Водили ли сте детето на ортопед?

  • 4 796
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 496
Водих малката на ортопед,но не по съвет на педиатърката.Тя и досега не ми е казала ,че е длъжна да я изпрати на ортопед...Малката е на 7,5 месеца

# 16
  • Мнения: 983
Полага ти се като стане на 3м. Искай си направлението.
А аз за първи път чувам за слуха и зрението Rolling Eyes Shocked

# 17
  • София
  • Мнения: 6 258
По принцип знам, че трябва да се води като навърши 1м., като проходи и третия май беше на 3-3.5г.

Синът ми го заведох на 3м. май беше (педиатърката чак тогава даде направлението, след като навърши 2м., не знам защо не искаше по-рано). Дори Драганов ме попита защо толкова късно го водим. След това като проходи го водих, сега пак наскоро (но вече по мое желание, защото криви малко крачетата навътре). Д-ра ни каза като направи 3г. пак да го заведем.

Изследвания (кръв и урина) се правят на 6м.

# 18
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Ние водихме Пепи когато беше на 4 месеца. За Драганов бях чувала и добро и лошо. Предпочетох да заведа малкия при наш близък лекар ортопед в Горна баня - д-р Андреев.
А за изследванията - на 6 месеца се взима кръв и урина.

# 19
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Водих го 2 пъти-на месец и половина и като проходи. И двата пъти при Драганов, доволна съм. Направление от педиатъра взех само за първото посещение.

# 20
  • Мнения: 1 098
Поискай си направление,аз заведох сина си на 1 месец.

# 21
  • Мнения: 1 672
на нас още не са ни казали , но аз знам че е или през 5 или през 6 месец, но все пак като отидем на следващата консутация смятам да попитам

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
На ортопед ходихме на 1м и на 6м,а изследвания правихме на 6м и 1г.

# 23
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Водих дъщеря си когато беше някъде на около 4 месеца при д-р Алексиев в Горна Баня.

Без направление.

Прегледа с ехограф и снимка струваше 15 лв.

# 24
  • Мнения: 4 111
Не съм го водила.

# 25
  • Мнения: 5 362
На 6 месеца ходихме на ортопед.
Пак на толкова давахме кръв и урина за изследвания за първи път.После чак на годинката.

# 26
  • Мнения: 3 116
Водих я, когато беше на 2 месеца, а трябваше до към 40 ден да се заведе.

Педито забрави за този преглед въпреки мойте напомняния и се наложи да си го платим  ooooh!

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 907
Водих го като беше на около 1.5 месеца и после някъде около 8 - мия месец (док каза между 6 - тия и 8 - мия). Попитах педи на първата консултация за прегледа при ортопед - тя му опипа ставите и каза, че според нея няма проблем  Confused и затова не се налага. Е, аз го заведох все пак - платих си прегледа, но бях спокойна.

Първите профилактични изследвания на кръв и урина са на 6 месеца.

# 28
  • Мнения: 148
Тъй като раждах в Токуда, правих скринингово изследване на бебка на 3-я ден (включва се и ехография на тазобедрените стави). От тогава обаче не сме ходили на ортопед и като чета темата, си мисля, че още днес (предвидили сме посещение при педиатъра) ще поискам направление за ортопед.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 190
4. Обща оценка на зрение
5. Обща оценка на слух   

Два пъти годишно – на шест месечна и едногодишна възраст


А някой правил ли е тези "оценки" на децата ви? Педиатъра или  специалист?

Общи условия

Активация на акаунт