Наддаване на кърма4ета - 1 месец

  • 29 887
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 104
Ние първите две седмици качихме 200 грама, а следващите две качихме 400-500 грама нали не си спомням точно

# 16
  • Мнения: 140
За първия месец качи 1,350 грама и 5 сантиметра.Горе-долу така наддаваше до 4 месец.Сега наддава по 550-500 грама и по 1-2 см.Бил е изцяло на кърма,дори вода не пиеше до 3-я месец.Но е много относително-всяко бебче си има свое темпо на разтеж и щом не сваля от теглото,мисля че всичко е ОК. Peace

# 17
  • Мнения: 126
Първия месец наддаде 1 кило, но после през втория месец имахме една седмица, в която наддаде само 30 грама, но педиатрите, които слушах, защото си личеше, че са мислещи, следяха теглото за по-голям период от време. По този начин си бяхме в норма. Всяка седмица е различно. Не се притеснявай за първите две седмици, през следващите две може да качи двойно. И не се подлагай на пробни кърменията, едно кърмене нищо не показва. Детенце ще яде различно не само всеки отделен път, но и през различните дни. За да вярваш на пробното кърмене трябва да го правиш всеки път в продължение на една седмица. Дори не съм сигурна, че и това е показно, след като знам, че Десана имаше седмица , в която наддаде само 30 гр. Успокой се и всичко ще е наред. Е, естествено следиш памперсите щом са мокри и насрани нямаш проблеми/ако не даваш вода/.

# 18
  • Мнения: 967
Първият месец Дими наддаде 1200 гр., което си е доста, но следващите месеци за сметка на това наддаваше по 600 -650 гр. Според нашия педиатър това е ОК и никога не ми е предлгал да давам добавка.

# 19
  • Мнения: 1 924
Наддаване от поне 125 гр.на седмица се счита нормално, но това е усреднено изчисление,по-важно е да се следи качването за цял месец-бебето може да качи малко през първите седмици,а после изведнъж да "дръпне" Grinning

Ако бебето е под нормите, добрият педиатър ще те посъветва да увеличиш честотата на кърмене, а не какво АМ да купиш. Въвеждането на АМ при толкова малко бебе ще доведе само до ранното му отбиване.
Това е много вярно.Твърде често педиатрите предписват дохранване с адаптирано мляко без реална необходимост-за тях е по-лесно,да не говорим колко лекари-представители на определена марка млека има...

(А моят син наддаде 2 кг.Той обаче в никакъв случай не е показател за норма,защото е свръхедро бебе и изглежда като осеммесечно.)

# 20
  • Мнения: 11 007
Една седмица след раждането беболината беше отслабнала с 300 г. После бързо си навакса и за първия месец качи 1,200 кг и порасна с 3 см само от кърма. Peace В края на втория месец отново беше наддала с 1,200 кг. За третия и четвъртия качи по 500 г, но пък на дължина дръпваше с по 5 см Peace

# 21
  • Мнения: 2 159
ние 1-вия месец наддадохме 1 600, но нали когато са кърмачета може да наддават скокообразно, защо не изчакаш да видиш този месец как ще бъдете
ние имахме един месец само с 120гр наддаване

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Петър няма теглене точно на първия месец, тъй като тогава имаше обявена грипна епидемия и посещенията при педи бяха забранени. Та ето нашите фрапантни мерки.
На 25 дена - 400 грама  Shocked всички ме заубеждаваха да давам АМ, че детето ми умирало от глад  Laughing
на 45 дена - 1,500 кг. т.е за първите 25 дена качихме някакви мижави 400 грама, а за още 20 дена - цяло кило...... навакса си детето.

Забрави пробните кърмения и слагането на кантара, ако са еднократно правени, а не изследвани в тенденция, те не са показател за наддаването.

# 23
Моят бебо наддаде 1 450 гр, което е доста! Моят съвет към теб е да му даваш да суче когато и по колкото си поиска - няма опастност от преяждане или нещо подобно - детето само си регулита количествата! Успех!!!

# 24
  • Мнения: 1 457
Моят син наддаде 1400гр за месеца и 3,5 см. Това е от най- ниското му тегло. В края на първия месец беше 4850гр. Според мен обаче това изобщо не е малко, а напротив. Важното е детето да се чувства добре  Peace

# 25
  • Мнения: 228
Ние наддадохме 1,100 кг за месец и 3 см на дължина,родихме се 3 и 200,после ни изписаха 3,040 ,накрая на консултацията с боденце и сух памперс бяхме 4 и 300-та го смятаме за 4,150 реални

# 26
Вчера карахме нашия Роско при педиатара и е качил само 300 грама за което се притеснявам.Той е на 1-дин месец,хапва си и всичко му е наред но това тегло ме тревожи. Викат ни отново на преглед на 4-върти Юни дано има подобрения с теглото.

# 27
  • Мнения: 23
Не се притеснявай, моята дъщеря за първият месец беше наддала 250гр, след вторият месец почна да наддава повече.

# 28
  • Мнения: 561
Мисля, че минимумът за първите 3 месеца е по 450-500 грама на месец  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 95
Първите пет месеца наддавахме по 750 гр. на месец .В началото ми мрънкаха /роднини/, че било малко, че трябвало минимум килограм на месец, ама аз прочетох това онова и спрях да ги чувам Laughing

Общи условия

Активация на акаунт