Нашият месец вече дойде, сладко СЕПТЕМВРИЙЧЕ да ни донесе!

  • 10 337
  • 302
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 26
Mami zdravejte... az sum muja na ri6i.. samo da vi kaja che dnes rodihme Simple SmileSimple SmileSimple Smile ..................  Momichence, kazva se Lora 3.300, budete zdravi Simple Smile   

# 256
  • Мнения: 1 199
Честито на родителите на Риши! Пожелавам бебокът много да слушка, да папка и само да ги радва Heart Eyes

Мами, това в отговор на съмнението на Моренка (въпреки че се е успокоила де) - аз в моята книга за кърменето прочетох че гърдите до края на първия месец след раждането трябва да си върнат горе-долу формата от преди това - по-меки, не така напрегнати. Това ознчава че се е постигнал балансът между производството на мляко и нуждите на бебето и не оозначава липса на кърма. Защото и при мен започна да се наблюдава такова нещо и аз се  усъмних. Добро утро на всички!

# 257
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Добро утро мили майчета!
ЧЕСТИТО НА ТЕЗИ , КОИТО СА РОДИЛИ ВЕЧЕ СВОИТЕ СЪКРОВИЩА И ДОБРЕ ДОШЛИ НА ЗАВЪРНАЛИТЕ СЕ ВКЪЩИ!

Да чукна на дърво, но при нас за сега няма проблеми с кърменето. Мимо си цока нормално, а и моите гърди също се чувстват така. Усещам само леко напрежение преди кърмене, но то си е нормално. Ние също акаме като за световно. Общо взето почти всеки памперс е наакан.
За помагането-нашият татко също много помага, но по отношение на каката. Вечерно време  всички дружно къпем Мимо,но после се разделяме по двойки и всеки си знае вече задълженията. Огромна помощ и отмяна е това. Hug Hug Hug
Тази нощ бе много спокойна от 23.30 та чак до 06.00 спахме непробудно. Сега съм кукуряк и смятам след като го нахраня да го изведа на първата малка разходка.

Лек ден на всички и леко раждане на тези, които ще го направят днес! Praynig Praynig Praynig

# 258
  • Мнения: 2
Здравейте на всички Hug вчера ни изписаха и бързам да се похваля -на 20.09 родих момченце Габриел - 3150 и 50см[/color].Това е най-прекрасното нещо което ни се е случвало някога smile3541  newsm44 newsm44 newsm44smile3541. Сега изчезвам после ще пиша повече   newsm32 newsm32 newsm32

# 259
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Добрютро мамчета! Grinning

Четити бебчета на Риши и Ричи! Да са ви живи и здрави! Hug  bouquet


.. в моята книга за кърменето прочетох че гърдите до края на първия месец след раждането трябва да си върнат горе-долу формата от преди това - по-меки, не така напрегнати. Това ознчава че се е постигнал балансът между производството на мляко и нуждите на бебето и не оозначава липса на кърма.
Хю това го зная ама вчера си мислех, че е твърде хубаво, за да ми се случва на мен...., въпреки че не съм песимист чоек.
Имах и успокоението от опита на етърва ми( тя кърми племенничката до 1г и 2месеца)..... та при нея се случвало да има дни, когато е по-малко кърмата.
Моите цици днес са пак послушни. Grinning

# 260
  • Мнения: 1 896
Моренска, ти си старо куче и за теб нямам никви притеснения.
Иначе сигурно всеки така се шашка на моменти, особено като му е толкоз мъничко бебчето, ама браво че сте се справили. Наистина, уви, циците не остават вечно така напращели както в началото на кърменето. Ама с меки се кърми по-безпроблемно, такива трябва да бъдат наистина, както heureuse е написала.
Аз хем да се обадя, че още съм тука   Rolling Eyes.
В леглото, в което спя тука у наште ми се е образувало едно гнезденце вдлъбнато там дето ми е шкембето  Mr. Green
И нещо ми е все криво и неудобно и много се въртях нощес. Искам вече в болницата на по-готино легло без неравности. После кат се прибера ще му мислим кво да правим с тая дупка.  Mr. Green

# 261
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
здравейте..аз пак с малък чочко на компа Mr. Green.неможе без мен това дете ейййй Hug Hug Hug

като засмукал таз биба сега голям вакум и създал  Joy Joy

аз от вчера съм леко притеснена.изкашля се  към 5 пъти за целия ден и се спекох.вечерта взе нещо да хрипти като диша и аз  #Crazy #Crazy #Crazy..цяла нощ беше един такъв неспокоен че и аз покрай него.цяла нощ слухтях да видя как диша.
Звъннах на педката преди малко та днеска ще ни преслушват....Дано всичко  наред и това хриптене и се струва че е от сополки  който му се стичат в гърлото. Sick Sick

Честито на всички обебили се мемчета


Саморасличе
-коя ви е педиатърката????тази която аз ли ти казах за нея.Защото ако е тя и ние понеделник сме на консултация Peace Peace..

Базилиск -аде бе мацко,ко стана,ще минаваш в октомврийския отбор ли..че го нема и мъжо ти да му люшнете един кекс Mr. Green Mr. Green.Яж компот от ананас..върши работа Peace

Аз да запитам..кога ще се местим в другите отчетни Peace Peace.Не е ли време вече Flutter

# 262
  • Мнения: 1 896
ЕЕ,
Чакайте де! Не ща да съм октомврийка! А и верно като отида да раждам, после не мога да ви фана дирите. Много гадно.
Ани,
Верно ще си купя ананас, не може да замести секса, ама е вкусно  Wink
Стискам палци да няма проблеми Владко.

Последна редакция: пт, 28 сеп 2007, 11:09 от basilisk

# 263
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Базилски благодаря за доверието мила ... обаче относно кърменето съм начинаеща.. двамата големи ги кърмих по около 2 и нещо месеца...толкова изкарахме по тъпата 3 часова система. Close
Иначе вчера наблегнах на по-стабилна храна, че малко на крак и тип аламинути  го давах, маах ядки като невидяла и се наливам с вода повече от когато и да е.., че аз по принцип пия много вода, обичам просто, не че се старая. Simple Smile Пък и свеки е предприела офанзива да ме охранва, та ще реди супички, да ми е жива и здрава тя. Grinning

Не те пускаме никъде, септемврийка и туй  то! Crossing Arms Hug


Ани писах вече няколко пъти ...та айде пак...  предлагам да сме тук и първата седмица( примерно) на октомври, за преносващите и после към "родени 2007".
Дано е напразно притеснението ти! Hug

# 264
  • Мнения: 518
Анич, в понеделник сме на консултация и то при 1 и съща педиатърка Hug Mr. Green
Мойто наследниче смята да ме изплюска цялата Laughing - от 10 без 15 е зинала и все на цица иска, дори докато спи ooooh! Иначе системата на хранене ни е убийствена за моята почивка Sick #Crazy Sick - на 2,5-3ч цокаме до откат, че ще ни бият на консултацията ако не мръднем нагоре ooooh! И най-лошото е, че тогава ще ни бухнат и адапте да ядем Confused Rolling Eyes

# 265
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Анири, бих заложила на колики/газове.
Ми оригвай ако искаш по време на хранене, но както знаеш сто процента решение на проблема няма. Възможно е да ти е тръгнала по-силно кърмата (нали наблягаш яко на кърменето) и да гълта повече въздух на старта на храненето. Аз не съм фен на капките, въпреки че като зареве и мойто, ще видим каква песен ще запея  Mr. Green
Възможността да преяжда я изключвам, щото чак такъв рев и зор от преяждане едва ли - ако е преял, просто ще спре, ще драйфне, нещо такова. Акито готино ли е? Ще му мине на човека, утешавайте го и после като се успокои виж дали не иска да си досуче от същата цица (ако е пуснал много бързо и не се е наял де.
90 гр. памперс нищо не са. Ще имате много по-яки рекорди - и ние сме теглили пампи на кантара, умножи неколкократно цифрата - разбира се при по-голямо бебе. Радвам се че е качило момчето и сте по-спокойни. Ще мине проблемът с този стомашен дискомфорт, а и щом като се изака, кротва, значи трябва да се радвате - някои бебоци много дълго ги държи.

Оригваме се: кога - успешно, кога - не; ще наблягаме още повече на тази част.
Утешаваме го, но напълно неуспешно. Sad А цицата той я пуска само за секунди, после веднага се хваща отново за нея - като спасителен пояс му е - и така до безкрай...
Акането ни е супер на цвят.

Явно са си колики. Значи, ще очакваме да ни мине след някой и друг месец...

# 266
  • Мнения: 690
Ехооо, поздрави и от нас  Hug
Тук сме - ядем, акаме и вече по-малко спим  Wink почваме да бодърстваме Wink
Към мамите, които дават Саб Симплекс, нямате ли усещането, че са малко упойващи newsm78 аз ги давам само вечер и така ми се струва ...

# 267
  • Мнения: 368
Хай и от мен в паузите между кърменията  Mr. Green Малкия дзвер е зинал от 7 сутринта и ми изпи мозъка и всички тъкани вече, ама давам.

Да чукам на дърво, ама май започвам да се справям все по-добре с кърменето. От едни филмчета видях как точно се слага бебето на гърда и не ме боли толкова, а даже започва да става приятно   Grinning Имам още рагади, но ги лекувам и стискам зъби като засуче малкия, а после болката отминава. Гърдите ми са меки, но така по-лесно захапва, а като пусне по устата му се стича кърма.

Въпрос - едната гърда има като че ли по-силна струя Simple Smile и като суче бебчо се дави и пуска. Има ли някакъв начин да намаля теча  Mr. Green без да ми намалява кърмата разбира се Simple Smile

Бебокът започва полека да си изгражда свой собствен режим и започваме да свикваме вече. Само горкия татко, който не иска да се отделя от нас, не е спал от 2 седмици и му идва малко повечко, но тази вечер ще го натиря на дивана в хола каквото и да ми коства Simple Smile Иначе и той много помага като си е у дома и ужасно му е мъчно, че не може да си е по цял ден с нас.

Един такъв въпрос - нещо случва ли се с вашите болнични?
newsm78 newsm78 newsm78 Аз още си чакам болничния от 45-те дни, а нема никой.

Анири, колики ще да са мацко.

Базилиск, давай да раждаш вече или ще ни изчакаш всичките, за да можеш да даваш безценните си съвети на воля Simple Smile
Хай целувки, да подремна малко

# 268
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Иначе и той много помага като си е у дома и ужасно му е мъчно, че не може да си е по цял ден с нас.

Нашият татко си беше пуснал две седмици отпуска (така си го бяхме запланували половин година по-рано), но на 5-ия ден се наложи да се върне на работа и му е страшна мъка. Sad Но пък така му остана седмица отпуска за по-натам - ще я оползотворим качествено при първа възможност. Laughing

Най-сетне сколасах да кача малко снимки в септемврийския ни албум и на нашето зверче - заповядайте! Grinning

Един такъв въпрос - нещо случва ли се с вашите болнични? newsm78 newsm78 newsm78 Аз още си чакам болничния от 45-те дни, а нема никой.

На мен към 10-ти септември ми преведоха парите за м. юли (от 20.07. започнаха да ми текат 45-те дни).

# 269
  • Мнения: 228
Привет мами,честито на всички новички мами,да са ви живи и здрави бебоците!!!
Завръщам се макар и със закъснение,но брат ми едва вчера се прибра:(сега едва смогнах да ви изчета и тъй като много са нещата ,които сте дискутирали и на много хора исках да напиша,а вмомента не помня почти нищо-този път ще пропусна:))
Само за болничните да се похваля-августовските ми парички са вече при мен-НОИ ми се издължи в четвъртък.Болничният ми е с дата 01.08,в службата е обработен около 5 септември и на 27 септември-ето ти ги и паричките-доволна съм,макар да ме е яд,че точно когато са ти нужни пари,около раждането-йок няма такива.
Само да напиша,че току-що майка ми ми донесе колектори за кърма ииии...познайте колко съм смешна-все едно имам двоен бюст Joy hahaha,че аз съм си и  с голям бюст,а и те не са никак малки-голям смях Joy
После ще пиша за нас с Радостинка повече

Общи условия

Активация на акаунт