Нашият месец вече дойде, сладко СЕПТЕМВРИЙЧЕ да ни донесе!

  • 10 314
  • 302
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 320
Хайде и аз да се запиша в новата темичка.

Признаци още няма и при мен, но вторник наближава, което увеличава моите страхове, естествено, и започва д аме тресе една треска... не е за вярване.
Първо, освен за секциото, доста се притеснявам и за това как бъдещият батко и татко ще се справят без мен. Напоследък с малкия прекарваме доста време заедно и със сигурност тези 5-6 дни разделени ще ни дойдат множко.
Второ, нали все още не съм напълно излукувана от настинката, която в момента се предаде и на баткото, та и това ме измъчва.
Ама дано тези настроения да преминат до тогова и поне в уречения ден да съм по-спокойна.  Praynig

# 16
  • София
  • Мнения: 6 259
Ванче, стискам палци да не се окаже фалшива тревога, че е малко обезсърчително така. Аз лично много се скапах след снощното /напразно/ очакване  Crossing Arms
Ако тази вечер е събитието при теб, кураж! Резултатът си струва.
Май не е. Grinning От 8 часа насам засичам някакви контракции на 10-15 мин., но не са още съвсем регулярни. Имам и някакво тъмно кафяво кървене, доктора каза, че не е притеснително, вероятно стара кръв от промени в шийката. Та май наближава дългоочакваното събитие Heart Eyes, но засега ще си чакаме в къщи да станат по-силни и начесто контракциите.

# 17
Цитат
бебчо проявява мързел - суче активно, докато му тече в гърлото, а после си използва зърното за залъгалка. Чудя се как не е гладен.
Ние сме също така, но при нас е на моменти. Понякога уж си яде добре но друг път се чудя какво да го правя Ади. Днес направо ме побърка. Ние отначало пазихме уж някви графици, като видяхме че не става почнах да давам когато се събуди и се размрънка ( то пак е горе долу около часовете по книга ) самоче бебо суче в началото като зверче и после ми заспива на гърдата. Всякви опити да се събудим са безуспешни. Слагам го в легълцето и в момента в който задрема и той се разбутва и почва да мрънка и да търси и така общо взето сума ти време отива да се дебнем. Тва много ме изнервя мен и си мисля че и на него го предавам.
Освен това незнам дали е нормално но при мен в едната гърда има по малко мляко от другата. В болницата като бях на системи и заради абуката и постоянните вливания не можех да кърмя и на двете и така само от едната, а другата се опитвах да цедя. Сега забелязвам че от тази от която е кърмен има повече папане и ядем по добре.
Ние утре сме на док да видим дали качваме или само се лигавим ( мен ми се струва че ще трябва да се дохранваме ) .
Иначе аз не се доизцеждам не знам дали трябва. Както писах бебо не изсуква всичко, а като приключи не чувствам гърдите си наляти та не виждам нужда а и като '' оставаме гладни '' ме е страх да не се изцедя пък бебо да му хрумне че иска ядене и да няма какво да дам.
Щури работи...
Щях да ви питам и вие всеки път ли уригвате бебчовците. Моя пакостник не ще нещо и с голям зор уригаме колкото и да го държа. И от няколко дена почнахме да хълцаме доста силничко ( не всеки път като ядем, но доста често ) - аз си мисля че тва е щото се надумква в началото много лакомо.
Туй то от мен. Калпазанина трябва всеки момент да стане и да се чипкаме и после да ядем. Днес пак бяхме кисели и си въртим цял ден номера - иначе сме кротко бебе освен ако не решим да се инатим. Туй то от мен до утре цун и гуш на мами и бебета Hug Hug Hug...

# 18
  • Мнения: 1 896
bebe_to,
И вие звучите много добре. Няма нужда да се доизцеждаш, така си супер. Ако искаш да изравниш двете гърди, давай известно време примерно два пъти поред първа тази, която има по-малко. Ако на бебо не му стигне само тя, ще му предложиш на същото хранене и другата, въпросът е тази да е първа.
Това дето едната има повече много често се случва - примерно бебето като ми спеше от лявата страна, все ми беше по-лесно нощем да давам от лявата гърда и имах повече в нея. А като дойдем примерно във Варна и тук ми спи отдясно - почвам да имам повече от дясната. Лятото ми се е случвало сутрин да се събудя с една цица два пъти по-голяма от другата (в хотела където работи майка ми на Златните) и не мога да сляза на закуска докато не се изцедя  Mr. Green Mr. Green 
че ще уплаша народа инак, супер смешно изглежда като си с малко дрехи лятото.
Тъй че ще се нормализира дисбалансът, само обърни внимание да даваш от по-празната гърда маалко повече докато се изравнят.

# 19
Пиша в темата, защото случайно забелязах, че някои родители са писали как си свършили Инфакола и сага давали Еспумисан Л- само като информация искам да Ви кажа, че тези и куп други лекарства за колики са Симетикон (генерично миждународно име на лекарствения продукт) само концентрацията на активното вещество в Инфакола е малко над двойна в сравнение с Еспумисана, т.е. 1капка Инфакол=около 2капки Еспумисан. Освен това симетиконът е доста драстичен и категорично не се препоръчва за хронична упопреба от повечето европейски асоциации на педиатри. Според последното издание на най-голения Оксфордски учебник по педиатрия ако детето плаче вечер и нощем по-вероятно се касае за рефлукс, а не за колики и се лекува с антирефлуксни субстанции, а не със симетикон. Искрено се надявам това, което съм написал да ви е полезно  bouquet

# 20
basilisk аз така правя винаги давам първо нея, ама наш Адриян яде квото яде и като спре да налива в устата и трябва да суче и заспива при което аз го '' разбутвам ''  за да се събудим и слагам на другата където всичко се повтаря ядем докато тече и после цък заспиваме. Слагам го да спи и след 20 - ина минутки се почва рев и зяпане за да ядем и така.
Иначе и на мен едната ми гърда е 2 пъти колкото другата голям смях е ама си мисля че ще се нормализира някак си.
Исках и да ви питам малко кофти ся че ще пиша ама директно си задавам въпроса. Забелязах че откак се кърмим нощно време много ми е жега и все съм вир вода дори и отвита да спя. Има ли го тоя момент при някой друг или аз нещо не съм вред. И още нещо в аг- то ми се пиеше вода като луда по околу 2 литра на ден правех ( а принципно почти не пия ) а сега нещо хич не ми се пие и зорлян испивам по половинка литър.

# 21
  • Мнения: 1 199
Камен Мунка, много ти благодаря! Тъкмо се канех да купувам Инфакол и ти ме разучеди да купувам каквото и да е. Нашият ютак отскоро реве по 30-40 минути вечер, май ще си го търпим ревящ Simple Smile
Бебе то, половин литър вода на ден е опасно малко. Ами че ти повече от това трябва да произвеждаш само като кърма, отделно че и ти имаш нужда от течности. На мен от такова непиене на вода при второто дете едва не ми спря безвъзратно кърмата.
Успех на Ванчето, сигурна съм че като се събудя утре ще е родила. Такова кървене като нейното (ама не е тапата) получих час-два преди да родя и прочетох че може да се очаква започване на раждането до 24 часа, е, по изключиние можело и до няколко дни, ама това в редки случаи.
Анири, всичко е наред при вас, бебчо си има индивидуални нужди, щом не плаче и не страда, защо ги гледаш тези грамчета? Имаше една статия тук на портала "Гледайте детето, не кантара". Не можем всички да се впишем в разни средностатистически щампи.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 259
Успех на Ванчето, сигурна съм че като се събудя утре ще е родила. Такова кървене като нейното (ама не е тапата) получих час-два преди да родя и прочетох че може да се очаква започване на раждането до 24 часа
А, дано (въпреки че 24 ч. ми се видят много  Tired). Още съм с контракции на 10-15 мин., опитах се да заспя, ама тцъ и се изнесох от спалнята поне мъжлетата да поспят, че не се знае по кое време на нощта ще ги сръчкам да ходим до Шейново. Сега се мотам из форума и се чудя дали да пробвам да поспя или да се разшетам из кухнята. newsm78 Нали уж с второ раждане по-бързо се развива действието  Thinking, пък, засега поне, се повтаря сценария като при раждането на Емко - цяла нощ засичахме контракции и сутринта рано отидохме в Шейново.

# 23
  • Мнения: 36
Здравейте, мамита/обебени и необебени/
И ние да се запишем в новата темичка. Нашата принцеса беше много кротичка като се припрахме у дома, но от вчера вече е с характер. Снощи като ревна, толкова силно, че и аз като ревнах с нея, ужс. SickТатито и той се притесни, но поне и чухме силния глас. Но като цяло не спи много спокойно и сега. Нашата принцеса от вчера постоянно си яде юмручетата, а ми се струва, че хапва добре. Тези дни мислим да отидем на преглед.
Мамита, вие сигурно сте дискутирали, но ако може някой да каже някакви примерни неща/ задължителни/, които трябва да ям като кърмя, направо се чудя и мая какво да ям, та всичко да е наред с кърмата ми. newsm78
Успех Ванче всичко да мине бързо и нормално. Peace
 smile3522

# 24
  • Мнения: 1 199
Ванче, обърках се, получих го час-два преди контракциите, не преди да родя Embarassed Ама виждам и ти си на път Grinning Стискам палци да мине лесно:pray:

# 25
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
добрютроооо  bouquet

аз да почерпя малко  cheers Wine Glass beer днес ставаме на 1 меесец newsm67 newsm18

Божеее колко бързо лети времето,кога мина един месец напраУУУ нИзнам
Относно сексането аз да се похваля забъркахме Кекса .Ни съм Девствена вече newsm53 newsm47

Инъче моя хубавец какви ги върши.Яде по принцип по 130 мл обаче като реши някой път че иска да яде още след тез 130 мл  и аз му правя още 30 .Идрънква ги и тях  и заспива.Вчера примерно искаше да яде през 1 час ама реве та се къса,аз уж го залъгвам ама то гладно седи ли се.Реве като заклан,викам ше му правя .Направих му изплюска го и след 10 мин вече миришех на вкиснало от повръщане.цялата ме одрайфоса.Вечерта същия номер направи smile3506
И все гладен...ква е таз ламя спаска незнам

Инъче относно коликите наще май свършиха нещо smile3506А дано де..ама ми е интересно как толкова рано приключиха.Или може да не са приключили ами просто да са му станали още по  малко коликите

Саморасличе излизайте бе мацко...ние Влади го изкарахме на 12-тия ден.И е съвсем нормално да  я изкарате  като е слънчево и топло

Хексито нещо ми се губи newsm78

# 26
  • Мнения: 1 425
Добро утро и от мен. Laughing
Аз се приготвям за доктор да видим каква ще му е тежката дума,че нашето момченце нещо не му се излиза. Crazy
Сладка мама и аз започнах да се притеснявам как ще се оправят моите мъже без мен.Пък от четвъртък градината ни излиза в ефективна стачка.И както и да го смятам аз най-вероятно тогава ще съм в болница и кой ще ми гледа детенцето представа си нямам. ooooh!
Базилиск при теб как е положението.Ще пъшкаме ли заедно. Crazy

# 27
  • Мнения: 1 896
berina,
Цък засега. Все се надявах че нощес може да тръгне, ама се наспахме яко с дребния и нищо няма. Аз съм утре на ЖК, на запис на тонове, ако не съм родила дотогава. Според сина ми утре щяло да излезе бебето обаче.

Последна редакция: пн, 24 сеп 2007, 09:59 от basilisk

# 28
  • София
  • Мнения: 771
Здравейте и от нас. И наш Пепи днес има мини рожден ден и ни е ден за черпене   cook

Честито и на нашите връстничета, как лети времето не е истина.
На малкото останали мами в очакване пожелавам най-после да им тръгне раждането и да минава леко.

Аз както вече казах сме с колики, които както добре знам не минават с усилия от наша страна, а просто трябва да се изтърпят някак. Още повече ме притеснява повръщането, както беше написал Камен Мунка, явно не е проблема в самите колики, а по-скоро в рефлукса. За съжаление не виждам в нашия случай какво антирефлуксно средство мога да давам и това много ме отчайва. Колкото и да се старая да го оригвам, детето си повръща. Особено неприятно става, когато започне да изкарва и през носа, представям си колко му е гадно.

Другото неприятно от тези колики е, че започна много да се нерви докато суче. Преди залепваше за гърдата и си сучеше спокойно, но енергично, а сега само се дърпа като обезумял и опъва зърното, после следват опитите да се оригне, повръщането и т.н. Ще трябва да се изтрае, въпреки, че и на мен вчера ми минаха еретичните мисли да забъркам едно АМ. Не знам защо бях решила, че не му стига на детето, явно щото много ми се дърпаше на гърдата. Добре, че бързо ми минаха тези мисли и удържах фронта. 

# 29
  • Мнения: 1 745
Здравейте,
Аз изкарах една кошмарна нощ,след като се похвалих вчера,че малката спи до 5...  Tired Тази нощ изобщо не спа,ама аз съм си виновна,щото не й дадох нищо за коликите вчера цял ден и вечерта...Не знам кое какво съдържа,ама като го гледаш как се гърчи и свива,пъшка и ръмжи,изобщо няма да правя опити да я оставя без капки.Сега видях как е без да й давам и направо...Наистина ми идваше и на мен да ревна.Толкова силно я болеше...Сега сутринта й дадох Инфакол и от 1 час спинка на спалнята на слънчице.  Heart Eyes
Бебе,и тя беше така-заспиваше или по-скоро се унася и спира да суче.Аз за това й сменям памперса,щото тя не обича и много мрънка.Та така я поразбуждах и пак на цицата.Сега си суче по повече време и като се наяде спира и се лигави само,при което си прибирам гърдата и я оригвам.Можеш да опиташ нещо,което твойта мишка не обича и така да я поразсъниш.  Peace И аз не мога всеки път да я оригна,особено ако е позаспала...Мисията-невъзможна!После и тя хълца,но няма страшно.Дори мъж ми почва да я имитира и умирам от смях.  hahaha
Ванче,мислех,че ще има щъркелова вест от теб,ама гледам,че няма още.Все пак стискаме палци -и аз,и мъжа ми и малкото.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт