Последна септемврийска есенна темичка - 24-30 септември

  • 5 688
  • 172
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 815
Добро утро, момичета вече от слънчева Варна!!!

Изкарахме си една супер ваканция в Слънчева Испания( тогава, не знам сега  Sunglasses )
Снимки ще пускам като се прибера, че сега пиша от нет кафе и не е удобно.
Още малко тук в Бг и на 4-ти отлитам за горещ Дубай отново.

Вес, вие пристигнахте ли вече?
Още има ли дъжд?

Карилиус, бързо оздравяване на малкия Алекс и много целувки.  Heart Eyes

Миленски, Астреа, благодаря за кафенцето и хубавата закусчица  Hug

Палачинка, наистина, без да казвам на майка ми първата закуска беше палачинки, като си дойдох във Варна.  Heart Eyes Laughing

А за бг-приятелките и аз си имам, но точните, с които мога да си споделя са само малко, които знам, че четът сега тук, и на които много им благодаря, че са винаги до мен, когато имам нужда от тях.  Hug  bouquet

Аз изчезвам за сега, на всички, които не споменах мнооооого целувки и прегръдки.

Лек ден за сега от мен за вас!!!

# 91
  • Мнения: 352
Добро утро и от нас Simple Smile

Астреа, мерси за закуската!  Simple Smile

АКо знаете как ми се е доходило някъде, където якой друг ще ми прави закуската и после ще разтребва и почиства....  Tired  Ей така, да се поглезим и ние с мъжа ми. Ама все не остава време да се вдигнем и да идем някъде за няколко дена.  Crossing Arms  Вие кога отидохте за първи път с бебето на някоя малка почивка?

Босилек, "само" за Коледа си отиваме, но то до Коледа има доста време, а и малко след това ще постоим ... абе 4 месеца ще сме там. Та затова обмисляме вариант градина - той оби4а да е сред деца.
А тези сладкиши, дето си ги дала на снимката, прили4ат на пе4ени картофи  Crazy

Майка, да, наистина градината е добър вариант. Мисля, че ще му бъде много интересно!
За печените картофи много се смях  Laughing   Всъщност сладкишчетата са една много крехка и хрупкава кошничка и в нея невероятен крем - нещо между крем карамел и .. всъщност не знам какво точно  Mr. Green  Поднасят се горещи и се посипват с канела и захар - не можете да си представите какъв вкус! (потекоха ми лигите като си спомних  Mr. Green ) С мъжа ми бяхме зашеметени тогава!

mamKami, казват се Pasteis de Belem, питай брат ти - ако е ходил в Белем (част на Лисабон), със сигурност е посетил и тази сладкарница - за нея пишат във всеки туристически справочник.  Party

Карилуис, как е детенце?

# 92
  • Мнения: 2 195
Астрея , честит празник ( със закъснение  Embarassed )   bouquet   Още повече любов и романтика ви пожелавам!

Весито , празнува се тук Синтеклас , но мен не ме кефи . Заради него ми се губи Коледата и вълнението покрай коледните подаръци , само че взех да го правя заради малкия , щото в у-ще правят ....  Rolling Eyes  Да не гледа като извънземно там .

# 93
  • Мнения: 2 195
Весито , моя проходи на година и 3 месеца . Да ти кажа само - кефи се сега , щото като проходи ...  Crazy 

Добре завърнали се на всички ваканционки . Да не ви идва много по нагорнище завръщането в ежедневието   Wink

# 94
  • Мнения: 1 550
добро утро и от мен  Hug

такова слънце е пекнало, само дано не се скрие докато се наканя да изляза Rolling Eyes
Астреа, благодаря за закуската  Hug наистина си мечтая за такова временце и закуска без бързане. просто да се наслаждаваш на красотите

Палачинка, те рускините доста ги има из скандинавските страни, нали?
а, повярвай ми, дори и в голям град нямаш гаранция, че ще срещнеш интересни хора. по- скоро интересите ти определят в каква среда попадаш. на мен мъж ми играе хандбал и аз въобще не се вписвам в тяхната среда. не ми е интересен тоя спорт. приятелките/жените на неговите съотборници също играят хандбал или са играли. аз до сега имах предимно холандски приятелки, всичките са ми състудентки. поддържам връзка и с момичетата от курса ми по холандски. на 20/10 сме канени на сватба на румънката. то, като се замисля с тях се виждам само по такива поводи. за последните 5 години кой се омъжи, кой се разведе, на кого му се родиха деца и няма много време за срещи Confused сега покрай форума се запознах с българки в Холандия и много си допаднахме, за което съм безкрайно щастлива  Heart Eyes жалко само, че не живеем толкова близко, както би ми се искало.
така, че в това отношение, Астреа, ти си наистина голяма късметлийка  Wink

Любиту, супер доизкарване на почивката във Варна  Hug разходи се и за мен из Варна  Hug

мамКами, браво на Иван, че не се събужда толкова рано  Heart Eyes

Joel, така ми отвори апетита за всички вкусотии дето изброй  Crazy сподели за твоята диета, моля те. и аз искам да я пробвам поне. макар, че аз хич не мога да пазя диета. нямам воля  Embarassed

Карилуис, как сте с Алекс? той вече по- добре ли е?

Босилек, а в Интернет не излезе ли от някъде тая рецепта?  Thinking

Мимка, за мен Коледата сега е повече да се наблегне на хапването  Laughing. подаръците сме си ги разменили на 5/12 и Коледа се заформя като семейна сбирка с много пийване и хапване  Crazy

лек и ползотворен ден на всички  Hug

# 95
  • Мнения: 1 294
ЛЮбиту, хехе... бравос дано да ти е било сладко...Simple Smile
Миленски, то кажи ми къде не е пълно с тях...Simple Smile А друго да не бе6е, моми4етата от форума са готини, ама вси4ките живеят надале4 от мен, та от там съдя. Ама и тука хандбал много играят...  изоб6то са големи спортяги...
На мен украинката то4но от курса ми остана... с други така и не се намерих там, бяха ми се паднали все кЮрдки, тайландки и подобни и не6то не стана лафа... то4но като дойдоха готини моми4ета и аз по4нах работа и спрях курса. После те пък се и изпопреместиха... така 4е не стана контакт.

# 96
  • Мнения: 1 049
bosilek, ела ми на мен на гости 1 час път и си тук  Hug
mimkata, къде се загуби  Hug
 МАЙКА, добре си го замислила варианта с градината, дано да стане  Peace
ЛюбИтУ , ходили на Старо село  Wink
Milenski72, аз също нямам късмет с приятелствата тук , но какво да се прави не може всичко да е перфектно  Peace
Лек ден   bouquet

# 97
  • Мнения: 952
Здравейте слънчеви момичета.

Астреа - благодарско за страхотната закуска(за мен обяд) и за прекрасната гледка. Бих искала да съм там в момента.

Zai4enze - поздрави за сертификата.
Как е Крис?

ЛюбИтУ - прекрасно е, че Варна ви е посрещнала със слънчице. Уви доста е хладно, но все пак вие сте се порадвали на хубаво време в Испания. Как е племнницата ти? Сигурно е на върха на щастието, че леля е дошла.

Joel - честито за дипломата.   bouquet Пожелания и за хубава и доходна работа  Wink
И докато не съм забравила още нещичко - успех с диетата  Peace Чакам да се похвалиш с добри резултати.
открих страхотна рецепта за торта и ще я пробвам скоро
Надявам се като спретнеш тази тортичка да се похвалиш и тук и да споделиш рецептата.  Wink

МАЙКА - на теб малко ти останало още да поработиш. От събота явно ще се настройваш на вълна пътуване до БГ

bosilek - стискам палци скоро да отидете на почивка с бебчо. Покрай сестра ми се изненадах колко много мами водят 3-4 месечните буби на море или планина. Но на децата явно има халесва, особено ако може по-дълго време да спят навън.

palachinka, Milenski72  - как са вашите юнаци?

Звезди - купихте ли вече четка за първите зъбчета на Ерик?

Хиляди целувки  Heart Eyes  и прегръдки  Hug за всички

# 98
  • Мнения: 5 183
Ахой от нашите земи! Hug
С риск да се повторя - утре е последния ми работен ден и следва една доста дълга по4ивка от има-няма половин година.  bowuu
Сега имам три седмици да си оправя къщата, да сортирам дрехи, багажи, да накупя някой сувенир, а както и да ходя до разни инстанции все още. Де4ко ще продължи да ходи на градина, но само два дни в седмицата, колкото да знам 4е имам два дни, в които наистина да свърша някои важни дела, без да съм нонстоп с придружител  Flutter
Толкова много се вълнувам, 4е ще се побъркам направо! Аз за това и не мога да спя май, а не заради пълнолунието.

Астреа, много е хубаво, 4е си намерила приятелка, която живее и наблизо! И аз бях така, но моята приятелка се примести да живее в Австралия!  Confused

ЛюбитУ, да не забравиш, 4е си обещала снимки  Hug

Ралфи, от събота съм на друга вълна - ще ходим на рожден ден в мотел извън града и така ще мине уикенда. Но от понеделник полека-лека запо4вам да подготвям нещата.

# 99
  • загубено
  • Мнения: 6 580
 Milenski72-То мен ме е срам да кажа до колко спи Иван Embarassed
 Ralfieta-сменила си имиджа?честито.как си след настинката,нищо не казваш
Майика-вижда му се краят.Страхотно е че ви предстои такова пътуване Simple Smile колкото и далеч да отидем,колкото и добре да живеем винаги е хубаво да се варнеш там където си отраснал.Поне при мен беше така след една дълга пауза ,в която не можах да се прибера.

# 100
  • Мнения: 1 550
Bosilek, намерих рецептата на португалските вкусотии, но е на холандски. ще я преведа и ще я постна. без малко да напиша: ще я пробвам и ще пиша. виж, ако мъж ми иска да се пробва Thinking но той има да довърша детската този уикенд  Naughty

Майка, сега разбирам защо не можеш да спиш  Laughing разбираемо е. хубавото е, че имаш достатъчно време да уредиш всичко преди пътуването.

Ралфи, мнооооого ми хареса стачкуващата шантонерка Hug ти как си? оздравя ли? до кога ще стачкувате?
Алекс е добре. след 2 седмици почивка пак го водим 3 пъти седмично на фермата. сутрин е зор да го събудя (в 7 ч.) и след това да го приготвя. но един път там, хуква без дори целувка да е дал  Flutter

мамКами, радвай се, че Иван  Heart Eyes си поспива. на мен все ми казваха, че уж щяло да става по-лесно, колкото повече растели децата. мда, още чакам да стане по-лесно. нашият ранобудко, не само че се буди рано. ами буди и нас да ставаме  Tired

Зай4енце, права си, не може всичко да е перфектно  Thinking но доста неща се промениха откакто открих форума  Hug

Палачинка, те от прибалтийските републики май са със специален статут и може би за това ги има толкова много из Скандинавия. а вие с украинката на какъв език си говорите? на руски ли? аз нищо не мога да кажа сега на руски  Embarassed, а малко съжалявам за това. все пак е чужд език и е голямо богатство да владееш чужди езици.
между другото мъж ми се беше засилил да кандидатства за работа в норвежкия клон на тяхната фирма. обикновено получаваш 3 годишен договор и след това се прибираш обратно в Холандия. само, че аз тогава още учех и исках да си завърша първо образованието. а сега когато аз искам, той не иска вече  Crazy

# 101
  • Мнения: 1 294
Ралфиета... ааа добре е моя младеж... имал бил гадже ми казаха в детската... Simple Smile
Миленски, тЮх ... а какво работи мъжът ти? В кой бран6 е? Аз с украинката на норвежки си говоря, руския го разбирам, ама ми се връзва езика на флъонга като се опитвам да говоря... А прибалтийците да друга бира... те са си кажи ре4и скандинавци и ако не са били руснаците на времето сега много 6тяха да са дръпнали ама ... и тях много ги има ама те идват най ве4е да работят и после да си ходят, като поляците... а аз говоря за рускини истински...

# 102
  • Мнения: 1 110
Milenski а с Алекс разбрали ли сте се 4е ще си спи в своята си стая или той още не е казал какво мисли по въпроса?

# 103
  • Мнения: 352
Миленски, направо не мога да повярвам!!!!!!  Shocked   newsm51   newsm44 
Страхотно! Ще чакам с нетърпение превода!   smile3508  От няколко дена само ме човъркат тия сладкиши (извинявайте, сигурно вече съм ужасно досадна с това, но приключвам темата) Не мога да си обясня, ей така като ми влезе нещо в главата, мира не ми дава докато не стане. 

 Ралфи, мерси, дано стане по-скоро. Ма то май ако аз не организирам нещата.... Rolling Eyes 

Зайченце, ти къде точно живееш?  Simple Smile  Аз съм в Братислава...

Майка, как се чувстваш, като знаеш, че му наближава краят? Аз винаги като си тръгвам от някоя работа или преди дълъг път така ми се разтуптява сърцето и сякаш мислите ми летят на всички страни и въобще не мога да се съсредоточа върху нищо. Как е при теб? Толкова голямо разстояние ти предстои... уау  Simple Smile Детенце пътувало ли е до БГ досега?

# 104
  • Мнения: 1 550
Patéis de Belém

Продукти:
•   3 листа (или както там се казва) маслено много листно тесто;
•   1 ванилова пръчица;
•   125 гр. сметана;
•   2 жълтъка;
•   3 с.л. захар;
•   2 ч.л. брашно;
•   Формички с 4-5 см. диаметър.


Приготовление:
•   Фурната се включва предварително на 250 градуса/ 6 степен за газовите;
•   Размразява се много листното тесто;
•   Междувременно се разрязва по дължина ваниловата пръчица и заедно със сметана се оставя да заври на котлона.
•   Отстрани ваниловата пръчица, с остър нож се изтъргва ваниловата сърцевина и се добавя към сметаната;
•   Разбиват се жълтъците със захарта и брашното;
•   Жълтъчната смес се добавя към тенджерата със сметаната, и се затопля докато се сгъсти (не се кипва);
•   Сместа се отнема от котлона. Формичките се намазняват и застилат с много листното тесто, хубаво се натиска. Сместа се разпределя във формичките.
•   Сладкишите се пекат в средата на фурната 10 минути.
•   Сладкишите се изваждат от фурната и се оставят 10 минути да изстинат във формичките.
•   Изваждат се от формичките и се оставят да изстинат върху решетка. Преди сервиране се поръсват с обилно пудра захар и канела.

Босилек, дерзай  Hug

Общи условия

Активация на акаунт