Последна септемврийска есенна темичка - 24-30 септември

  • 5 694
  • 172
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 550
Карилуис, Алекс беше много ентусиазиран за стаята. но вече му мина мерака (и на мен също Rolling Eyes). така де, той чака вече 2 седмици. ама нали девер ми ни развали плановете и от там закъснението. та, Алекс за сега забрави за стаята и аз не му бутам фитилите, щото не се знае кога ще приключим. още не сме купили леглото, нямаше го в наличност миналата седмица. ще пробваме да го купим тази...уф, не знам  Confused

Босилек, запали ме с тия сладкиши, ей  Mr. Green то, като гледам не е особено трудно да се направят. но, нашата фурма каталяса нещо и сега не мога да преценя като пека нещо дали е вече опечено  Crazy

Палачинка, мъж ми работи в металургичния бранш. много ми е сложно да обясня какво, обаче newsm78. доста често пътува. но си е такъв специалист, дето си е запознат с целия технологичен процес. ако си намери слушател (мен не ме брой  Naughty) с часове обяснява Rolling Eyes.

# 106
  • Мнения: 1 049
bosilek в Триест Италия е май е повече от час пътуването  Peace
Ralfieta , Крис е добре тази седмица пробва джудото да видим какво ще реши  Peace

# 107
  • Мнения: 952
Ето ме отново  Wink

Да ви се оплача аз за съжаление все още съм с настинка. Уж пия всякакви лекарства и билки, но....... Поне вече нямам температура  Praynig
Лошото е, че не мога да си взема болнични, а имам ужасна нужда от тях. Като парцал съм, а на работа съм доста натоварена и не ни дават да излизаме извън сградата освен в обедната почивка 12:00-12:30. Направо сме като затворници. #Cussing out

mamKami, Milenski72 - новият ми форумски имидж на стачкуваща шантонерка е с предистория.
Днес докато ме молеха да потърся информация за това има ли развитие на стачката и дали министъра най-сетне е решил да изслуша учителите се натъкнах на ужасно много неприятни и меко казано ужасни обиди по адрес на учителите. не че не знам, че хората ни мразят, но толкова помия(извинете ме за израза) никога не се е изливала върху ми (приемам го лично, защото аз също съм преподавател).
Ето тези думи:
Ако сте забелязали учителките независимо от възрастта или се носят като шантонерки или като чистачката на училището.
ме провокираха да се дегизирам.
Коментара на Анонимен 2 :25.09.2007 14:13 под ТАЗИ статия ме изкара извън релси и ме вбеси.
Всъщност в момента стачката е безсрочна, докато Правителството благоволи да вдигне мизерните ни заплати. Все още Министъра на образованието не се съгласява на среща със синдикатите, а обикаля из училищата в страната и оказва натиск над стачкуващите. В медиите информацията за стачката е сведена до 3-5 минути. Данните за стачкуващите са умишлено занижени. Например ние стачкуваме 100%, но незнайно защо според висшестоящите при нас стачкуват 70%.
БТВ вчера излъчваха от нашия град, но отказали на синдикатите да ги поканят. Полицаите пък не ни разрешават никакви протести.
Ох забравих да внеса уточнение в поста си, да не ме обвини някой Laughing Тази вечер стачката зае цели 9-10 минути в едночасовите новини на БТВ и толкова в тези на Нова.  Laughing Cry
 
Айде да не товаря хубавата темичка с неприятности повече.

Milenski72 - тая рецепта и мен ме заинтригува.   bouquet Имам обаче няколко въпроса. Понеже ти четеш рецептата в оригинал дано да можеш да ми помогнеш - многолистното тесто пече ли се преди да се напълни с крема(подразбрах - не); какви са тези формички(предполагам произволни, но уточнено ли е нещо); тези 10 минутки дали ще са достатъчни да се изпече тестото. Дано да не съм ти досадила с питанките си.  Hug

palachinka - голям сладур е твоето момченце - много любов има в него и той щедро я раздава  Heart Eyes

bosilek - много добре, че показа тези вкусотии и благодарение на Миленски ще ги опитаме всички. И който пробва да не забрави да се отчете и тук.  Wink
А ти действай за почивката - харесай си дестинация и проучи как стоят нещата. Пък може на бебчо много да му хареса да пътува с мами и тати.

Zai4enze - вие почти в края на ботуша сте били

Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 19:31 от Ralfieta

# 108
  • Мнения: 1 550
Ralfietka, не пише какви формички, само с какъв диаметър. предполагам, че са като тези за мъфинс- кръгли. тестото не се пече предварително и си мисля, че 10 мин е достатъчно. крема е почти готов, а за тесто не е необходимо толкова много време. аз съм решила да ги опитам тия сладкиши. ако са сполучливи ще направя по-голяма доза следващия път.
много неприятно е това описание на учителите и те разбирам как се чувстваш, Ралфи  Sad просто доста ескалира ситуацията в България в последно време  ooooh!
а, за настинките- доста време минава преди да се възстановиш за жалост. просто трябва да я преболедуваш. бързо оздравяване  Hug

# 109
  • Мнения: 952
Миленски сърдечни благодарности за всичко - за разясненията за рецептата, за пожеланията за бързо оздравяване   bouquet

Момичета, преди малко разглеждах едни прекрасни снимки на различни вкусотии и реших да споделя.
Специално за всички вас с много обич бонбони


Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 21:26 от Ralfieta

# 110
  • Мнения: 1 110
Ralfiii имай милост, аз и без това съм пристрастена към шоколада и сладките Blush Съвсем ще се освиня Laughing

# 111
  • Мнения: 952
А моля ако трябва ще ги скрия  Laughing

Ама сега чакам Joel да се обади, че бонбонките са белгийски и може нейните гости да са и донесли подобни. Да видим тя като е на диета как ще се пребори с изкушението  Wink

# 112
  • Мнения: 1 550
Ralfietka, няма за какво  Heart Eyes
а, с тия шоколадови бонбони май само ни тестваш  Wink дали ще се поддадем ли на изкушението. аз сам лесна- веднага се предавам eat

# 113
  • Мнения: 7 914
момичета минавам само да се отчета как сем; ами не знам на малкия какво му става...ама 4 ти ден само наръце иска.. че и тогава мрънка Tired
 да да е някаква криза на растежа или какво да е ... че ако е така и другата седмица ще се съсипем Tired Tired

# 114
  • Мнения: 1 768
Ехо,мацки Hug


Може ли някой да ми сподели,как се слагат картинки в постингите?
6е ми се и аЗ да пусна някоя вкусотийка.
Мерси предварително. Grinning

# 115
  • Мнения: X
Ralfietкa, да се оправяш, какви са тези работи вече втора седмица
ама ха
нещо много дълго те задържа
спомням си като се върнахме от Дания навремето как развих нещо като алергия към "чистия" софийски въздух - кашлях ужасно 3 месеца, ГП само ме пращаше на ретген че бухах страшно, а нищо не чуваше, и едни сополи - не спираха
беше адски гадно

а бонбоните - със сигурност са белгийски, само те са такива майстори - шоколадиери
а моите гости ми донесоха вино-розе и бурканче сладко от червени боровинки, правено от тях - много ме трогнаха - тези плодчета са много малки и само като си представих как са ги брали и каква мъка е било
иначе аз геройски издържах и хапнах само една боровинка - имаше страхотен вкус

а каквото бях приготвила много им хареса
даже мъжът каза, че щял да наминава по-често

а онези холандски вкусотии непременно ще ги пробвам
изглеждат страхотно

а за диетата някой пита - в подфорума за отслабване има много за НВХ - много месо, сирене, яйца, мляко, зеленчуци, без плодове и всякакви въглехидрати
добре, че тук на всеки продукт пише какъв % въглехидрати съдържа и е лесно
аз засега 2 дена удържам фронта и се чувствам добре, не съм гладна, нито уморена
не ми се и яде много

Vessito  - слагаш линка на снимката ето така с тагове отпред


аз снощи до сред нощите се мъчих с едни упражения от моя курс за remote desktop, ама успях със всичко
не се оказа толкова трудно, както си мислех

звезди, не знам какво да ти кажа, дано да е само период  да минава бързо
да не покарва ново зъбче и затова да е така неспокоен тези дни

хайде приятен ден
аз изчезвам, че имам една среща

# 116
  • Мнения: 5 476
Добро утро и от мен! Hug
 

Ралфи и аз съм като теб-  трети ден съм болна и вместо да се оправям, нещата се влошават. Tired
 Отдавна не съм се разболявала така яко.  Twisted Evil
 Носа ми тече като чешма, дори нощем се будя от това, че ми сълзят очите.  Cry
 
 Пазете се всички.  Hug Heart Eyes

 При нас трети ден е хладно и сутрин температурата е около 8-10 гр.  в къщи взе да изстива. Rolling Eyes
  Дори съм пуснала печка.  Peace
  Есента дойде окончателно и при нас. Rolling Eyes

Лек ден на всички!    bouquet

Днес дъщерята в на входен тест по математика- стискайте палци от 11 часа нататък. Hug 

# 117
  • Мнения: 952
Добро утро мили слънчеви БГ момичета, от всички краища на света.

Минавам набързичко докато чакам принтера да разпечата едни материали за ви пожелая страхотен, усмихнат и изпълнен с положителни емоции ден.  Hug

Кафенце, закуска и портокалов сок(Звезди специално за теб).



Vessito - за да вмъкнеш картинка ползваш таговете [img] и [ /img], като между тях поставяш линка на картинката - например https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png ( [img] https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png [ /img])

Много по-добро обяснение ще намериш ето ТУК

Astrea - успех на щерката ще стискам палци за нашето момиче.  Peace
Дано се оправяме и двете по-скоро, че е неприятно с тази настинка.
Снощи мен пък ме боля зверски глава - никога в живота ми не ме е боляла така.  #Crazy

Звезди - дано е само някаква временна криза и да минава по-бързо. Бебоците са малки същества, но понякога с много упорит характер и отсега се опитват да се наложат.  Wink

# 118
  • Мнения: 952
Да добавя за Весито - може да ползваш и бутона Вмъкни изображение, който е първи на втория ред от прозореца за публикуване на отговор.

Извинете ме за втория пост, но в първия не се получава.

Joel - не се и съмнявам, че си очаровала гостите. Ти и тук постоянно ни радваш с интересни рецепти.
Ако имаш време разкажи малко повече за курса, който посещаваш в момента.

# 119
  • Мнения: 1 294
Добро утро...
Астреа, уф гадно е така... аз имам сенна хрема всяка пролет и просто подивявам, та много ти съ4увствам... слава богу, тук е доста влажно и дразнителите намаляват та съм по добре.
звезди4ка, да ти кажа аз съм имала много такива периоди с Мартин... слава богу отминават, ама сигурно зъбките го тормозят, с апетита как е?
Ралфиета, да сладур ми е той, мили4ък, не е агресивен... гледам и отбягва агресивните деца. Надявам се с възрастта да намери на4ин да си пе4ели респект без агресия.
Джоел, аз съ6то съм на подобно хранене, но без да е диета и без да го спазвам 100%, но има ефект веднага при мен. Аз виж без сладки не6та мога, изоб6то не ме изку6ават, но ми е трудно да правя ве4еря без картофи или ориз... пък те са фра6кани с въглехидрати. А за обяд ям от ония супер диети4ните сухари.

Общи условия

Активация на акаунт