Как се грижите за "повдигане" имунитета на децата ?

  • 3 915
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 206
Ние сме тежък случай:
Не яде никакви зеленчуци, абсолютно никакви
Никакви плодове, с изключение на ябълка
Фрешове също не иска
Пие само сок от ябълка /не мога да го залъжа, че са сокове/
Не знам, в голям проблем съм, защото не иска и сирене, не иска мляко, нищо не иска.
И въпреки това, да чукам на дърво, не ми боледува.
Надявам се лека полека да прояде всичко.

# 16
  • Мнения: 1 734
Давам плодове, но за съжаление хапва по малко и когато е в настроение. Иначе пие чай с мед, много обича и сокове, но не цитросови, а те са полезни през зимата и съдържат повече вит. с .
Залагам на млечните продукти, месо и риба. За щастие ги обича и си хапва от всичко с охота. Когато видя, че имунитета е поспаднал давам и витамини и пчелно мляко.
Иначе не е боледувал много през зимата, а лятото -  изобщо. Водихме го на море и се надявам това да е спомогнало за закаляването му. Надявам се тази зима да няма тежки и чести боледувания. Дано!

# 17
  • София
  • Мнения: 9 861
azaf ,би ли споделила в какъв вид даваш прополиса-като клеева тинктура ли?

# 18
  • Мнения: 4 965
azaf ,би ли споделила в какъв вид даваш прополиса-като клеева тинктура ли?

Не, по метода описан от Лиляна. Малко парченце смесвам с дъвка или го размивам в малко топла вода.

# 19
  • Мнения: 5 468
Давам й плодове и зеленчуци+1 имуностимулатор, но нали не е темата за инумостимулатори, та ще говоря само за плодовете и зеленцучите. Банани (много ги обича, дано са полезни), ябълки, краставици, домати, грозде... киви не обича, изяде веднъж едно и край - оттогава не ще да го погледне. Чай от липа й правя, прясно мляко, чушки в супата й... старая се да й пъхна със всяка храна по някой витамин природен Tired.
Но не съм сигурна, че това предпазва от болести. Ето я сега - пак е цъфнала и вързала, и седи замислена Laughing..., но разгеле, този път може би, ще се размине с антибиотика, защото забелязвам някакъв здравословен напредък. Дано не е бомба със закъснител.

# 20
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
"Коктейл за мускули" - прясно мляко застроено с един жълтък и лъжичка мед. Почти всеки ден. Добавям само, че Криско е почти вегетарианец и за това не мисля, че прекалявам с консумацията на яйца. В жълтъка има много вит А, който също е добър за имунитета.

# 21
  • София
  • Мнения: 9 861
Лого5ка ,яйцето нали не сурово?Правиш го като застройка за супа,така ли да разбирам?

# 22
  • Мнения: 2 309
daizy ,а сусама,който слагаш в меда,смилаш ли го предварително?
 Ellypr ,моите деца също консумират портокалите само във вид на сок.Но също някъде из форума четох,че много дразнели стомаха на гладно,а пък и друго-не било редно да се дават след16-17часа,защото превъзбуждали детето и това се отразявало на съня му.Ти чувала /чела ли си нещо подобно?


Да, сусама се смила с кафемелачката  Peace

Що се отнася до фрешовете от портокал, ние с мъжа ми ги пием на гладно сутрин / че иначе нищо не закусваме  Rolling Eyes/, по принцип имам много чувствителен стомах и остър гастрит досега не ми се е отразило зле /за разлика от фрешовете от други плодове/, детето макар и да нямаше година тогава започна да пие по същия начин /макар че я кърмех по цяла нощ и при нея не е било на гладно/ и така се пристрасти че като изкупихме и последните портокали на пазара някъде към юли няколко сутрини жално плака до сокоизтисквачката. Никога не й давам, нито пък аз ям плод след основно хранене. Плода се разтваря от стомашните сокове по-бързо от другата храна и когато са поети на практика едновременно се получава "гниене" /не можах да намеря по-точна дума в момента/ на плода в стомаха. Получават се киселини, лош дъх, подуване на червата в следствие. Затова от както се помня аз самата ям плод минимум час и половина след или един час преди ядене.

Ню, бананите са богати на калии и са много полезни /нали се питаше  Wink/.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 164
Ние сме тежък случай...
И ние сме тежък случай  Tired
От зеленчуците яде само краставица, а от плодовете само банан, но и него напоследък не го иска. В яслата ми казват, че яде плодове, но вкъщи не иска.
Фрешове и цитрусови плодове категорично отказва. Пие само натурален сок, може по 1л да изпие на ден. Затова гледам да й купувам по-хубави, 100% (уж), но изобщо не се заблуждавам, че ще й "повдигна" по този начин имунитета. Понякога успявам да й дам по чаена лъжичка мед. Това е.
Иначе давам Мултисаностол и Есберитокс.

# 24
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Бъркам на котлона, докато кипне, но не много, че се пресича жълтъка и става много гъсто.

# 25
  • Мнения: 5 468
Ню, бананите са богати на калии и са много полезни /нали се питаше  Wink/.
Благодаря ти за пояснението Hug. Вече ще й купувам банани с повече радост Laughing.

Бъркам на котлона, докато кипне, но не много, че се пресича жълтъка и става много гъсто.
Едно време, майка ми ни правеше такъв коктейл на мен и сестра ми. Беше супер сладко и обичахме да го пием. Яйцето със захар го разбиваше с миксер и то ставаше на пяна. Сипваше го в прясното мляко и гълтахме като пуйчетаSimple Smile.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 259
Прясно изцеден сок сутрин преди да тръне за яслата. Но не успява да изпие цяла чаша, защото е рано, още е сънен. Плодове ядеше всякакви, но откакто тръгна на ясла признава само банани и ябълки (и диня по едно време прояде това лято), та гледам в къщи винаги да има поне едно от двете. Много обича кремчета (нишестета, грис, т.н.) и вече следобед си е при мен, та му слагам пасиран плод в крема (че ако е на парчета го усеща и не го ще).
Зеленчуци си яде както обикновено. Мнооого обича прясно мляко (като майка си Simple Smile) и тъй като накашля тези дни му го притоплям и слагам лъжичка мед. И като ме гледа, че пия чай и той пие.

# 27
  • Мнения: 24 467
С включване в менюто на пресни плодове и зеленчуци- всеки ден, игри на вън винаги, когато времето позволява това, движение, съобразено с възрастта и възможностите, избягване контактите с явно болни деца.
Добавки от какъвто и да било характер, получени по химичен път, не давам на здрави хора, не само на децата, ние също не взимаме такива. Само при наличие на заболяване пристъпваме към изписаните от лекар лекарства и синтетични витамини. Имуностимулатори не взимаме, за нас те са също безсмислена химия, която ако не е необходима може да допринесе повече вреда, от колкото полза.
Имунитетът е машина, създадена от природата да работи сама и на която следва да се "помага" само в екстремни случаи, каквито са наличните заболявания. При добро здраве най- добрият начин за нейното "повдигане" е да я оставим да работи самостоятелно, така, както природата я е създала и да не й пречим с външна намеса.

# 28
  • Мнения: 2 722
  Каква по-различна храна им давате?
Ще ми е интересно да разбера горе-долу какво количество плодове и зеленчуци изяжда едно дете над тригодишна възраст и какви са те?
Кога/по кое време на деня/  предлагате плодовете-преди или след хранене.

С предварителната уговорка че и двамата са яшни, така че не рискувам развалянето на някое от основните яденета.

По-различната храна е целогодишно домашно кисело мляко, зеленчуци произведени в моята градина и плодове предимно от дворовете на бабите из селото. Не запържвам ястията, много сурови зеленчуци в менюто.

Тригодишния ми син яде нонстоп каквито плодове има във фруктиерата, но не по-малко от три-четири ябълки на ден, в момента по половин кило грозде. Плодовете са на масата, така че на всяко минаване покрай нея "забърсва" по нещо - не го спирам.
Много често яде ябълка и след това обядва. Сега като е на детска си наваксва като го взема - винаги влача с мен една кутия с грозде и две-три ябълки, та докато кара колелото и изразходва енергия да си подхапва.
Орехи яде в неограничено количество - налага се да ги крия, че чак му става лошо, а не се спира.
Фрешове не пие - за пиене признава само чиста вода и айрян.

# 29
  • Мнения: 1 761
Моето дете не обича сладки храни.Давала съм му бисквитки-ако са много сладки ги плюе.Сокове никакви не иска да пие- и тях ги плюе.Чипсове и снаксове не обича също.
За сметка на това пие много вода,обожава спанак, броколи,тиква и всякакви зеленчуци и плодове(ако не са много кисели и сладки).Не му давам никакви допълнителни витамини,но не го навличам и всеки ден му проветрявам стаята.За мен е по-добре да спи на студен, но чист въздух,отколкото на топло и задушно.

Общи условия

Активация на акаунт