Първокласници /9/

  • 17 765
  • 286
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 406
Най - абсурдното нещо което чух, е че годината може да се обяви за нулева.  Close
Не вярвам да се стигне до там, но самата мисъл ме ужасява.  #Cussing out


 #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

Е това пък.............наистина останах без думи!!!
                Направо съм    smile3515 newsm61 smile3515

# 226
  • Мнения: 2 444
Толкова теми има за първокласниците във форума - за техните трепети и нашите неволи, за техните неволи и нашите трепети, но днес се сетих, че не май не сме обсъждали специално метода на моркова и тоягата и още по-специално  поощренията. Днес след часовете си взех принцесата и седнахме на кафе с една мама второкласничка. в разговора стана дума, че предишната събота като край на първата седмица в училище моята получи специални подаръци от нас, че този уикенд й предстоят още изненади. Моята позната каза, че миналата година също е поощрявала сина си с подаръци, не го е наказвала, не му се е карала. В разговора се включиха и други майки - кафето е малко, масите са почти общи и всички се познаваме - и те споделиха, че прилагат този метод. Иска ми се в тази връзка да обменим идеи за създаване на добро настроение на първокласниците, за да не мислят само за ченгелчета и лулички.smile3525
newsm44 newsm68

# 227
  • Карлово
  • Мнения: 4 709
С тази стачка направо се отдалечих от трепетите на първи клас. Веска забрави да пише, само чете, но не и с желание. Днес сподели, че и било мно-о-ого трудно да пише и няма време за игра, което е опашата лъжа - 5 дни си ги измързелува, един ред не е направила. Поощих я с едни дървени кукленски мебели, дето се сглобяват, за старанието върху една сонатина по собствено  желание, още със ставането от леглото. Утре ако се старае - пак други мебели ще сглобява. Но като общо в края на седмицата малко ме е страх, че ще стане много меркантилна.
Между другото до къде стигнахте вие, които нямахте пропусната седмица?

# 228
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Аз съм много скъпа на моркови. Не ги раздавам лесно.  Simple Smile Не виждам причина само заради това, че е ходил една седмица на училище да получи някакво специално поощрение. Дъщеря ми завърши миналата година с пълно 6. И тя не е получила подарък по този повод. Не си спомням да съм изказвала и велики хвалби. Тя просто трябва да е пълна отличничка. Това й е работата. Аз работя, пък не са се убили да ме поощряват, освен за особени заслуги. А посещаването на учебни занятия само по себе си не ми се струва особена заслуга.

Така че, не, не ги поощрявам в материален аспект.  Embarassed Обаче Крисо го хваля, когато видя хубава тетрадка. Даааа, бравосвам до самозабрава. Той е жаден за одобрение и похвали и аз минавам тънко.

# 229
  • Карлово
  • Мнения: 4 709
Къде сте майки на първокласници? Да не стачкувате сега пък вие?
Днес ходих до нашето училище - ще стачкуват и на 1 и 2.10. За сряда казаха да проверим дали ще има часове.
При вас как е?

# 230
  • Мнения: 6 029
не съм и звъняла да знам как е.

# 231
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 283
Не съм звъняла на класната, но предполгам отговора:
Стачкуват, до кога - не се знае.
Мислим варианти за другата седмица Confused

# 232
  • Мнения: 1 178
Къде сте майки на първокласници? Да не стачкувате сега пък вие?
Днес ходих до нашето училище - ще стачкуват и на 1 и 2.10. За сряда казаха да проверим дали ще има часове.
При вас как е?

Аз забравих, че имам първокласник...  smile3502

# 233
  • София
  • Мнения: 3 421
Токущо ми се обади госпожата на Креми - стачката продължава и другата седмица, неясно докога. Трябва да следим по новините кога ще подпишат споразумение и на другият ден са на училище.
Благодарих й, че се обади Heart Eyes

Мислим утре да ги караме при майка ми, че за другата седмица да не се сбъркваме пак. Питах госпожата ако подпишат споразумението през седмицата и не успеем да се организираме да си върнем щерката дали ще има проблем. Каза - няма проблем за ден- два, Креми била напред с материала. А аз се притеснявах какво ще правим, как ще я докараме, ако остане при баба си какви молби да подавам...

Ще ходят с баба си да стачкуват hahaha

# 234
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 283
И аз се чудех дали да пратя Радо да стачкува с дядо си, ама от вторник баба му може да си вземе отпуска и ще "долети" тук от другия край на България.
Добре, че ДЯ работят и малкия е на ясла.

# 235
  • София
  • Мнения: 981
Ние учим,та пушек се вдига smile3529.Вчера са писали цифрата 2.От следващата седмица започват извънкласните занимания - карате,нар. танци.Дадоха ни да попълним декларации,че на 06.10.07 (събота) ще ги водят на Витоша на природозащитен курс.Ще има прожекция на филм за природата на планината през различните сезони и преминаване по природопознавателна пътека с пет стъпки....За децата,които остават в училище,ще бъде организиран учебен процес.Та се чудех,защо ги задължават и в събота да учат newsm78 или пак нещо се отработва?

# 236
  • Карлово
  • Мнения: 4 709
Така е като избрахте песента за клипа от "Неочаквана ваканция"  , сега ще има " newsm44 newsm44Неочаквана ваканция-2"

Последна редакция: пт, 28 сеп 2007, 15:07 от chanoir

# 237
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Ние учим,та пушек се вдига smile3529.Вчера са писали цифрата 2.От следващата седмица започват извънкласните занимания - карате,нар. танци.Дадоха ни да попълним декларации,че на 06.10.07 (събота) ще ги водят на Витоша на природозащитен курс.Ще има прожекция на филм за природата на планината през различните сезони и преминаване по природопознавателна пътека с пет стъпки....За децата,които остават в училище,ще бъде организиран учебен процес.Та се чудех,защо ги задължават и в събота да учат newsm78 или пак нещо се отработва?

А вашето у-ще защо не стачкува?

# 238
  • София
  • Мнения: 3 421
 И аз това се чудя - какви са тези колективи, които не стачкуват, а чакат другите да го извоюват вместо тях. Винаги съм мразела такива неща - да чакаш някой друг да  ти свърши работата, а ти така между другото да се облагодетелстваш и да не губиш нищо.
Всичко си зависи от хората, ако не са подписали учителите няма да стачкува училището.

# 239
  • София
  • Мнения: 981
Нямам представа защо не стачкуват.Нито са ме карали да подписвам,нито са казали нещо за стачка.Ако решат ще ги подкрепя,ама като си учат какво да направя - да не си водя детето на училище ли?

Общи условия

Активация на акаунт