За зимните бебета и отоплението?!

  • 1 587
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 891
Дъщеря ми е родена през февруари.
Спалнята отоплявахме с маслен радиатор, а хола с климатик. Peace

# 16
  • Мнения: 2 908
Габриела е родена краят на ноември,но термина беше за декември.Температурата да е не повече от 23 градуса в стаите,и около 26-28 за къпане.Ние сме на локално парно.Слагах върху радиаторите купичка с вода,за да се изпарява.Обличах я с боди с дълъг ръкав,чорапки(термо)и отгоре комплетче блузка и панталонки/цял гащеризон-ако е гащеризон няма термочорапки,а терлички обувах отгоре върху гащеризона и това е.Ако ми се стореше по-студено от 23 градуса слагах и едно елече отгоре-само това съм я обличала.

# 17
  • Мнения: 15 618
Ние се топлиме с локално парно, защото живееме в къща. Вечер пускахме радиатор да затопля стаята преди къпане, но по принцип гледахме да не е прекалено топло. Според много педиатри, а и лично мое мнение също е, че бебето не трябва да спи на много топло. Даже в книгата на Спок пише, че температурата, след като заспи бебето, трябва да е 18 градуса. Сина ми спеше на хладно, а и навън го държах поне по 2-3 часа, ако температурата е над 0 градуса и не е боледувал изобщо. Нашата педиатърка казва, че първата зима при бебетата е най-важна за тяхното каляване. Не го навличай много, завивай го повечко, когато на разходка и го слагай да спи на 20-21 градуса най-много и всичко ще е ОК  Peace
УСПЕХ   bouquet

# 18
  • Мнения: 344
Анджи се роди Януари месец.През цялата зима отоплявах с конвектор и мисля че това е най-доброто.В стаята поддържаше температура 22 градуса.
Обличах я с боди с дълго ръкавче;ританки с блузки или цяло гащиризонче.На крачетата слагах терлъчки или чорапки.

# 19
  • Мнения: 1 104
Ние също сме родени през зимата и сме на локално парно. Температурата през деня е била около 20 градуса, през нощта около 18. За банята около 26 градуса. У дома бебка е била с боди с дълъг ръкав и гащеризонче или ританки с блузка. Чорапчета слагах на крачета.

# 20
  • Мнения: 520
И моето бебче е зимно, отоплявахме се с маслен радиатор. Денонощно работеше почти не съм го спирала. Поддържах температурата през деня 22-23, а през ноща 19-20. Обличах я с боди, ританки и гащеризонче/ терлички и шапка след баня/.

# 21
  • На морето!
  • Мнения: 5 762
Мисля,че ако климатикът е проблем само ако охлажда.Ако "духа" тапло няма нищо опасно за бебока

# 22
  • Варна
  • Мнения: 506
Според мен няма страшно, с каквото и да се отоплявате. Ако ти се стори твърде сух въздуха, слагаш една паничка вода върху радиатора и по-честичко проветряваш (то си трябва и без това) Peace
За градусите - в началото 24-25, после 22, казват. Ама на мен лично ми е леко хладно на 22 Embarassed

# 23
  • Мнения: 4 496
И тримата са ми зимни.С климатик сме,поддържа 22-23 градуса.Малката ,като се роди,я обличах с боди с дълго ръкавче,ританки и блузка ,памучна,пак с дълго ръкавче.

# 24
  • Мнения: 983
Не виждам какъв е проблема с климатика.Само да не духа срещу бебето и всичко ще е ок.
боди с дълъг ръкав,плюшен гащиризон-така си стоеше в кошарката.Когато я взема за хранене или гушкане , обличах едно елече и слагах терлички.
Peace

# 25
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Февруарско бебе - в едната стая ( където спи - конвектор ), в другата - печка с дърва ... И на двете съм слагала по много вода да не се изсушава въздуха плюс често проветряване  Peace Температурата беше 18-20 градуса, а когато го къпя - 20-22 ( е не съм засичала всеки път )   bouquet

# 26
  • Мнения: 5 362
С каквото и да се отоплявате въздухът ще се изсушава малко или много.
Ще проветряваш често,ще слагаш съд с вода.
За Т в стаята-аз лично поддържах 21-22 градуса.За къпането-малко по-високи.
Отопляваме се с климатик и духалка.
Обличаш с боди,блузка,гащички или гащеризонче,чорапки и терлички отгоре,ако има нужда,елеченце.

# 27
  • Мнения: 239
И моето бебче е зимно, отоплявахме се с маслен радиатор. Денонощно работеше почти не съм го спирала. Поддържах температурата през деня 22-23, а през ноща 19-20. Обличах я с боди, ританки и гащеризонче/ терлички и шапка след баня/.
И ние до сега с маслен радиатор! А когато бебчето лази, върви и се придвижва по какъвто и да е начин... как ще ги опазим от радиаторите? Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 303
Моето мнение е, че температурата в стаята трябва да е около 20 градуса. По-добре в стаята да е по-хладно и бебчето облечено и завито, отколкото да загрееш стаята, а навън да е -10 градуса. Моите близначки са родени през декември и спяха по-спокойно в по-хладна стая, дори до 18-19 градуса. При къпане, просто ще трябва да затоплиш, така че да се съблечеш и ти, няма да тръгнеш да мериш точно колко градуса е станало я. А когато бебока тръгне да лази, или ще пипне горещия радиатор newsm45  и повече няма да повтори, ако пък повтори /както правиха моите smile3511/ ще трябва да мислиш варианти - мъжа ми направи ограда от стара бебешка кошара!

# 29
  • Мнения: 479
Моето бебе се роди февруари. В родилния дом беше около 30градуса а от там казаха бебо да стои на 22 Shocked. Да ама аз умрях от студ стоях с ватирана блуза 2 пуловера и зимното палто и 3 чифта термо чорапи. Реших че няма да я бъде и си стояхме на 25, 26 градуса на бебо нищо му нямаше дори не се е изпотил.

Общи условия

Активация на акаунт