писна ми от тези противозачатъчни!

  • 20 317
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • софия
  • Мнения: 105
Аз пих Линдидет 20 и още в началото на 1 опаковка получих гъбички,затова реших в края на 2та опаковка да ги сменя с Ясмин за сега нямам  отзиви ще видим.Избрах Ясмин защото много момичета са доволни от тях,а иначе от Линдидета почна да ми пада много косата и опеределено като го спрях намаля.И на мен ми писна от тези хапове ама аз ги пия да не се появи пак гадната ендометриоза

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
adi.cv, а как се отърва от гадната ендометриоза?

# 17
  • софия
  • Мнения: 105
Аз незнам дали съм се отървала.Просто моя гинеколог ми препоръча след лапарото Диферелин бих си 4 инжекции,след 3 месеца почнах противозачатъчни по негова препоръка и така,сега пак имам киста и уж е фоликулярна въпреки  че не би трябвало да имам щом съм на хапчетата ама уви Cry.Много съм притеснена защото до колкото знам от тази болест няма отървия и ме е страх да не преживея същия ад отново Sad

# 18
  Рени в момента и аз страдам от противозачатъчните и при мен има хормонален дисбаланс действа ми на нервите пиши ако знаеш нещо повече за това и как да се оправя Благодаря

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не знам как Sad

# 20
  Вече трети месец не мога да мис се нормализират хормоните от тия противозачатъчни зле ми повлияха на нервната система изобщо на цялото ми здраве Кардиолога каза че от тях ми се получава задушаването Невролога ми каза че те са ми повлияли на нервната система Сега ще ходя да ни слагам спирала това е решението

Аз съм на доста силни хапчета, понеже си имам проблеми. Моите са Диане 35 + Андрокур. Това, което научих докато се ровех за инфо за действието им върху организма е, че хормоналните препарати причиняват дисбаланс на витамините в организма - натрупва се повече витамин А, но за сметка на това витамините от групата B намаляват и затова се препоръчва да се пият витамини, когато се взимат подобни лекарства. А за нервите точно витамините от група B имат голямо влияние.

Ето тук например има малко инфо кой витамин каква роля играе в организма http://www.zdravoslovno.com/Vitamins.html. Мисля, че не бива да се подценява. Аз от както взимам витамини се чувствам доста по-добре - имах преди проблеми с кожата и косата, но вече отминават. Чела съм и на други места, че депресията предизвикана от противозачатъчните се дължи пак на дисбаланса на витамините. Поне не вреди Wink

# 21
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Пия Ясмин от 1г.и 1/2 засега доволна..както се писа по долу смъкнах 3 кг.без диета,незнам дали хапчето има вина за това,но факт...

# 22
Devoiki,
dobre che popadnah na tozi forum! Ot 2 meseca pia Lindynette 20 i oshte sled parviq smaknah 1,5 kg.Konsultirah se s ginekologa si i toi ucudeno mi zaiavi,4e nqma kak da povliaiat varhu tegloto mi,toest da go namalqt.No fact e 4e horata okolo men zabelqzaha priomqnata /ne che se opalkvam de  Grinning/, bez izobshto da sam promenila hranitelniq si rejim. Seriozno se bqh pritesnila da ne bi puk nqkoiq kovarna bolest da me qde,no sled kato kravnata mi kartina e otlichna, tozi variant otpada... Toest veroqtno imenno protivozachatachnite sa prichinata...
Iskah da spodelq i za opita si sas stranichnite efecti- po vreme na parvata opakovka pochti cial mesec karvqh, no lekarqt mi kaza da se zaredq s tarpenie i 4e tova e normalno. Po-strashnoto beshe depresiata,koito me vrahletq...Izpokarah se s de shto chovek vidq Simple Smile  Celodnevno revqh i vijdah vsichko v cherni kraski. Imah problemi sas zaspivaneto...
Tezi problemi izcheznaha po vreme na priema na vtorata opakovka. Sega sam vesela i shtastliva, kato che sam na 2 mastiki  Crazy Karveneto izchezna, dori gabichkite s koito se borih bezuspeshno ot 1 godina. Vlagalishtnoto sadarjimo se sgasti, nqmam techenie i vaobshte... edinstveniat problem e che priateliat mi iska da gi spiram i da si pravim bebe  Flutter 6te po4aka Grinning

# 23
  • София,
  • Мнения: 4 267
Момичета дайте съвет ако някой има информация, преди пиех Диане 35 и се чувствах добре не мога да се оплача, но го пиех не постоянно а да речем три месеца пиех после няколко почивах. Причината да ми го изпишат беше, че започнах да получавам кръвоизливи по време на цикъла и така се регулираше кръвотечението ми. После реших да забременея с второто си дете, но явно от хапчетата не се получаваше и се наложи да пия Дуфастон. След като изпих първите десет хапчета веднага съм забременяла. По време на бременността, която за съжаление беше много тежка и с много проблеми ми откриха, чрез едно изследване че съм носител на Фактор 5 т. е. имам заболяване на кръвта което се нарича вродена тромбофлебия и ми забраниха категорично повече да употребявам противозачатъчни таблетки. След като родих и спрях да кърмя и започна отново да ми идва цикъла старият проблем с кръвоизливите и обилното кървене се върна отново. Пия кръвоспиращи хапчета по време на цикъл, но те не помагат особено. Моля Ви помогнете искам пак да пия противозъчатъчни, защото явно имам хормонални проблеми, но една гинеколожка онзи ден като бях на лекар ми каза, че може би може да пия от тези по новите, които нямат странични ефекти, но първо трябвало да питам генетиците, които са ми открили болестта всъщност аз съм само носител и то в малки проценти. Каза че кръвоизливите може би се дължали на раната от секциото и да потърпя още малко че можело да отмине. Но аз знам че няма да отмине . Моля Ви помогнете.

# 24
момичета много съм объркана от 2 седмици взимам линдинет и май качих 2кг. благодарение на него ако някой има повече опит с тези противозачатъчни пишете

# 25
ot skoro pia logest i vmesto da mi namalee cikula toi ne svur6va

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Момичета дайте съвет ако някой има информация, преди пиех Диане 35 и се чувствах добре не мога да се оплача, но го пиех не постоянно а да речем три месеца пиех после няколко почивах. Причината да ми го изпишат беше, че започнах да получавам кръвоизливи по време на цикъла и така се регулираше кръвотечението ми. После реших да забременея с второто си дете, но явно от хапчетата не се получаваше и се наложи да пия Дуфастон. След като изпих първите десет хапчета веднага съм забременяла. По време на бременността, която за съжаление беше много тежка и с много проблеми ми откриха, чрез едно изследване че съм носител на Фактор 5 т. е. имам заболяване на кръвта което се нарича вродена тромбофлебия и ми забраниха категорично повече да употребявам противозачатъчни таблетки. След като родих и спрях да кърмя и започна отново да ми идва цикъла старият проблем с кръвоизливите и обилното кървене се върна отново. Пия кръвоспиращи хапчета по време на цикъл, но те не помагат особено. Моля Ви помогнете искам пак да пия противозъчатъчни, защото явно имам хормонални проблеми, но една гинеколожка онзи ден като бях на лекар ми каза, че може би може да пия от тези по новите, които нямат странични ефекти, но първо трябвало да питам генетиците, които са ми открили болестта всъщност аз съм само носител и то в малки проценти. Каза че кръвоизливите може би се дължали на раната от секциото и да потърпя още малко че можело да отмине. Но аз знам че няма да отмине . Моля Ви помогнете.
Трябва да се установи на какво се дължат кръвоизливите, и да лекуваш причината, а не да замаскираш следствието с хормони, които влачат след себе си нови проблеми.

# 27
  • Мнения: 1 179
Някой имал ли е проблеми с кг., които не може да свали, в следствие на противозачатъчни? От днес трябва да почна да пия Ясмин и това ме притеснява newsm78

# 28
  • Мнения: 764
Dundurela ,щом имаш проблеми с кръвта,в случая тромбофлебия в никакъв случай недей да пиеш противозачатъчни!

# 29
Сериозните проблеми се проявяват по-късно... Аз ако нямах нужда не бих погледнала противозачатъчни. Хеле пък някакви за 5-6 лева... Доказателство за вредата им са качените килограми и гъбите- за да се стигне до там знаеш ли какво става в организма ти? А най-вредни са за мозъка- нещо, което няма как да усетим на този етап.

Общи условия

Активация на акаунт