добрата черта.  Rolling Eyes

Аз пък снощи след масажа с кафе се намазах с овлажнителен крем за тяло / само такъв намерих в къщи, ама ще трябва май да си купя антицелулитен в скоро време/, увих се с фолио и така спах, сутринта един душ и готово.

Не е хубаво да се спи с увито фолио.
Така кожата се задушава и хич не може да диша.
Според мен максимума е 2 часа за такова нещо.

# 20
При мен ампулите на Галеник с кофеин доста помогнаха преди време,но в съчетание с диета и двигателен режим разбира се!

# 21
  • София
  • Мнения: 4 966
А за кофеина да ви питам?Колко често го правите?/за утайката от кафе иде реч Laughing/
Ако се прави всеки ден -сигурно ще се претърка доста кожата.То си е вид ексфолиране...Дали трябва 1,2 пъти в седмицата да се прави в такъв случай? newsm78

За гелове.Най-доволна съм от един стар на Виши.Разкара ми целия целулит.За 1 месец.1 опаковка.

# 22
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Снощи ги почнах разтривките с кафето  Simple Smile Сега остава по трудната част - да не ги спра, че то не е много лесно всеки ден да се търкам.  Wink Постоянството не ми е най-добрата черта.  Rolling Eyes

Аз пък снощи след масажа с кафе се намазах с овлажнителен крем за тяло / само такъв намерих в къщи, ама ще трябва май да си купя антицелулитен в скоро време/, увих се с фолио и така спах, сутринта един душ и готово.

Не е хубаво да се спи с увито фолио.
Така кожата се задушава и хич не може да диша.
Според мен максимума е 2 часа за такова нещо.

Ами аз го намерих за страшно неудобно това да спя увита, та снощи не се увих.   Peace
Още търся най-удобния начин за мен /да се боря с целулита/

mama Nina1 , ти имаш ли литература по въпроса? Аз сега се опитвам да въведа нов начин за хранене, та с удоволствие бих пробвала твоя. Дай подробности, моля.

# 23
  • Мнения: 5 362
А за кофеина да ви питам?Колко често го правите?/за утайката от кафе иде реч Laughing/
Всяка вечер.Търкам с един масажор.После се намазвам с крем и лягам.

За фолиото и аз не съм съгласна да се спи с него.По-добре,докато си вкъщи и чистиш например,да се увиеш,и после да се махне.

Мама Нина,можеш ли да напишеш,ако не те затруднявам разбира се Blush храните,които консумирате по групи.Например,белтъчини-..., мазнини-...,въглехидрати-...И също ако може някакви примерни менюта,какво готвиш по-точно Rolling EyesИзвинявай за любопитството,но ми стана много интересно всичко,което си споделила,и те поздравявам за резултатите Peace

# 24
  • Мнения: 267
Здравейте, девойки.
Ще ви споделя как изчезна моя целулит. Да , изчезна дори без аз да забележа. Съпругът ми беше, този който забеляза пръв.
Преди година и половина по-голямото ми детенце се разболя от диабет. Няма да се впускам в подробности за тази коварна болест.
Единственият начин, по който мога да му помогна да поодържа нормални нива на кръвната глюкоза е да го храня правилно и балансирано.
Постепенно цялото семейство премина на този начин на хранене.
Храната е разпределена на три големи и три междинни хранения.
Не употребяваме сол, захар, газирани напитки, консерви, сокове от кутия, маргарин и масло, тлъсти меса и дори кожата на пилето махам, никаква кайма.
Храната се консумира при минимум кулинарна обработка, само варена или печена на скара. Никога пържена. Мазнините, които използвам са - минимум слънчогледово олио и много зехтин.
Консумираме много плодове и зеленчуци, но само в прясно състояние.
Въглехидратите са 50 % от нашето меню, но точно определени.
Ползвам пълнозърнесто пшенично брашно или ръжено. Хлябът също е такъв. Избирам винаги храни с нисък гликемичен индекс. Такъв е дългозърнестият ориз, ръжта, соята и др.
Най-важното - пием минимум по 2 литра вода на ден, като през лятото два пъти повече.
За да се намалят нивата на кръвната захар са необходими много движения. Когато сезонът е подходящ със сина ми караме колело, а когато времето е лошо в къщи караме велоергометъра.
На пръв поглед това е жестока диета, но не е така. Свиква се. Залогът е много голям. Макар че, еднинствената цел беше да помогнем на милото ни детенце - изведнъж забелязахме че са изчезнали наднормените килограми на съпруга ми, кръвното му налягане е вече в идеални граници и не пие лекарства за понижаване. Изчезна моят стар проблем констипацията. Така изчезна и грозният целулит.
След време попаднах на една книга, в която беше описан подобен начин на хранене и двигателен режим. Оказа се точно по този начин съм постигнала ускорена обмяна на веществата.
Ако някой се интересува от повече информация може и на лични.



Поздравления за упоритостта! Малко хора биха се справили по-добре от теб! Дано детенце се оправи или поне да не се влошава докато открият лек за този бич! Praynig
Аз също те моля да споделиш опита си ще ми бъбе полезен, а и не само на мен сигурна съм

# 25
  • София
  • Мнения: 807
Преди около месец и нещо си купих това:

Вече започнах второто шише, определено изглеждам доста по-добре. Маже се 1 път на ден, много е приятно. Това го съчетавам с подходящ хранителен режим, смъкнах и някой друг кг. Доволна съм. Мисля да направя още един курс.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 966
Snow4eva , в промоция ли го взе?
Или на реална цена?
И каква е тя?

# 27
  • Мнения: 1 432
И аз си купих Еланцила на промоция ,бе6е 70лв.
Слека диета има ефект наистина  Peace

# 28
  • Мнения: 120
Здравейте, мами.
Бях обещала повече подробности за здравословното хранене. Но малкият се разболя и в момента нямам много време, но все пак ще започна темата.
Информацията за вида и състава на храните съм черпила от книгите за диабет :
"Всичко за диабет тип 1" на д-р Франк Швебке Изд."Здраве и щастие"
"Всичко, което ви и нтересува за диабета" Изд. "АБГ"
"Всичко, което искаме да знаем за диабета " д-р Петър Георгиев
"Практически наръчник на диабетика" д-р Иван Домусчиев Изд. "Венимекс"
"Захарен диабет " д-р Домусчиев Изд. "Венимекс"
"Аз излекувах диабета чрез изпитана програма за комплексно природолечени" д-р Богомил Пеев Изд. "Здраве и щастие"
"Изкуството да управляваш диабета" д-р Мая Константинова и проф. Мария Дамянова

Цялата тази литература е за диабет, но всъщност тя дава най-точна информация за вида и състава на храните.
Всъщност всеки човек трябва да се храни по този начин и да води такъв начин на живот.
Преди не знаех нищо за диабета. Мислех си- какво толкова , слагат си инсулин и готово. За съжаление съвсем не е така. Внесеният отвън инсулин съвсем няма същото въздействие, както произведеният от панкреаса. Но да не се отклоняваме от темата.
Целта ми е да споделя своя опит.
Ще започна отзад напред. Първо ще споделя резултатите, които получих ( а тези резултати съвсем не ми бяха цел )
За да накарам детето си да се храни по този начин и да води такъв начин на живот, трябваше да му дам личния си пример. И така постепенно цялото ни семейство започна да води такъв начин на живот.
За период от няколко месеца при мен резултатите бяха :
1. Стопиха се всичките ми излишни килограми. След двете раждания така и не успях да сваля докрай качените килограми. Но не това е най-важното.
2.Видимо се промени структурата на тялото ми. Изчезна грозният целулит. Макар, че кантара показваше едва 5-6 кг по-малко изглеждах много по-слаба. Бедрата ми се издължиха и станаха по-мускулести. Дупето ми се повдигна и сега спокойно мога да нося изрязани бански.
Като сложа къса пола и слънчеви очила(да не се виждат подутите ми от плач и безсъние очи) изглеждам девойче.
3.Косата ми стана по-гъста и лъскава.
4.Диоптъра на очилата ми намаля. Е , това не мога да си го обясня как стана, но е факт. Зрението ми се подобри.
Всички тези резултати ги получих неусетно, като всъщност не са ми били цел.
Преди да се разболее Данчо съм се опитвала много пъти да отслабна, понякога е имало ефект, но не задълго. Мисля, че тайната на дългосрочните ми резултати се крият в изцяло новия ни начин на живот и хранене.
Целулита изчезна завинаги, защото го атакувах отвътре, а не отвън. Преди и аз съм опитвала със скъпи антицелулитни кремове, но никога не съм постигала кой знае какви резултати.

Засега ще спра , но обещавам още утре да започна да предавам моят опит , черпан от всички тези книги. Много от рецептите дадени в тях не са съобразени с българският ни вкус(защото повечето книги са преведени от други езици)

# 29
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Здравейте,момичета.Може ли някоя от вас,която си е правила масажи с утайка от кафе да сподели след колко такива масажа има видимо подобрение.Благодаря предварително!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт