Болест по млечните зъби - Синдром на биберона

  • 11 322
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 583
здравейте,
преди известно време заберязах, че сина ми когато трябва да отхапи нещо не го гризка с предните зъбки, а все го слага отстрани
когато го погледнах, видях че зъбките му предните са... все едно емайла се е обелил на места,
погледнах и назад и видях че има черни петънца, като кариеси
заведох го на зъболекар, погледна го и каза че било синдром на биберона
прочетох за това следното: ...забележите ли, че предните зъбки на вашето детенце започват да почерняват, обърнете се към стоматолог - той ще ви помогне. Има едно лекарство с което може да се помогне - то също прави зъбките черни, но поне болката при малките спира и се спира разрушаването на зъбките.
чули ли сте за това лекарство
а, впрочем, нашият зъболекар каза че не се лекувало, да спрем нощното мляко, а пък и зъбките не го боляли, били млечни зъбки

мисля, че малкия зъбките не го болят от благото, а когато трябва да отхапи нещо
а той, между другото е само на 1 г9 м
......

Последна редакция: пн, 05 ное 2007, 23:41 от Vache

# 1
  • Мнения: 335
k_t ,какво точно представлява този синдром на биберона?За пръв път чувам и ми е интересно да разбера  Rolling Eyes Въпреки че малко се съмнявам зъбите да почернеят от биберон(ако това имаш впредвид).Татко има един познат чието дете също е с черни зъбки.На тях зъболекара им е казал че е от някакъв антибиотик който майката е пила по време на кърмене.
Надявам се да не е нищо сериозно и новите ви зъбки да са здрави  Peace

# 2
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Племенниците ми са с такива млечни зъби (големия вече почти ги е сменил и новите слава богу са добре ), но малкия е като вампирче -отпред няма нито един резец като се усмихне се виждат направо кучешките зъби!Водиха ги по зъболекари но им казали , че няма лечение!

# 3
  • Мнения: 1 897
Моят син имаше такива тъмни петънца по зъбите.Стоматологът каза,че е синдром на биберона.Появяват се когато биберона се маже с нещо сладко, за да го иска детето, когато вечер пие мляко и след това устата не се изплаква.
Това,което ни препоръча е да изплакваме устата  с вода след всяко хранене и да почнем да ползваме паста за зъби nenedent и естествено да престанем да топим биберона в сокче.
В резултат на това тъмни петънца по зъбките му вече почти няма.
От собствен горчив опит мога да кажа,че една от най-големите грешки е да се топи биберона в сок, мед или каквото и да е друго сладко.Вредата за млечните зъби е в пъти по-голяма в сравнение със спокойствието,което си осигуряваме с този 'трик'.

# 4
  • Мнения: 37
k_t голямата ми дъщеричка е със същия проблем като вашия от както са и се появили зъбките и то само горните.Само че на мен ми казаха че е периодонтит и че  трябва да се лекува,но няма гаранция,че това ще помогне.Направихме и снимка на която се вижда,че зародиша на новите зъбки е хубав и да не се притеснявам./детенцето ми вече е на 3г.5м. и засегнатите зъбки са доста черни/

# 5
  • Мнения: 645
Имаме същият проблем. На нас обаче ни казаха, че е от фруктовата захар в плодовите сокчета, които пие (независимо готови или домашно приготвени)?! Rolling Eyes Но не съм топила биберона в нищо. Марти беше с биберон само когато заспиваше. Отидохме при стоматолог почти навреме и му запечатаха зъбките с нещо, но от него няма да станат черни. След месец трябва да ходим отново на профилактичен преглед.

# 6
  • Мнения: 1 735
Здравейте! Темата определено трябва да се промени като заглавие: болест по млечните зъби

Ние също имаме този проблем с налепите по зъбките отдавна. Сега е на 2,1 год., а вече едното зъбче е започнало да се изяжда чак! Става дума само за горните 4 зъба. Пожълтели са и нищо не помага.

-Мия й ги от почти 1 година, но файда няма.
-Никога през живота си не е помирисвала биберон.
-Въобще не пие сокове, пила е 3,4 пъти само.
-По принцип не й давам да яде сладко, но съвсем отскоро вече й разрешавам по малко.
-Бях чела някъде, че се получава така с млечните зъби на жените, които са били страстни пушачки, или са пушили по време на бременността, но зъболекарката ми ме убеди, че това не е вярно.
Самата тя е пушила, докато е била бременна, а дететнцето й има съвсем бели зъби.
Това което ми каза със сигурност моята зъболекарка е, че има хиляди теории за тази болест по млечните зъби, но това е само доказателство, че просто не се знае какво и как я причинява.
Предупреди ме, че може да станат черни зъбките или дори да останат на коренчета, т.е., да се оглозгат съвсем, но за съжаление нищо не можело да се направи.
Слава Богу, успокои ме че това няма никаква връзка с постоянните зъбки и че те могат да са много хубави, независимо от сегашното състояние на млечните.

И все пак ми е кофти, че ще бъде с толкова лоши млечни зъбки, все пак доста време още ще кара с тях. Ако има интервенция, която да спре този процес на изяждане на зъбчетата ще бъде мн. добре, поне да не изчезнат съвсем.  Tired

# 7
  • Мнения: 1 735
Има едно лекарство с което може да се помогне - то също прави зъбките черни, но поне болката при малките спира и се спира разрушаването на зъбките.[/b]



За това лекарство знам, че когато се намажат млечните зъбчета с него, почерняват и си остават черни, докато не паднат. Много гадно. Не го ща.  Sick

# 8
  • Мнения: 1 735
Отидохме при стоматолог почти навреме и му запечатаха зъбките с нещо, но от него няма да станат черни.

Кажи моля те какво е това точно? С какво са му запечатали зъбките? 
И какво означава навреме? Преди да станат жълти, или ?

# 9
  • Мнения: 1 735
И още нещо се сетих, зъболекарката ми каза, че тази болест по млечните зъбки е много често срещана и досега не е открита никаква зависимост измежду засегнатите дечица!  Confused

# 10
  • Мнения: 645
Отидохме при стоматолог почти навреме и му запечатаха зъбките с нещо, но от него няма да станат черни.

Кажи моля те какво е това точно? С какво са му запечатали зъбките? 
И какво означава навреме? Преди да станат жълти, или ?

Здравей, да преди да станат жълти. Преди няколко месеца видях в горната част на предните горни зъбки кафеникави петънца. Бяха малки и по - скоро приличаха на налепи. Когато се опитах хубаво да ги изтъркам с четката (а после и с марличка) се оказа, че не става...
И отидохме на зъболекар. Казаха - кариеси. И ни предложиха черното лекарство. Но аз отказах. Тогава взехме компромисно решение със зъболекарката. Тя реши да му сложи нещо (не ми даде обаче никакво обяснение, какво е точно), което временно ще запечата зъбките. И наистина е временно - преди няколко дни падна на едното зъбче. Периодично трябва да я посещаваме, явно.

# 11
  • Мнения: 669
записвам се да следя темата

# 12
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз си спомням като бях около 11-12 г. нашата зъболекарка предложи на майка ми да ми запечата зъбите с нещо подобно,което защитава от кариеси.Ставаше въпрос за кътниците.Доколкото си спомням,гелът беше прозрачен,не водеше до почерняване,пък и вече ставаше въпрос за постоянните ми зъби.

# 13
  • Мнения: 1 735
Хм... значи може би просто няма решение все още.
Ще се опитам тия дни да й снимам зъбчетата отблизо и да постна снимката тук, но не гарантирам че ще има успех. Но иначе ще е добре говорейки да гледаме за какво си говорим.  Peace

# 14
  • Мнения: 1 897
Нашата стоматоложка ми препоръча да търкам зъбките с марля, потопена в разтвор на 3% кислородна вода и вода в съотношение 1:1.Тъмните петънца значително намаляха и вече почти ги няма.Но при нас не става въпрос за кариес, а по-скоро за някакви налепи по зъбите.

# 15
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Племенникът ми имаше черно по долната страна на зъбките- тоест откъм венеца, но се махна с течение на времето!

# 16
  • Мнения: 583
Здравейте отново
Предните зъбчета, само горните резци се рушат. Колкото времето минава, гледам че стават по зле. А пък предкътниците и даже вече кътниците имат като черни петанца, на мен ми изглеждат като карисчета. За съжаление тукашните зъболекари /обиколила съм 3-ма вече/ казват, че детето е малко и не могат да се работят. И че нямало смисъл да се работят, защото щели да паднат. Но ми се струва, че започват да го болят. Незнам какво ще правим, но това ни е болната тема. Нито дава да се мият, нито даже да се докосват. А зимафлор не му давам - няма смисъл. През цялата бременност съм пила... и какво?!?!
Четох тек, във форумите, че имало в София клиники където ги оправят зъбките под пълна опойка.
Пък това дето го мажат - черното, бил някакъв гел, който запечатва кариеса, да не се развива, но пък се мажело на всеки 6 месеца.

Последна редакция: пн, 05 ное 2007, 13:40 от k_t

# 17
  • София
  • Мнения: 5 760
 Rolling Eyes здраво ме стреснахте с тази тема
още като се събуди ще му огледам зъбите
имате ли информация дали може да е наследствено, защото аз като малка съм имала такъв проблем

# 18
  • Мнения: 583
не е наследствено.
не съм сигурна и че БИБЕРОНА е причината за това, въпреки че така го наричат зъболекарите

# 19
  • София
  • Мнения: 5 760
не е наследствено.
не съм сигурна и че БИБЕРОНА е причината за това, въпреки че така го наричат зъболекарите
Дано да не е тази причината, че синът ми все още заспива с биберон, не го топя в нищо. АМ пие вечер и сутрин в полузаспало състояние, няма как да мия зъбите  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 583
моето момче единственото което може да е причина е дето пиеШЕ мляко нощно време
но пък много деца пият мляко през ноща.... и го нямат този проблем
зъболекарите тук ми казаха, че нямало да има проблем за постоянните зъбки. ДАНО!!! от това най сепритеснявам.

вижте тук една друга тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=222687.0

# 21
  • София
  • Мнения: 5 760
зъболекарите тук ми казаха, че нямало да има проблем за постоянните зъбки. ДАНО!!! от това най сепритеснявам.
Дано!  Praynig
Не знам при мен дали е било точно това, имала съм подобен проблем с млечните зъби и сега постоянните ми не са много здрави, но дали може да има връзка...

# 22
  • Мнения: 1 735
Споко! Както вече споделих, дъщеря ми не е помирисвала през живота си биберон, а има този проблем.
Не е от биберона. Докторите сами не знаят от какво е.
Няма зависомост между постоянните и млечните.

# 23
  • Мнения: X
Според мен не е нито от биберона, нито от млякото нощем. Естествено едва ли имат някакво добро въздействие, но е факт, че дъщеря ми ползва до 13м. биберон, а мляко нощем пиеше до 2г.6м. и няма този проблем.

# 24
  • Мнения: 814
На етикета на нашето АМ пише, че ....съдържа необходими въглехидрати като лактоза например. Честият или продължителен зъбен контакт с храни или течности, които съдържат въглехидрати, може да причини кариерс или други зъбни проблеми. Поради това не позволявайте на детето си да използва шишето като залъгалка или да го смуче продължително. Храненето от шише трябва да трае точно толкова, колкото е необходимо за нахранване на детето. Не по-късно от едногодишна възраст започнете да давате на детето си да пие от чаша."
Това ли е така наречения синдром на биберона или е по-скоро синдром на въглехидратите?   
"   

# 25
  • Мнения: 583
В интерес на истината моето момче, още като му излезнаха първите забки имаше нещо като петънца, не черни, а някак си малко по други от цвета на зъбчето.
като че ли си излезнаха развалени. Но с времето ...

# 26
  • Мнения: 1 735
На етикета на нашето АМ пише, че ....съдържа необходими въглехидрати като лактоза например. Честият или продължителен зъбен контакт с храни или течности, които съдържат въглехидрати, може да причини кариерс или други зъбни проблеми. Поради това не позволявайте на детето си да използва шишето като залъгалка или да го смуче продължително. Храненето от шише трябва да трае точно толкова, колкото е необходимо за нахранване на детето. Не по-късно от едногодишна възраст започнете да давате на детето си да пие от чаша."
Това ли е така наречения синдром на биберона или е по-скоро синдром на въглехидратите?   
"   

Не, това не е нито синдром на биберона, нито синдром на въглехидратите. Вече 3 пъти писах, но явно никой не чете другите мнения... нито биберон съм давала, пие открай време от чашка, не пие сокове въобще, не давам сладко! И имаме тази болест по млечните зъби.
НЕ се знае какво причинява това явление!

# 27
  • Мнения: 257
И ние имаме същия проблем със зъбките.
Горан не знае, какво е биберон, не е пил сладка вода или сокчета изобщо, рядко яде нещо сладко.
Има 8 зъба, и горните 4 вече са развалени. На няколко места има кафявички вдълбнатини и единия зъб започна да се руши.
Вчера бяхме в детска стоматология, и лекарката ме разпитваше, дали не съм имала проблемна бременност, дали не лежах за задържане... Млечни зъби се формират на 5-10 седмица, а емайла от 6 до 9 месяц на бременноста. Разбрах, че става въпрос за хипоплазия на емайла, когато самия емайл е недоразвит и е по-тънък и по-мек, отколкото трябва. Казват, че се случва заради различни проблеми по време на бременността, както инфекциозни заболявания или приемане на определени лекарства. Ако майката се подложи на някакво агресивно въздействие когато се формират зъбките на ембриона, детето може да има подобен проблем впоследствие. Прочетох няколко статии, но се изброяват много пространно причините, от токсиплазмоза, грипп и токсикоза до стрес по време на бременността.

Предложиха ни да ги покрият с нещо (не запомних названието) за да ги запечатат и да ги предпазят.
Утре отиваме на консултация с друг зъболекар, ще видим, какво ще ни препоръча тя.

# 28
  • Мнения: 814
На етикета на нашето АМ пише, че ....съдържа необходими въглехидрати като лактоза например. Честият или продължителен зъбен контакт с храни или течности, които съдържат въглехидрати, може да причини кариерс или други зъбни проблеми. Поради това не позволявайте на детето си да използва шишето като залъгалка или да го смуче продължително. Храненето от шише трябва да трае точно толкова, колкото е необходимо за нахранване на детето. Не по-късно от едногодишна възраст започнете да давате на детето си да пие от чаша."
Това ли е така наречения синдром на биберона или е по-скоро синдром на въглехидратите?   
"   

Не, това не е нито синдром на биберона, нито синдром на въглехидратите. Вече 3 пъти писах, но явно никой не чете другите мнения... нито биберон съм давала, пие открай време от чашка, не пие сокове въобще, не давам сладко! И имаме тази болест по млечните зъби.
НЕ се знае какво причинява това явление!
Извинявай за недорабирането ми   bouquet. Просто и аз не съм го чувала преди, та реших да разсъждавам на глас...

# 29
  • Мнения: 8 769
а, впрочем, нашият зъболекар каза че не се лекувало, да спрем нощното мляко, а пък и зъбките не го боляли, били млечни зъбки
Да, и нашият зъболекар така ни каза. И въобще не предложи да лекува зъбките на сина ни.
Виж тази тема-Черни зъбки. Там има съвет за лечението на такива зъбки.
Все още не съм започнала никакво лечение на синът ми, а и зъбките му не са почернели повече от това, което бяха. Даже ми се струва, че са започнали да избеляват.
Възможно е и да има ефект от хомеопатичните лекарства, които му давам от време на време.

# 30
  • Мнения: 1 735
Даже ми се струва, че са започнали да избеляват.
Възможно е и да има ефект от хомеопатичните лекарства, които му давам от време на време.


А! Не се бях сещала за хомеопатия в този случай! Дали път хомеопатите нямат своя теория за това?  newsm78

# 31
  • Мнения: 8 769
Вероятно имат, но не съм питала специално за теорията. Споделила съм с хомеопата, наред с други особени неща и промени у детето, и почернелите зъбки.
Прочети темата, към която съм дала линк. Там има интересни неща.

# 32
  • Мнения: 419
Синът ми имаше същия проблем-разрушен емайл и постепенно едното му зъб4е се разруши.В4ера му ги извадиха и четирите предни зъбчета.Тук така процедират ако не може да се пломбира зъбчето.При него вече кариеса беше дълбок.
Преди половин година стоматолог ни предложи под пълна упойка да му пломбира зъбчетата,но нас ни достраша и се консултирахме с още една зъболекарка,която ни посъветва да не правим нищо и сега ми се иска да не бяхме я слушали но е късно вече.
Така ,че съветвайте се с повече стоматолози за тези проблеми.

Синът ми пи антибиотично сиропче един месец,казаха че това е причината при нас да се развалят зъбчетата.

# 33
  • Мнения: 503


 Зъбките се намазват с флуоризиращи и реминерализиращи гелове ,
но за съжаление еднократните апликации не са ефективни.
Необходими са голям брой апликации иначе ефекта е клонящ към нула.
Става дума само за здравите зъбки Wink

# 34
Това не есиндром на биберона, синдром на прехода. да не мислите, че децата ни ядат мляко исирене. не това е вода, заместители и консерванти. работя в хранителновкусовата промишленост и мога да кажа, че няма нито месо, нито мляко , нито сирене. ако няма баба и дядо на село. но и това не помага. Просто има много болести - и по зъбите. познавам деца които не саслагали залъгалка и не са прекалявали с биберона и пак. Познавам деца от село които са яли по две бурканчетамляко всеки ден - чисто овче ипак са със развалени зъби. Така че както казва моят заболекар - всичко си е до ген.

Общи условия

Активация на акаунт