кога да и кажа?

  • 1 735
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 734
Все пак говорим не за 12 годишно дете,а за такова на което тепърва му предстои да тръгва на градина.На тази възраст вниманието на майката и бащата е най-важното,детето все още неможе да възприеме пълно идеята за братче или сестричка.Не споря,че ако се подготви добре,детето ще се радва на новия член на семейството,но неможе да се очаква,че ще възприеме нещата така,както едно по-голямо дете или възрастен.Това,че мисълта за бъдещото бебе ще му помогне да се свикне по-добре с градината ми се струва малко вероятно.

# 16
  • Мнения: 117
Може би е по-добре да изчакаш, не само зада свикне с градината. В тази възраст ще е много по-лесно за детето да осъзнае случващото се, когато имаш за "нагледен материал" един 5-6 месечен корем, от който да кажеш, че ще дойде бебето. А по това време за нея да ходи на градина ще се е превърнало в най-нормалното нещо на света и едва ли ще възприеме новия член на семейството като заплаха. Успех.  Peace

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Аз бих казала, когато си проличи Rolling Eyes
Всъщност зависи от възрастта на детето, това,че ще тръгва на градина не значи непременно,че е тригодишно.
Ако е по-голямо бих казала, след като посвикне с градината, но не бих коментирала пред него за бебето, да не излезе,че е много тайно  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 5 468
Аз бих й казала веднага, след като видя двете черти на теста. Ентусиазмът ми ще се предаде и на нея. Това, че тръгва на градина, няма да окаже никакво влияние на новината за бебе. Не виждам, защо трябва да се крие, да се обмисля толкова и да се съобразява. Това е хубава новина и всеки член на семейството ще я приеме с радост.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 242
Няма значение кога ще й кажеш. Важното е как ще го направиш. Предай й радостта си и разсей евен. й страхове, че ще я обичаш по-малко. А ако самата ти имаш някакви съмнения, не го показвай.
Дъщеря ми не е искала брат или сестра, но когато забременях, беше такава радост вкъщи, че нямаше как да не прихване Grinning Сега е една много щастлива и любвеобилна кака.

# 20
  • Мнения: 7 723
Аз бих й казала веднага, след като видя двете черти на теста. Ентусиазмът ми ще се предаде и на нея. Това, че тръгва на градина, няма да окаже никакво влияние на новината за бебе. Не виждам, защо трябва да се крие, да се обмисля толкова и да се съобразява. Това е хубава новина и всеки член на семейството ще я приеме с радост.
Ню ми е взела думите от клавиатурата. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 24 467
Че какво лошо има в тази новина, та да се "спестява" на детето? ние планирахме второто си дете внимателно и на лекар отидохме заедно- аз, таткото и големият ни син, като вече бях сигурна, че съм бременна. Дори не съм правила тест втория път, бях сигурна. Лекарката ни поздрави и след това тримата отидохме на пицария да се почерпим по повод "новината". Така голямото дете веднага възприема мисълта, че това е нещо много, много хубаво. Това може дори да помогне за адаптацията в градината- мисълта за бъдещо братче или сестриче е нещо, за което детето ще се сеща, ще мисли, може да обсъжда с другите деца.

# 22
  • Мнения: 515
Много зависи от детето!От възрастта му и от темперамента.
Ако е по-малко бих изчакала да посвикне с детската и тогава бих му казала.
Сина ми прие много ентусиазирано новината и дори отиде за първи ден с желание на "дежурната" детска градина-за да се похвали на децата(нищо,че му бях казала, да не казва докато не чуем сърчице  Simple Smile ) Но той беше на 5 все пак и повтаряше от 2 години поне "кога най-сетне ще ми родите сестричка?"

# 23
  • Мнения: 147
       Привет! Аз не мога да дам съвет кога да кажеш за бебето, но ти предлагам едно разкошно стихотворение по този повод. Може да ти е от полза. Simple Smile Боц

# 24
  • София
  • Мнения: 7 242
Ей, Козунак, защо не го пусна преди няколко месеца  bouquet

# 25
  • Мнения: 1 311
Аз казах на сина ми някъде в четвъртия месец. Исках да е преди да е почнало да ми личи, но и да не е в самото начало. За децата времето тече по друг начин и 9 месеца чакане на братче/сестричка са си много.

В твоята ситуация, определено бих изчакала да посвикне с градината и след това да му кажа.

# 26
  • Мнения: 3 146
Категорично смятам, че е по-добре след като свикне, за да не реши, че затова я пращаш на гордина.

# 27
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Стихотворението е страхотно!

Аз казах на каката преди да тръгне на градина. Но тя знаеше, че ще ходи на градина, защото вече е достатъчно голяма. Права е Ню, ентусиазмът се предаде и на нея - тя ще ходи на градинка, за да запази местенце за своето братче/сестриче и да го пази от големите. Горда, щастлива и ужасно приказлива - на втория час в градината вече знаеха Crazy

Общи условия

Активация на акаунт