Мнения за 93 СУ с профил Криминология и Репортерство и медии

  • 5 679
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 074
Здравейте!
Останах учудена, че в нета няма нито едно мнение за профилите по криминология и журналистика, при условие, че тези паралелки ги има от 2017 г.
Моля родители и деца, които са там, да споделят впечатления за образованието и подготовката, която дава това училище.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 489
2018 паралелка журналистика не се сформира поради липса на бройки.

Освен това, имаме обща тема за неелитни училища, така че не си струва да се отваря нова.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 074
2018 паралелка журналистика не се сформира поради липса на бройки.

Освен това, имаме обща тема за неелитни училища, така че не си струва да се отваря нова.

Нямам време да изчета всичко, написано в поредицата теми за неелитни училища и смятам, че това са достатъчно интересни профили, за да се видят мнения на учещите там. Учебният им план е уникален, въпросът е какво точно се случва на място.

# 3
  • Мнения: 39 304
93 неелитно училище ли е?
Боже.

# 4
  • Мнения: 2 909
93 неелитно училище ли е?
Боже.
Явно не знаеш как седят нещата в София с гимназиите.

# 5
  • София
  • Мнения: 38 489
Дори не е в топ 100 на училищата, камо ли на паралелките. В такива училища остава по 1 паралелка след 8 клас, криво ляво 15-20 деца. Айде, максимум 2 паралелки.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 074
Дали е възможно да получа отговори по същество? Разбрахме какво мислите за елитност/неелитност. Напълно наясно съм с това какво търся. Питам ученици и родители, които имат връзка с тези профили да споделят впечатления.

# 7
  • Мнения: 145
Здравейте. Попаднах на темата, търсейки повече информация за тези паралелки. Дъщеря ми е приета в паралелката с журналистика и направих малко проучване. До сега има само добри отзиви и за двете паралелки, както и за учителите. За паралелката с криминалистика идват преподаватели от Академията на МВР. За паралелката с журналистика от СУ "Св.Климент Охридски." Едната парарелка е с интензивен руски и втори английски (криминалистиката), а другата с интензивен английски и втори руски език. Решихме, че няма да участваме на второ класиране и ще запишем детето там. Самата тя хареса профила. Говорила е с деца, които са учили там и те са и казали, че си харесват учителите и училището. Но така или иначе истинска представа за нещата ще придобием след като започне там. По-нататък ще споделя мнение. Ще е хубаво тази тема да не се затрие, а да служи за информация на хората, които се интересуват от училището. Ако има хора, които имат лични впечатления ще се радвам да споделят.

# 8
  • Мнения: 1
Здравейте, аз също трудно намерих каквато и да е информация за тези паралелки, и изобщо за  гимназиален етап  в 93 -то.Имам познати с контакти в инспектората и помолих за мнение. Разбрах че  ,от три години има нова директорка ,която се опитва да работи усилено за доброто име на училището . Ние също решихме  да не чакаме второ класиране ,защото детето настоя и каза че му звучи  интересно .Като събера достатъчно впечатления ще споделя за да съм полезна на всички ,които имат интерес към това училище.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 074
Здравейте, аз също трудно намерих каквато и да е информация за тези паралелки, и изобщо за  гимназиален етап  в 93 -то.Имам познати с контакти в инспектората и помолих за мнение. Разбрах че  ,от три години има нова директорка ,която се опитва да работи усилено за доброто име на училището . Ние също решихме  да не чакаме второ класиране ,защото детето настоя и каза че му звучи  интересно .Като събера достатъчно впечатления ще споделя за да съм полезна на всички ,които имат интерес към това училище.

Благодаря за включването. Синът ми влезе по първото си желание и вече е записан, криминологията бе второто. Но ми е любопитно как протича обучението и с какви познания излизат децата от тези паралелки.

# 10
  • София
  • Мнения: 315
Здравейте Simple Smile
Случайно попаднах на информацията за паралелка по криминология в 93 СУ!Дали някой може да даде някаква информация относно нивото на преподаване и подготовката, която получават децата там?

# 11
  • София
  • Мнения: 38 489
Моята дъщеря има приятелка там. Ще ти го кажа просто - не учат. 8 клас как да е, ама 9, 10, 11....забрави.

# 12
  • София
  • Мнения: 315
Моята дъщеря има приятелка там. Ще ти го кажа просто - не учат. 8 клас как да е, ама 9, 10, 11....забрави.
Благодаря за информацията!И мен точно това ме притеснява, като гледам статистиката за средния успех от матурите на училището...

# 13
  • Мнения: 145
Дъщеря ми е 8 клас, в паралелката с журналистика. Въобще не съм съгласна, че не учат. За горните класове не знам, но в 8 клас се учи и още как. Учат интензивно английски, а другите часове са журналистика (или криминалистика, , български, математика, информатика философия и рисуване (или пеене). С много добри впечатления съм от учителите, а детето ми се чувства прекрасно. Направиха лаборатория по криминалистика и знам, че на децата от другата паралелка им е много интересно. Училището се развива много добре и на нас ни харесва. Споделям нашето лично впечатление.

# 14
  • Мнения: 1
Дори не е в топ 100 на училищата, камо ли на паралелките. В такива училища остава по 1 паралелка след 8 клас, криво ляво 15-20 деца. Айде, максимум 2 паралелки.
Айде стига с тия елитни и неелитни, е ми кипва оттъпотии. Познавам такива хора дето имаха ей такива снобарски схващания за живота и после нищо. Познава и отфренската и от испанската и от първа английска, за втора просъто е ужас. Да не говорим за агресията, алкохола, наркотиците . Който иска да знае език и да има тапия винаги може да поучи в Британика. Ей колко хора има завършили елитни гимназии и не могат да се ориентират в живота после и нивото на горе им пада. важни са две неща - Учителите и средата и детето как ще се впише, дали ще си чувства в свои води. Другото са глупости. Това училище и аз съм го харесала, макар че не е от елитните и ако още някой сподели впечатления от 2020г. ще съм благодарна!

Общи условия

Активация на акаунт