Нашият месец вече дойде, сладко СЕПТЕМВРИЙЧЕ да ни донесе!

  • 10 327
  • 302
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 896
Морена ме е изпреварила - до 6 месеца нищо освен кърма или АМ! Сокът е захранване и то дори не най-доброто за начало. Даването му е базирано на някакво супер остаряло схващане, че в кърмата няма витамини или нещо такова, което всички знаем, че не е вярно.

# 286
  • Асеновград
  • Мнения: 117
Знаех си аз- като ми каза направо се ококорих-сок4ета на бебе на 1 месец за 1ви път чувам....................добре че ви има  Hug

# 287
  • Мнения: 1 199
Басилискче, много ти благодаря Hug Знам я тази марка лекарства, знам къде се продават продуктите им и сега отиваме с бебчо да си купя. Ей, и мен в Канада ме оправи, страшна си Peace

# 288
  • Мнения: 518
Момичета от Варна - 1 спешен въпрос - къде във Варна може да се намери лецитин?И как мога да повиша количеството на кърмата, че положението е много натегнато вече - явно стана вече след замерванията с кантара, че на бебка не и стига. Другото, което ме тревожи, че сигурно стомахчето и не е привикнало към по-голямо количество и повръща като поеме малко повече Sick #Crazy Прекалено малко е количеството, което поема и с което се задоволява - при това положение няма как да си върне грамчетата и да се чувства добре. Другият проблем е, че нощем много вяло суче и с голям зор - няма събуждане Sad Цяла нощ сме спали заедно - по тчно тя върху мен  Rolling Eyes

# 289
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Добро утро!!!
Моя доктор и той спомена нещо за сокчета, ама ми каза по-добре да не бързам щом кърмя. Ама и аз без това нямаше да давам. По-рано от третия месец не мисля да го правя. Въпреки че и тогава е съмнителна работата, все още не съм започнала да проучвам въпросите за захранването, че ни е рано.
Благодаря за мнението на Snejana_G, ще чакам и други мнения по въпроса за мъжките достойнства на мъниците.

# 290
  • Мнения: 1 896
Саморасличе,
Я дай малко повече инфо - какво показа кантарчето? Ако искаш звънни по телефона. Лецитинът го има по аптеките, но той е за запушвания, ти имаш ли?
За увеличаване на кърмата трябва сукане, може би трябва наистина да се погледне дали ефективно суче бебка. Но първо искам малко повече подробности кога и колко ядете и т.н. Ако искаш де  Hug

# 291
  • Мнения: 518
Саморасличе,
Я дай малко повече инфо - какво показа кантарчето? Ако искаш звънни по телефона. Лецитинът го има по аптеките, но той е за запушвания, ти имаш ли?
За увеличаване на кърмата трябва сукане, може би трябва наистина да се погледне дали ефективно суче бебка. Но първо искам малко повече подробности кога и колко ядете и т.н. Ако искаш де  Hug

Васи, може и да не суче правилно - не знам вече какво да мисля Rolling Eyes
Звънях ти, но не вдигаш - телефонът ти сигурно е на безвучен режим newsm78

# 292
  • Мнения: 228
Basilisk4eама и ние сме големи късметлийки,че си още тук и бебчо не е егоист4е и те дели с нас:)))  bouquet Явно ни изчаква всички да свикнем с бебчетата си,та и тя да се появи.
Ние с Радостинка от три вечери насам спим добре.Ще ме оплюете ама реших,че е по-добре да давам подсладена водица веднъж нощем отколкото да не можем да спим и двете,да се изнервяме,ревем.Храних я с кърма досега в 3,но след като се нахранехме тръгнех ли да я сложа да спи,тя се ококорваше и надаваше див писък.И всичко отначало-та по 2-3 часа- до кърменето в 6 откарвахме.
Сега след хранене в 9,заспиваме веднага или най-късно в 11,промърморваме към 2,30-3 -залъжа я с водичката без да я вадя от леглото(което май се оказва разковни4ето) и продължава да спи докъм 5 и половина-6.Та аз вече съм нов човек,много по-търпелива и любвеобвилна през деня,отколкото бях досега.Намирам време за повече неща около бебка и за разходки.Надявам се да не ви звуча еретично и егоистично,но съм убедена,че това е по-добре и за бебка-доста по-спокойна е сега. И дано едно такова залъгване да не е толкова проблемно за бебето,заради захарта.

# 293
  • Бургас
  • Мнения: 145
Привет от мен,
от вчера сме си в къщи!
Благодаря на всички за поздравленията и пожеланията!  bouquet Hug
Раждането беше нормално като за секцио. А моето бебе го водят герой на болницата. Тя е нова и е много за кърменето. След като ме качиха в стаята ми дадоха бебенцето при мен. На два часа ми го слагаха на гърда да го кърмя и след като в 10 вчерета ме раздвижиха вече можех да поема грижите за бебчо. На 5 час от секциото ми го дадоха да го закърма и той взе че засука и даже потече коластра. И така гледаме си се, кърмим се и това е. Много съм доволна от персонала в болницата. Всичко обясняват, стимулират кърменето и близостта на мама и бебчо. Раждането ми беше невероятно изживяване. Нещо нощите малко е нервен, но сега в къщи предполагам, че ще се нормализира всичко. Нямам време повече да пиша. Надявам се скоро да успея пак да се включа!
Честито на всички нови майчета! Да са им живи и здрави рожбичките!

# 294
  • Мнения: 55
Здравейте мами! Има ли някоя от вас, която се е справила със запушен канал? Защото аз, въпреки че давах съвети как да се отпушва, сега не мога да се справя. Правя си на болезненото място съгреваещ комперс - марля намокрена със спирт, отгоре парче наелон, отгоре пъхам под сутиена някаква дебела материя (прочетох че трябвало топъл влажен компрес), отидох под душа да масажирам болното място и да цедя, ама възпалението си остава. Така не ми се иска да стигам до антибиотици. Другото което прочетох и правя е да слагам бебето да суче с нослето към болното място, защото там накъдето сочи нослето сукането било най-ефективно. Явно това е недостатъчно. Имате ли някакви други идеи?
heureuse в началото и аз имах проблем с каналите и дори ми се бяха подули лимфните възли под мишницата и така...спешно на доктор и те веднага антибиотик...и препоръки за оправяне.Та да ти кажа аз как  се оправих.След като го накърмех отивах в банята и се започваше топя една кърпа в гореща вода (колкото можеш да търпиш) и я слагам, след нея слагам една кърпа със студена вода и така ги редувах.След това си лягах да си почина , че от толкова висене в банята без крака бях останала и започвах леко ама много леко без никакво натискане да си масажирам гърдата от основата към зърното, пак казвам без натискане.след това обратно в банята и се цедях с помпичка.При мен свърши работа.Успех

# 295
  • Мнения: 1 896
bravy,
Захарта едва ли ще е толкова голям проблем, щом е само веднъж, макар че е по-добре да даваш неподсладена водата. Това, което може да е проблем, е количеството на кърмата. Обръщай внимание и ако ти намалява, ще трябва да даваш и нощем пак. Просто нощното кърмене е важно за поддържането на високи нива на пролактин, ако бебето въобще не суче нощем, пролактинът плавно пада, естрогенът се качва и т.н. Може и да нямате проблеми - то е индивидуално все пак, но по принцип нощното кърмене е залог за дълго кърмене точно заради хормоните.
Не че ти казвам да променяш режима, а просто да имаш едно наум.  Hug
lexy,
Болницата в Плевен е "Приятел на бебето" и явно не само на приказки, много хубаво че така добре вървят при вас нещата.

# 296
  • Мнения: 1 199
Благодаря ку-ку! Целта ми е да ве взимам антибиотик, от вчера започнах с лецитина, ама сега пък бебето не суче много newsm78 Май пак си докарах свръхпрроизводство на кърма с това кърмене всеки път от двете гърди и сега се чудя как да се оправям. Гъпдите ми пак напрегнати, болезнени, пълен отврат. Саморасличе, при мен това е рецертата за увеличаване на кърмата, плюс много вода.

# 297
  • Мнения: 368
Привет и от мен днес.

Hereuse, аз бях така първите дни след раждането. Като ме прибраха вкъщи и като ми призля, замалко да се строполя. Майка ми като ми напипа гърдите щеше да припадне. И като ме хвана в банята - тя ме цеди, аз рева от болка, пак цеди, пак рева. После давах на малкия да суче, пак цедих и топли компреси - аз си слагах хавлиена кърпа на гърдата и отгоре с горещия душ докато кърмата сама не потечеше. Най-ми помогна сученето на бебо.

Емук, не се притеснявай за термина. И на мен ми бяха казали, че няма скоро да раждам, а родих 11 дни по-рано. Като в деня, в който ми почнаха болките, доктор (не гинеколог де) каза, че бебето е високо още, а той си тръгна още след няколко часа.

Да си призная и аз - давам биберон залъгалка, щото малкия ползва моите гърди за биберон, вследствие на което повръща вече второ хранене поред и не се чувства добре. Та се приспиваме с биберон, когато не може да заспи.

Брейви, аз също изчетох много по въпроса за нощното кърмене и както базилиск ти е обяснила - то се оказва най-ефективното за производство на кърма. Може би като се установи някакъв режим на лактацията, тогава ще си помислям за отучване от нощното хранене.

Хайде целувки и от мен и чакаме вече финалните бебчета да затворят кръга  Hug

# 298
  • Мнения: 66
Лекси добре дошла радвам се че сте добре и си много щастлива, дай боже във всеки един град такава болница с такав перфектен персонал. Стискам палци да се климатизирате и да се успокоите вече в домашна обстановка Hug Hug Hug

# 299
  • Sofia
  • Мнения: 21 707
Здравейте мами и бебоци! Grinning

Добре дошли на завърналите се мами с бебчета!  Hug

...

Да си призная и аз - давам биберон залъгалка,...

... Може би като се установи някакъв режим на лактацията, тогава ще си помислям за отучване от нощното хранене.


Залъгалка и аз давам ама в много редки случаи, пък и бебка не си пада по нея....често не я приема въобще или пък ако я вземе я плюе бързо, от което аз съм доволна разбира се. Grinning

На Брейви тъкмо се бях засилила да пиша и видях, че Базилски е свършила тази работа междувременно.
Та нощното кърмене въобще не ми пречи, беба заспива след това и става около 7.30ч. .... и изобщо не бързам да отпада.
Абе нощно време домашните изобщо не разбират, че има бебе..., не че мога да се оплача от дните де. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт