Темата е чудесна. Добре, че го има форумът, че ако я слушах нашата педиатърка, досега трябваше да съм натъпкала бебето с един куп алергизиращи и неподходящи за възрастта му храни. Тя ме караше от края на втория месец да давам сокчета, плюс около 200 мл вода дневно; от края на третия трябваше да давам пюрета, от края на четвъртия-жълтък...Сега, на шест месеца, трябвало да му давам следните храни по следната схема:
- За закуска - 1 чаша попара, направена от: сухари, шипков чай, краве сирене и масло  ooooh!
- Между закуската и обяда - плодово пюре или сок
- За обяд - един ден зеленчуково пюре с жълтък, на другия ден - месно пюре  ooooh!
- Следобедна закуска - плодово пюре, след 1 час - 1 купичка (!) каша - не уточни каква, явно за нея няма голямо значение видът на кашата
- Вечеря - кърма (т.е. кърмене - веднъж дневно, само вечер!)  ooooh!
- Нощем - нищо, само вода...

А ние едва преди седмица започнахме захранването, при навършени 6 месеца и досега сме опитали само няколко лъжички оризова каша, пюре от моркови и пюре от круша. Кърмим си се все още на поискване и то денонощно - нощем поне 3 пъти.
Естествено, лекарката е в пълна заблуда относно режима ни на хранене и не мисля да променям това. Просто нямам нерви за спорове.  Sick
Обаче, какво ли се случва с другите майки, които й се доверяват сляпо?  #Cussing out

Последна редакция: чт, 20 дек 2007, 21:25 от Анонимен