Болест по млечните зъби - Синдром на биберона

  • 11 323
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 735
Даже ми се струва, че са започнали да избеляват.
Възможно е и да има ефект от хомеопатичните лекарства, които му давам от време на време.


А! Не се бях сещала за хомеопатия в този случай! Дали път хомеопатите нямат своя теория за това?  newsm78

# 31
  • Мнения: 8 769
Вероятно имат, но не съм питала специално за теорията. Споделила съм с хомеопата, наред с други особени неща и промени у детето, и почернелите зъбки.
Прочети темата, към която съм дала линк. Там има интересни неща.

# 32
  • Мнения: 419
Синът ми имаше същия проблем-разрушен емайл и постепенно едното му зъб4е се разруши.В4ера му ги извадиха и четирите предни зъбчета.Тук така процедират ако не може да се пломбира зъбчето.При него вече кариеса беше дълбок.
Преди половин година стоматолог ни предложи под пълна упойка да му пломбира зъбчетата,но нас ни достраша и се консултирахме с още една зъболекарка,която ни посъветва да не правим нищо и сега ми се иска да не бяхме я слушали но е късно вече.
Така ,че съветвайте се с повече стоматолози за тези проблеми.

Синът ми пи антибиотично сиропче един месец,казаха че това е причината при нас да се развалят зъбчетата.

# 33
  • Мнения: 503


 Зъбките се намазват с флуоризиращи и реминерализиращи гелове ,
но за съжаление еднократните апликации не са ефективни.
Необходими са голям брой апликации иначе ефекта е клонящ към нула.
Става дума само за здравите зъбки Wink

# 34
Това не есиндром на биберона, синдром на прехода. да не мислите, че децата ни ядат мляко исирене. не това е вода, заместители и консерванти. работя в хранителновкусовата промишленост и мога да кажа, че няма нито месо, нито мляко , нито сирене. ако няма баба и дядо на село. но и това не помага. Просто има много болести - и по зъбите. познавам деца които не саслагали залъгалка и не са прекалявали с биберона и пак. Познавам деца от село които са яли по две бурканчетамляко всеки ден - чисто овче ипак са със развалени зъби. Така че както казва моят заболекар - всичко си е до ген.

Общи условия

Активация на акаунт