Как е представена България!

  • 1 341
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • In the middle of nowhere
  • Мнения: 54
Аз не го казах с лошо чувство. Просто той набляга на детайла и, когато е възможно на контрастните гледки - както и ти описваш - Истанбул от една страна, пехливани - от друга. Това пък крие други предимства - изглежда по-непреднамерено и по-ярко се откроява "естествената" хубост, където я има.
На фона на лошия ни (не съвсем незаслужено де) имидж, едно такова филмче показва малко спокойствие и човешката страна на нещата в БГ. така си мисля, без да съм го гледала. Та пак е по-добре от нищо.

# 16
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
За съжаление аз пропуснах частта за БГ, но ето това е част от предаването, Eastern Delight, където говори за България. Лошото е, че и то не е цялото Sad
Целта му явно не е била да покаже всеизвестни неща, описани в туристическите каталози, а по-непопулярни факти. За Турция например борбата с камили беше много изненадваща за мен, а "забутана, дива, но невероятно-красива местност", мисля беше православно християнско селище. Къщите и църквите бяха издълбани в скалите, като Аладжа манастир.

Последна редакция: вт, 25 сеп 2007, 15:19 от м_е_р_и

# 17
  • Мнения: 4 447
нямам думи. ooooh!

# 18
Еми така ще ни виждат по света, как иначе! И да имаме нещо красиво (морета, планини...) ние все гледаме да го застроим с хотели и хижи и SPA...и верно си имаме море...и то какво- пълно с лайна и боклуци, амаме си и Рила- пак с боклуци...циганска държава сме ние..това е, колкото и да ви е обидно ...и докато на циганите им подаряват жилища все ще сме си циганска държава! И това става заради тези от горе ....ама не ми се говори, че ще излезе дискриминационно, пък и всички май си ги знаем тези неща!

# 19
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Нарочно не си пуснах линка като прочетох за какво става дума. Щом ги влече англичаните да ни представят като цигани с каруци и да се смеят на шантави филми които показват в лоша светлина други държави много важно. Дет се казва "дреме ни на гъза". Обикновено някой се присмива на недостатъците на друг защото го гони комплекс. Освен това и ние имаме какво да кажем за англичаните. Толкова години са с обратно на целия свят движение и тъпия им консерватизъм не им дава да се освестят и да си оправят движението. Мъжа ми пък ходи там в командировка и каза че още смесителите не са изобретили. Пуснал си човека водата в банята и от едно кранче течат две струи - студената по-силно напред и топлата по-слабо надолу. И как да се измие човек. Освен това се славят с най-лошата кухня - никъде по света не е влязло ястие от тяхната кухня в другите кухни. Мога и още да се сетя, но ме чака каруцата отвън да товарим шишарки да се топлим зимата.

# 20
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Нарочно не си пуснах линка като прочетох за какво става дума.
Точно в линка, който пуснах, няма нищо лошо Laughing Даже напротив, хареса ми! Казват, че след това била неприятната част. Определено Палин събуди моя интерес за нещо, което не съм виждала, събирането на Дъновистите, а съм живяла толкова години в България  ooooh! Аз видях кръговете им, като ходих на Рилските езера, но някак пренебрегнах информацията  Rolling Eyes
Но както казах и по-горе, той е търсил хем традиционни и атрактивни неща, хем непознати за чужденците Peace

# 21
  • Мнения: 84
Тъй като гледам Столипиновските гледки не възпират англичаните да продължават да си купуват имотчета тук.
Човек като прави филм, иска той да бъде гледан. За целта гетата вършат повече работа, от колкото лъскави молове и зелени баири.

# 22
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Ето я цялата част за България, с Бялото братство, Азис и Столипиново Wink
Eastern Delight

Общи условия

Активация на акаунт