Водили ли сте детето на ортопед?

  • 4 805
  • 102
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Водих я на ортопед, когато беше на 2 месеца и после на 8 на контролен преглед. Поискай направление, полага се преглед по ЗК. Изследвания на кръв и урина се правят на 6 и на 12 месеца

# 31
  • Мнения: 5 391
Не съм го водила Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 649
Заведохме ги на ортопед на 4 месечно възраст. Сама си поисках направление, добре, че една приятелка ми каза, че е време да отидем. Първите изследвания се правят на 6 месеца.

# 33
  • Мнения: 474
Бебчето се води на ортопед с цел да се диагностицира навреме - луксация на тазобедрената става - първи преглед между 1 и 2-ри месец, след това се ходи при навършени 4 месеца - ако се налагат повече прегледи ортопеда ще ви каже  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 752
Ева я водих. То си е задължителен преглед при бебетата, пък и аз имах страх да няма луксация, нали най- рисковата група са първо дете и то мимиче

# 35
Когато заведох детето на 6м. за първи път на ортопед, той ми каза, че до 2м. е задължително да се мине на такъв преглед.

# 36
  • Мнения: 2 381
Заведох дъщеря ми при ортопед на 5,5мес.Но е желателно малко по-рано.
Първите изследвания за кръв и урина се правят на 6 месеца.

# 37
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Водила съм и двете деца, но не при Драганов, а в Горна баня.
Важно е да се отиде, защото ранно открити, проблемите с тазобедрените стави се лекуват бързо и без операция.
Мен не са ме водили, на 10 год. започнах да куцам, наложи се операция.

# 38
  • Мнения: 8 999
Хубаво е такъв преглед да се извърши до 3тия месец, за да се реагира възможно най-безболезнено, в случай че има проблем. Препоръчвам специалистите в Горна баня, д-р Драганов е малко маниак на тема луксация и е склонен да вижда проблеми там, където всъщност ги няма, но за родителите настъпват няколко дни или месеци на напрежение, докато се установи със сигурност, че детето е абсолютно здраво.

# 39
  • Мнения: 481
Хубаво е такъв преглед да се извърши до 3тия месец, за да се реагира възможно най-безболезнено, в случай че има проблем. Препоръчвам специалистите в Горна баня, д-р Драганов е малко маниак на тема луксация и е склонен да вижда проблеми там, където всъщност ги няма, но за родителите настъпват няколко дни или месеци на напрежение, докато се установи със сигурност, че детето е абсолютно здраво.
а това в Горна баня къде точно се намира..може ли координати..като телефон и адрес?

# 40
  • София
  • Мнения: 44 225
Ходих при  Драганов и съм доволна.

и аз съм доволна от него.
колкото до това кога - ходи се първия път възможно най-рано - в някои страни ги гледат веднага след раждането...тук обикновенно на първия месец дават направление, после се ходи на 6м, после като проходи и последно към 3-4 годишна възръст пак....

# 41
  • София
  • Мнения: 1 534
Заведохме Соня на ортопед когато беше на 10 дена в Горна Баня при Д-р Кехаьов. Всичко беше о.к., но и той ни каза да отидем пак като навърши 3 м. Ние стриктно отидохме тогава, но при друг лекар от Горна баня-д-р Медникаров. И най-вече отидохме не за луксация, а да й погледне стъпалцата, защото едното й беше леко криво от положението в което е седяла в корема. При направения й преглед на ехогфаф се оказа, че имаме наченки на луксация и се обзаведохме с ортопедични каишки. Носи ги 3 месеца и после снимките показаха, че всичко  е о.к.
Та мисълта ми като препатила е, че прегледа който го дават до 40 ден е малко рано и ако има проблем то той се вижда по-късно. Самият д-р Кехаьов ни обясни, че до 1 месечна възрст на детето в костите му няма толкова калции и в последствие като се калцират се вижда по-добре. Затова не съжалявайте, че са ви дали направленията по-късно. И наистина колкото по-рано се хване проблема, толкова по-бързо се оправя. Тия бебта са като гумени докато са малки - като си спомня как Соня седеше денонощно в поза жабче и не й правеше впечатление. Но аз колко рев съм изревала....
Пожелавам здрави бебчета на всички Hug

# 42
  • Мнения: 313
Ние ходихме на на три месеца и не шест пак. Изследванията се пускат на шест месеца.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 076
Водих го, когато стана на 1 месец.

# 44
  • Мнения: 5 183
не съм го водила изобщо

Общи условия

Активация на акаунт